Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ennyire mimózák a nők?

Miért ennyire mimózák a nők?

Figyelt kérdés

Képtelenek normálisan, erélyesen elhárítani a kéretlen közeledést.


Mindenféle kifogásokat gyártanak ahelyett, hogy az ember képébe mondanák egyenesen, hogy nem tetszik nekik vagy nem akarnak kapcsolatot/menetet, hagyja őket békén. Nemrég olyat is olvastam ismerősi körben, hogy sokan azzal riogatják a közeledőket, hogy koronavírusosok a nyílt elutasítás helyett, mert "az olyan kellemetlen érzés". Inkább hagyják csendben szorongva, hogy akár elkezdjék fogdosni is őket, miközben nagy elnézéskérések közepette cincogják a sablonudvariaskodást, csak nehogy megbántsák a másik fél lelki csipkéjét...


Miért? Ez valami népbetegség az introvertáltaknál? Tudatosan nevelik őket ilyen életképtelenre? Miért jobb sunyiskodni?


Félreértés elkerülése végett, nem azokba akarok belekötni, akikkel erőszakoskodtak, és nem tudták időben leállítani, - nyilván nem az ő hibájuk.

Hanem azokba, akik nem is próbálják kinyilvánítani az álláspontjukat egy veszélytelen közeledésnél se, hanem a neten szenvednek utána, hogy "jaj, bókolnak meg ismerkednének, én meg nem tudok velük mit kezdeni, már utálok kimenni az utcára".



2021. máj. 23. 15:33
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
86%

"27: Jé, újabb pszichológiai elmélet!"


Nem, ez egy puszta kérdés volt. De érdekes volt látni a reakciódat olvasva, hogy mi mindent láttál mögé.

2021. máj. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
100%

"28: Ezért kellene ezen dolgozni. Egy modern társadalomban nem lehet előrébb való az egyén önérvényesítésénél az, hogy mások mi van, ha nem tartják kedvesnek és barátságosnak"


Igen, ezzel egyetértek, de ez nem ilyen egyszerű. Már a felismeréshez is eljutni nagyszó, nemhogy még változtatni rajta. Azért a belénk nevelt mintákat nem olyan könnyű lerakni.

2021. máj. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
76%

"Egy "Bocsi, te egy nagyon szimpatikus srác vagy, és amúgy szívesen ismerkednék veled, bármelyik lány boldog lenne veled, más körülmények között biztosan számot cserélnénk, de mindjárt megy a villamosom, és sok a munkám erre a hétvégére meg szalad a lakás. Talán legközelebb"-bel mihez lehet kezdeni?"


Igen, ez tényleg annyira életszerű. Pont ezért kérdeztem, hogy vajon hány ilyen beszélgetést hallgattál végig, és hány konkrét elutasításról lehet objektív képed.

2021. máj. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 A kérdező kommentje:

31: "Nem, ez egy puszta kérdés volt. De érdekes volt látni a reakciódat olvasva, hogy mi mindent láttál mögé."


Ha nem feltételezted, hogy a felém intézett közeledések és a témával kapcsolatos hozzáállásom között van összefüggés, méghozzá az álláspontom védhető objektivitására nézve kellemetlen módon, akkor nem hoztad volna fel. Elvégre nem válasz a kérdésre, hanem a kérdés megfogalmazójának a személyét, magánéletét firtatja. Vitás szituációkban a hasonló lépések a véleményforrás hitelességének az aláásását célozzák meg hagyományosan.

Nem kell ennek a felismeréséhez elméleti fizikusnak lenni.



32: "Azért a belénk nevelt mintákat nem olyan könnyű lerakni."


Tudom... de sokszor olyan, mintha ezek a folyamatok még annál is lassabban mennének végbe, mint ahogy azok természetesen indokoltak lennének. A tömeg meg kézzel-lábbal kapálózik így is, hogy "túl gyorsan változik a világ, nem lehet ezt feldolgozni"...

2021. máj. 23. 18:06
 35/38 A kérdező kommentje:
33: A hetvenéves nagymamámra is tapadnak még a pasik. Kétszer-háromszor körbeudvarolja őket, hogy milyen kedvesek, amiért meg akarták hívni valamire meg egyáltalán érdeklődést mutattak, mielőtt szinte már szégyenkezve közli, hogy nem akar már többször párt magának. Abban igazad van, hogy közvetlen információim nincsenek a szituációkról, viszont a közvetettek elég hasonló sémát mutatnak kortól függetlenül.
2021. máj. 23. 18:09
 36/38 A kérdező kommentje:
Ismerek olyanokat is, akik újabban azt mondják, hogy azzal koptatják le az ismerkedni vágyókat, hogy gyerekkorukban molesztálták őket, amit még nem dolgoztak fel, ezért nem bírnának kapcsolatot kezdeni. Mert azt megértik, és nem is tartják érte bunkónak őket.
2021. máj. 23. 18:12
 37/38 anonim ***** válasza:
83%
Napi incel kérdés.
2021. máj. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, miért olyan hihetetlen az, hogy attól, hogy egy férfitól nem szeretnék semmit még bántani sem akarom és őszintén minden jót kívánok neki a továbbiakban. Oké, hogy a "bocs, de nem szeretnék tőled semmit" objektívan nézve nem bántás, de ki tudja, hogy az adott személyt hogyan érinti, ha ezt hallja. Nem mindenki akkora nőcsábász, hogy naponta megy oda nőkhöz, akik tetszenek neki. Lehet, hogy valaki már hosszú ideje készül arra, hogy minden szorongását félretéve megszólítson egy nőt és pont én vagyok az. Na az nem szeretnék lenni, aki ilyen helyzetben annyira összetöri a lelkesedését, hogy aztán még 10 évig ki se mer majd menni az anyja pincéjéből. Miközben lehet, hogy ha elhiszi, hogy az én hibámból nem lehet köztünk semmi, akkor próbálkozik tovább és szerencsével jár. Ez nem "mimózaság", ha pl. valaki erőszakoskodna, akkor nyilván nem hagynám, igyekeznék megvédeni magam, ahogy tudom.

Ha valaki szerint az "sunyiskodás", ha valami kifogást kamuzok és magamra vállalom, hogy miattam nem jöhet létre kapcsolat, akkor gondolja ezt nyugodtan, nekem személy szerint megéri végigvinni, ha cserébe senki nem sérül a végén.


Azt mondjuk nem értem, hogy miért az introvertált nőkre van kihegyezve a kérdés. Attól, hogy egy nő extrovertált még nem feltétlenül egy karakán, nagypofájú, mindenkit kiosztó személyiség, lehet, hogy csak simán szeret társaságban lenni. Az elkerülő személyiség pedig egy személyiségtípus, ami egyrészt nem csak introvertáltakra, másrészt nem csak nőkre lehet jellemző.

2021. máj. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!