Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ennyire mimózák a nők?

Miért ennyire mimózák a nők?

Figyelt kérdés

Képtelenek normálisan, erélyesen elhárítani a kéretlen közeledést.


Mindenféle kifogásokat gyártanak ahelyett, hogy az ember képébe mondanák egyenesen, hogy nem tetszik nekik vagy nem akarnak kapcsolatot/menetet, hagyja őket békén. Nemrég olyat is olvastam ismerősi körben, hogy sokan azzal riogatják a közeledőket, hogy koronavírusosok a nyílt elutasítás helyett, mert "az olyan kellemetlen érzés". Inkább hagyják csendben szorongva, hogy akár elkezdjék fogdosni is őket, miközben nagy elnézéskérések közepette cincogják a sablonudvariaskodást, csak nehogy megbántsák a másik fél lelki csipkéjét...


Miért? Ez valami népbetegség az introvertáltaknál? Tudatosan nevelik őket ilyen életképtelenre? Miért jobb sunyiskodni?


Félreértés elkerülése végett, nem azokba akarok belekötni, akikkel erőszakoskodtak, és nem tudták időben leállítani, - nyilván nem az ő hibájuk.

Hanem azokba, akik nem is próbálják kinyilvánítani az álláspontjukat egy veszélytelen közeledésnél se, hanem a neten szenvednek utána, hogy "jaj, bókolnak meg ismerkednének, én meg nem tudok velük mit kezdeni, már utálok kimenni az utcára".



2021. máj. 23. 15:33
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
92%
Miért érdekli a nőket az, hogy megbántanának egy olyan embert, akit egyáltalán NEM szeretnek, semmit nem éreznek iránta? Ha nem szeretnek valakit, miért érdekli őket, hogy megbántják a lelkivilágát a férfinak?
2021. máj. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 A kérdező kommentje:
Még egy félreértés elkerülése végett: Ez a réteg nem attól fél, hogy egy kategorikus elutasítás után tovább nyomul vagy erőszakos lesz az illető, hanem, hogy "mi van, ha szegénynek megsértem az érzéseit, és oda lesz az önbizalma?"
2021. máj. 23. 15:59
 13/38 anonim ***** válasza:
96%
Én is ilyen vagyok egy kicsit. Mondjuk már nem vagyok fiatal úgyhogy nem nyomulnak annyian. Az ok egyszerű: engem is sok bántás ért gyerekkoromban és ez azt erősítette meg bennem, hogy nem szabad bántani másokat. Ugyanis nagyon empatikus is vagyok. Szóval nehéz ügy.
2021. máj. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
2%
Ezért nem szabadna nőkre bízni az állásinterjúkat. Képtelenek a jelölteknek elmondani egyenesen a szemükbe, hogy nem fogják megkapni az állást. A nőkből valamiért hiányzik az igazmondás képessége.
2021. máj. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert vannak ilyen nők még nem minden nő ilyen. Ahogyan a férfiak sem.
2021. máj. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 A kérdező kommentje:

14: Nem az igazmondás képességével van a baj.

Hanem, valamiért arra vannak kondicionálódva, hogy a konfrontáció rossz, a konfrontálódó gonosz, NE konfrontálódj, hanem inkább légy hölgy, és hősiesen szenvedj. Ha valaki beléd rúg, érezd magad rosszul, amiért a lába útjában voltál.

2021. máj. 23. 16:09
 17/38 anonim ***** válasza:
95%
Azért ez mondjuk egy több évezredes kondicionálás eredménye is. Most sokan máshogy viselkednek, de egy széles réteg ezt szívta magába, ezt látta otthon.
2021. máj. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező, az állásinterjúztató nőkről mi a véleményed? Szerinted alkalmasak e a munkájukra akkor, ha nem vállalják fel azt, hogy egy jelölt szemében mondják, hogy nem nyert felvételt? Sok ilyen állásinterjúban volt részem, ahol nem mondták meg nekem, hogy nem akarnak felvenni, nők voltak az interjúztatók.
2021. máj. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 A kérdező kommentje:

Aki így viselkedik, az nem alkalmas.

De nem azért, mert a nők természetüktől fogva képtelenek igazat mondani, mert nem így van. Hanem azért, mert valamiért azt hiszik sokan, kényszeresen vadidegenek lelki csipkéjét kell dédelgetniük.

2021. máj. 23. 16:17
 20/38 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt ilyen állásinterjúm, csak ott férfiak felvételiztettek.
2021. máj. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!