Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az ugye még normális, ha...

Az ugye még normális, ha introveltáltként kb.1-3 óra társaságban töltött idő után kimerülők?

Figyelt kérdés

Nem kell ahozz beszélgessek emberekkel. Tömeg közlekedésen kevesebb,mint 1 óra után hulla fáradt vagyok.

Munkában, amit szeretek meg 3 óra elteltével vagyok kész káó és nem tudok utána elvonulni sem, feltöltödni vagy vmi. Enne oka, h a végtelenül nyugodt természetem nagyon lobbanékony lett idk miért.



Vkinek volt már hasonló tapasztalata? Mi vált be neki?


2021. máj. 27. 18:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
12%
Ismerem. Autista vagy vagy introvertált?
2021. máj. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%

En regen baratnovel toltott setalos, az elet nagy dolgairol beszelgetos nap utan ugy mentem haza, mintha kiraboltak volna. Harminc eve volt, de igy ereztem. Osztalykirandulason hulyeskedtem, rohogtem es rohogtettem masokat, de utana elbujtam a szobaban. Vagy tizen jottek utanam, hogy miert vagy szomoru. Es mint Greta Garbo, azt mondtam, csak egyedul akarok lenni.

Szerintem ez normalis. Azota birom egy hetig is a tarsasagot, ha nincs covid, de nemcsak mert oregedtem, hanem mert ellenpontozza a bazi csendes eletem.

2021. máj. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
97%
Bocsanat, jotanacsot nem adtam. En megmondanam, hogy most olvasom, sudokozom, es elvonulnek, ha nincs kulon szoba, ugy is.
2021. máj. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
100%

Én is ilyen vagyok, nagyon gyorsan elfáradok társaságban. Alapvetően nyugodt vagyok, de ha nem tudok eleget egyedül lenni, nagyon gyorsan ideges leszek, illetve türelmetlen vagyok, odaszólok az embereknek. Fiatalabb koromban az is előfordult, hogy a társasági élet annyira kimeritett, hogy a hangos szórakozóhelyen a falnak dőlve elaludtam (nem részegség vagy hasonló, sima kimerültség, nem birom az emberi társaságot egy bizonyos időn túl, nagyon durván lefáraszt, kb két óra társasági élet olyan nekem mint 8-10 óra munka). Antiszoc nem vagyok, mert amúgy kijövök az emberekkel.


Elmúltam negyven, szóval nem valószinű, hogy ez megváltozik. Saját vállalkozás, home office, saját autó és inrovertált pár, kevés de közeli barát (szintén introvertáltak) - ezek a megoldásaim a problémára. Igy csak a szabadidőm egy részét töltöm társaságban, ami bőven elég. Gyerekem nincs, szerintem ilyen szinten introvertált embernek nem való gyerek, ha gyereked van az első tiz évben gyakorlatilag soha nem vagy egyedül.

2021. máj. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Az introvertált valójában tág fogalom, nem csak a visszahúzódásról szól. Olyan is lehet introvertált, aki sokkal többet beszél és találkozik emberekkel, mint te. A tudósok, művészek jelentős része introvertált, de nem fél mindegyik az emberek társaságától. Amúgy egész jó pszichológiai könyvek vannak a témában.


Szerintem nem kéne olyan hamar elfáradnod. Lehetséges, hogy más természetű a dolog és azért alakult ki a szorongásod. Inkább kérdezz meg egy pszichológust a neten ezzel kapcsolatban.

2021. máj. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
Nekem néha fél óra is sok, bár ez társaságfüggő. Az előző válaszolóhoz hasonlóan én is azt tudom mondani, hogy vegyél a kezedbe egy könyvet (nem muszáj olvasni, csak a normálisabbaknak leesik, hogy ez olyan, mintha kiakasztanál egy "Ne zavarj!" táblát), vagy esetleg feltehetsz/betehetsz egy fülhallgatót (szintén nem muszáj zenét hallgatni, bár lehet, hogy egy kicsit feltöltene, kikapcsolna)
2021. máj. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Szerintem ez egyáltalán nem normális😅
2021. máj. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Szerintem meg teljes mértékben normális. Én is ilyen vagyok, semmi hátrányom nem származik belőle.
2021. máj. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Tanulok pszichológiaiát, de ebben a témában még nem olvastam. Melyik ez?


Alapjáraton szeretek barátokkal lenni, bulizni pláne, de már az emberek hülyeségeiktől kész vagyok. Ma hallottam azt,h egy csaj lekiabálta az anyját,h az meki az nem étterem. 🤦‍♀️ 10 percig gondolkodtam rajta,h akkor neki az mi. 😒😂


Na ezek már nagyon felbasznak, de a karantén előtt nem érdekelt, mert akkor még én is hülye voltam. 😆


So sztem a tanulás rossz hatással van ránk 🤔😆 csak fel baszod magad minden emberi hülyeségen.

2021. máj. 27. 19:48
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha az étkezésed + viatminok stb rendben van és mellette sportolsz is valamit akkor normális...
2021. máj. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!