Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi értelme van reggeli előtt...

Mi értelme van reggeli előtt fogat mosni, és nem utána?

Figyelt kérdés

Sose értettem azokat az embereket, akik felkelnek, és fogat mosnak, majd mennek reggelizni. Ami után már ugyebár nem mosnak fogat.

De ha már este megmosták, akkor reggel még tiszta a fog, mivel nem ettél. 😅

Nem logikus evés után fogat mosni?

Ugyan ez azokkal az emberekkel akik csak reggel fürdenek. Miért jó koszosan befeküdni az ágyba?



2021. máj. 26. 18:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
61%
Az ilyenektől maga a Sátán is fél. Fogmosás után enni, fúj. Ennyi erővel ehetnék fogkrémes kenyeret.
2021. máj. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%

Én mikor munkába megyek reggel, általában a melóhelyemen eszek.

Így otthon fogat mosok, és miután beértem melóba eszek.

Nem vagyok olyankor éhes😅, inkább alszok tovább reggeli helyett.



Egyébként tényleg nem értem azt, mikor egyből fogmosás után esznek. De a legtöbb filmben tényleg fogmosás és utána egyből reggeli.

2021. máj. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
*melóban eszek
2021. máj. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

"De ha már este megmosták, akkor reggel még tiszta a fog, mivel nem ettél."

Te nem szoktad érezni a reggeli lehelleted?

2021. máj. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
93%
Fogmosás után narancslééé. bruuááá
2021. máj. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
91%

Mi a tanulság?


Ha nem mosol fogat akkor tök mindegy...

2021. máj. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nem arra gondoltam, akik kelés után orákkal esznek csak. Hanem akik egyből fogmosas utan mennek reggelizni.
2021. máj. 26. 20:04
 8/14 anonim ***** válasza:
84%
Sajnos nálunk van egy sorrend reggelente, megvan a rutin, hogy ki mikor tud bemenni a fürdőbe készülődni és mennyi ideje van rá. Ha egyszer kijöttél onnan, esélytelen visszamenned, így kénytelen vagy akkor fogat mosni amíg bent vagy, majd utána reggelizni, ha van rá időd indulás előtt.
2021. máj. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én is láttam filmekben, és nem értettem, hogy fogmosás után megy kávét inni.
2021. máj. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

"Ételek, italok fogyasztása után a szájban jól mérhető, a pH érték változása. A nyál magasabb savszinttel rendelkezik. A normál pH érték visszaállása előtt a fogzománc sérülékenyebb, és erősebben kopik, mint ha később, lúgos kémhatás mellett tesszük ezt. A sav úgy oldja a zománcot, mint a vízkőoldó a vízkövet. Ha ilyenkor súroljuk, akkor nagyon sok zománcot veszítünk. Ettől később ráadásul sárgásabbak lesznek a fogak, mert a zománc alatti sárga dentin egyre jobban látszik."

Étkezés után legalább fél órát kellene várni a fogmosással, erre sok esetben nincs lehetőség reggel.

2021. máj. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!