Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális, ha egyedül nem...

Normális, ha egyedül nem tudom jól érezni magam? Hogyan lehet egyáltalán?

Figyelt kérdés
Jelenleg nincsen senki sem, akit elhívhatnék magammal, akivel szervezhetnék közös programokat és így gyakorlatilag rá vagyok kényszerülve, hogy egyedül szórakozzak, kapcsolódjak ki. Otthon elvagyok egyedül, de hiányoznak az aktívabb, változatosabb programok, hogy kicsit kimozduljak stb. Például szeretek eljárni kirándulni, sétálni, moziba, múzeumba, állatkertbe, beülni valahova enni-inni stb., de egyedül egyszerűen semmi hangulatom nincsen hozzá és kifejezetten rosszul, kellemetlenül érzem magam közben is. Ilyen tipikus "mit keresek itt?", "csak úgy keringek mint .... a levegőben" érzés, pláne ha közben mások körülöttem társasággal vannak. Tudom, hogy senkit nem érdekel és senki nem velem foglalkozik, de valahol pont ez zavar, hogy csak úgy vagyok, egyedül, ücsörgök, nincs kihez szólni, bámulok ki a fejemből. Ha pl. beülök valahova enni, akkor is vagy se perc alatt megeszem a kaját és kész megyek is, vagy elkezdek telefonozni/olvasni, miközben amúgy ez egy tök jó társas program lehetne, beszélgetni szoktunk stb., ha van hozzá társaságom. Vagy ugyanez a séta, semmi kedvem nincsen egyedül kóvályogni a városban. Mozi helyett is akkor már inkább itthon megnézek egy filmet. Szóval nagyon nehezen veszem magam rá, hogy egyedül is elmenjek valahova, csináljak valamit és valahogyan nem tudom élvezni, de már azt sem élvezem, hogy állandóan itthon vagyok.
2021. máj. 27. 13:28
 1/1 anonim ***** válasza:
Mikor bejött ez a karantén szitu nyilván én is home office-ba kerültem. Nagyon távol lakom a barátaimtól, akikkel tartottam is a kapcsolatot, meg nem is, szóval konkrétan magamra maradtam.Ennek köszönhetően egy kicsit jobban kiismertem magam, rátaláltam olyan dolgokra, amik örömet okoznak (olvasás, sorozat nézés, zenélés). Most, hogy feloldották a korlátozásokat még mindig ez a helyzet...messze lakom. Kezdek úgy tekinteni a saját életemre, mint egy filmre és attól függetlenül, hogy nincs nagyon kivel elmennem mondjuk kirándulni, hát megteszem egyedül. A zene szerintem nagyon sokat segíthet, gyakran járok úgy sétálni, hogy zenét hallgatok, ez is kicsit előrébb lendít a dolgokban.
2021. máj. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!