Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi értelme van reggeli előtt...

Mi értelme van reggeli előtt fogat mosni, és nem utána?

Figyelt kérdés

Sose értettem azokat az embereket, akik felkelnek, és fogat mosnak, majd mennek reggelizni. Ami után már ugyebár nem mosnak fogat.

De ha már este megmosták, akkor reggel még tiszta a fog, mivel nem ettél. 😅

Nem logikus evés után fogat mosni?

Ugyan ez azokkal az emberekkel akik csak reggel fürdenek. Miért jó koszosan befeküdni az ágyba?



2021. máj. 26. 18:51
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam el a többi kommentet, de a Gumiszoba című műsorban egyszer olvastak valami tanulmányt, amiben az volt, hogy étkezés előtt-és étkezés után

30perccel nem ajánlatos fogatmosni.


Tehát se evés előtti 30percben, se evés után 30 percig. Szal hogy asszem úgy volt, hogy az úgy az egészséges; tehát ha evés előtt -és után fél órával nem mosunk fogat.


Amúgy én gyümölcs után 1 órávalt hallottam asszem mástól. Tehát pl eszel egy almát, vagy narancsot, szőlőt, barackot, bármit, akkor utána egy óráig ne moss fogat; merthogy kell a fognak asszem amíg még visszaépül,mert tehát ezek ilyen savas dolgok. Asszem tehát, hogy ezért. Vagy pl ilyen ecetes saláták,meg főzelékek után nem tudom, mennyit kell,de tehát lehet, hogy pl gyümölcsök esetében is elég a fél óra, ott a cikkben, amit olvastak, nem tértek erre külön ki. Szóval tehát lehet, hogy a gyümölcsöknél is elég a fél óra, meg a salátáknál is. [Én nem tudom, tehát, csak ezeket hallottam.]

De a többinél mehet fél óra. Szerintem jónak tűnt a cikk,amit beolvastak.

2021. máj. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Alvás közben is működik a szervezet, gázok, savak, stb.-k keletkeznek, erjed a száj-fog, stb.
2021. máj. 26. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
11.vagyok,eszembe jutott mégegy gondolat, lehet,hogy pl ha valaki fogmosás után kajál , akkor ugye érezheti még a fogkrémízt a szájában, és akkor másízű lehet akár a kaja, mint alapból lenne, pl mentolos tükörtojás---most nemtom, ez csak így példaként eszembe jutott; de tehát asszem, fogmosás után , meg evés után is érzékenyebbek, sérülékenyebbek a fogak. Tehát mégegy , hogy tényleg érdekes, hogy pl valaki reggeli előtt, vagy akár itt írták a kávét, hogy pl azelőtt is hgoy fogat mos. Pláne, ha hideg vízzel öblítette ki a száját, és a kávé rögtön forró; az a hirtelen váltás se feltétlenül tesz jó.t
2021. máj. 26. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
De most neked nem mindegy?
2021. máj. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!