Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ennyire mimózák a nők?

Miért ennyire mimózák a nők?

Figyelt kérdés

Képtelenek normálisan, erélyesen elhárítani a kéretlen közeledést.


Mindenféle kifogásokat gyártanak ahelyett, hogy az ember képébe mondanák egyenesen, hogy nem tetszik nekik vagy nem akarnak kapcsolatot/menetet, hagyja őket békén. Nemrég olyat is olvastam ismerősi körben, hogy sokan azzal riogatják a közeledőket, hogy koronavírusosok a nyílt elutasítás helyett, mert "az olyan kellemetlen érzés". Inkább hagyják csendben szorongva, hogy akár elkezdjék fogdosni is őket, miközben nagy elnézéskérések közepette cincogják a sablonudvariaskodást, csak nehogy megbántsák a másik fél lelki csipkéjét...


Miért? Ez valami népbetegség az introvertáltaknál? Tudatosan nevelik őket ilyen életképtelenre? Miért jobb sunyiskodni?


Félreértés elkerülése végett, nem azokba akarok belekötni, akikkel erőszakoskodtak, és nem tudták időben leállítani, - nyilván nem az ő hibájuk.

Hanem azokba, akik nem is próbálják kinyilvánítani az álláspontjukat egy veszélytelen közeledésnél se, hanem a neten szenvednek utána, hogy "jaj, bókolnak meg ismerkednének, én meg nem tudok velük mit kezdeni, már utálok kimenni az utcára".



2021. máj. 23. 15:33
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
84%

Nem akarom megbántani az érzéseidet, de biztos, hogy a saját életedben minden annyira rendben van, hogy érdemes azzal foglalkoznod, hogy más nők hogyan utasítják vissza a nem kívánt közeledést?


Nem pótcselekvést, a saját megoldatlan dolgaid elöli menekülés ez esetleg a részedről, ha egy téged személyesen nem érintő kérdésbe ennyi időt, energiát fektetsz?


Vagy önigazolás, hogy te bezzeg ezt mennyivel jobban megoldod ... miközben az általad lemimózázott nők meg valami mást oldanak meg jobban?

2021. máj. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
73%
21-es, túlpszichologizálod. Egy gyk kérdés kiírása gyakorlatilag nem energiabefektetés. A kérdező szimplán kíváncsi.
2021. máj. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
96%
Ez nem igazmondás képessége, nem döntötték el még és kész. Velem sem közölték előre, engem meg férfi interjúztatott,mégsem gondoltam soha, hogy a neme miatt. Talán a nagy cégeknél így megy, több vasat tartanak a tűzben, ha az ideális jelölt visszamondja és talál mást, legyen mihez nyúlni.
2021. máj. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 A kérdező kommentje:

21: Inkább hagyd a felületes álpszichológiát, nem az erősséged, csak nevetségesnek tűnik tőle a mondandód.


Azért érdekel, mert túl vagyunk több hullámnyi feminizmuson, az intézményesített elnyomás erősen felszakadozott, mégis az alárendelődő mentalitás a módi. A fejekben tovább élnek a gondosan begyakorolt, önsorsrontó minták. A nőnek nem jó, mert nem kopik le a próbálkozó és egy idő után félnek a bókolóktól, a férfiaknak meg szintén nem jó, mert azt hiszik, érdemes tovább próbálkozni, hiszen több pozitív jelzést kaptak, mint elutasítót.

Nem azért, mert most már nincs más választás, hanem mert önként választják valamiért. Sokan azt hiszik, hogy kapásból kötelességük lábtörlőnek vagy mártírnak lenniük, mert ezt kívánja az empátia és az erkölcs...


Azért érdekel, hogy ez rossz nevelésnek lehet még mindig a következménye, amivel szemben egy visszafogottabb, alacsonyabb önérvényesítésű, introvertált személyiség nem szívesen "lázad fel", vagy valami más van a háttérben?

2021. máj. 23. 16:41
 25/38 anonim ***** válasza:
0%
Ritka az olyan értelmes nő, mint a kérdező, feltéve ha tényleg nő a kérdező.
2021. máj. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
96%
Sehol nem mondják meg előre, hogy felvagy-e véve vagy nem. Honnan tudja, hogy fel akar venni vagy sem?? Főleg, hogyha te vagy az elsők között, akiket interjúztat. Ha felvesz, akkor úgyis értesülsz róla. Ez nem a nemtől függ, egyszerűen így működik egy interview.
2021. máj. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
51%

24


Te kapsz annyi közeledést a férfiak részéről, amennyit szeretnél?

2021. máj. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem a nőkbe bele van nevelve, hogy legyen kedves, udvarias, stb. Így nem is mer határozottan elutasítani senkit, mert fél, hogy akkor nem lesz kedves és emiatt elítélik.
2021. máj. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
100%

"Nem voltam jelen, csak részletesen vázolták a szituációkat mondván, milyen lehetetlen helyzetbe kerültek."


És ilyenkor megkérdeztek tőlük, hogy miért úgy utasították el azokat a férfiakat, nem pedig úgy, ahogy szerinted célszerű?

2021. máj. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 A kérdező kommentje:

27: Jé, újabb pszichológiai elmélet! Engem nem szólítanak le annyiszor, mint titkon vágyok rá, ezért irigy vagyok azokra, akiket igen, és a frusztrációmból fakadóan ellenségképet alakítok ki róluk, amiért nem is igyekeznek úgy taszítani a férfiakat, mint ahogy én taszítom őket a puszta lényemmel? Carl Gustav Jung biztosan elsírná magát a gyönyörűségtől.

Többet, mint amennyit szeretnék. Viszont objektíven, kategorikusan jelzem is ezt. Azzal senkinek sem jobb, ha cukorkát veszek nekik meg esti mesét olvasok nekik.


28: Ezért kellene ezen dolgozni. Egy modern társadalomban nem lehet előrébb való az egyén önérvényesítésénél az, hogy mások mi van, ha nem tartják kedvesnek és barátságosnak.


29: Igen, ilyenkor jön a válasz, hogy látszott, hogy nem egy "gyere cica, megdglak!" típusú suttyó, ezért nem akarta megsérteni, nem akarja rombolni az önbecsülését.

Tisztában vagyok vele, hogy sokan egyszerűen leblokkolnak az ilyen szituációkban, és nem tudnak reagálni, ez megint nem ellenük irányul. Még mindig azokról van szó, akik tudnak reagálni, és meg tudják választani azt is, hogyan.

2021. máj. 23. 17:44
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!