Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehet, hogy csak én létezem?

Lehet, hogy csak én létezem?

Figyelt kérdés
Mivel azt tudom magamról, hogy én létezek. Viszont egy másik élőlényről nem tudom biztosan, hogy valóban létezik e. Lehet, a többi élőlény csak egy program egy szimulációban (mivel akkor is léteznének, csak élőlények nem lennének), vagy mondok durvábbat lehet csak illúziók és a saját agyam hiteti el velem hogy léteznek.

2021. máj. 25. 18:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Vagy lehet, hogy igazából én létezem, te pedig nem, vagyis lehet, hogy te vagy az illúzió, és csak az agyam hiteti el, hogy létezel.
2021. máj. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Tanulmányozd a szolipszizmust!

[link]

2021. máj. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1


Az is egy opció lehet..

2021. máj. 25. 18:58
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy nem, mert én is.
2021. máj. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
58%
Majd mindjárt jól pofon csaplak, aztán megtudod, hogy létezem-e vagy sem. 😁
2021. máj. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Tuti nem csak te létezel, mert én már jópár éve elgondolkoztam azon, hogy mi van ha csak álmodom ezt az egészet. Vagy kómában vagyok, s ez a világ igazából csak a képzeletem szüleménye.
2021. máj. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is szoktam ezen gondolkozni, de én tuti hogy létezem szóval lehet hogy te csak szimuláció vagy a kérdéseddel együtt
2021. máj. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"...a saját agyam hiteti el velem hogy léteznek.": érdekes kérdés.

Ahhoz, hogy az ember higgyen/ne higgyen valamiben, kell tapasztalat (akár jó, akár rossz egyaránt). Ha van tapasztalat, akkor valami/-ki csak van, létezik.

2021. máj. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezen már nagyon sokat filóztam én is, főleg részegen, de józanul is. Nagyon érdekes kérdés.
2021. máj. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
63%
A szolipszizmus foglalkozik ezzel a kérdéssel (pontosabban azt mondja, hogy a megfigyelőn kívüli, tőle független világ nem is létezik), egészen izgalmas megközelítések vannak róla. Amúgy Piaget szerint csecsemőkorban figyelhető meg ilyen "szolipszista" állapot, amikor a baba még nem érzékeli létezőnek a többi embert, és ha kikerül a látóteráből egy tárgy, akkor az számára létezni is megszűnik (tárgyállandóság hiánya). Szóval mondhatjuk, hogy kinövöd. :D
2021. máj. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!