Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Pontosan mit jelent az érzelme...

Pontosan mit jelent az érzelmek elfojtása?

Figyelt kérdés

Hogyan lehet elfojtani? Én mindig is olyan ember voltam, aki mélyen megéli őket, és számomra elképzelhetetlen, hogy mi az elfojtás menete.


Tudom, hogy káros, nem áll szándékomban megtenni, de nagyon érdekel.



2021. máj. 28. 16:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan azt hogy nem éli meg őket valaki hanem elnyomja magában. Ezen mit nem lehet érteni?
2021. máj. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
#1 Hogy hogyan képes valaki elnyomni, azt nem értem. Nekem, amikor érzem, hogy jön, akkor ha vért izzadnék se tudnék ellene tenni.
2021. máj. 28. 17:07
 3/9 Agnarr ***** válasza:
100%
Úgy, hogy megéli őket, de nem foglalkozik velük, mert eltereli róluk a figyelmét, vagy megéli őket, de a többi ember előtt mást mutat, vagy úgy tesz, mintha nem érezné őket.
2021. máj. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Vagyis akkor az érzelmek ellen ők se tudnak mit tenni, nem kapcsolják ki őket, csak elterelik a figyelmüket.
2021. máj. 28. 17:13
 5/9 Agnarr ***** válasza:
Kikapcsolni nem lehet, mert az emberi lét része, csak nem foglalkozni lehet velük.
2021. máj. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2021. máj. 28. 17:17
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem egyszer totál tele lett a csizmám, hogy nagyon sokszor megtelik a szemem könnyel. Nemcsak akkor, ha valami szomorút látok, de ha meghatót vagy boldogat, akkor is. Dühömben beírtam a google-be, hogy "why do I cry all the time" :D, és kiadta azt a fogalmat, hogy "highly sensitive person".


Én sem értettem, most sem tudom átérezni az elfojtást. A tesóm próbálta elmagyarázni, hogy pl. ha sírni kell, akkor érzi, hogy szorítja a torkát, de nem engedi ki... nekem ez olyan, mintha azt mondaná, a tüsszentést vagy a hasmenést nem engedi ki, az sem menne.

2021. máj. 29. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Saját példa: gimiben volt egy olyan időszak, amikor minden, de tényleg minden összejött és bár megviselt, és sírni akartam, de eltereltem róla a figyelmem és nem tettem. Valamint, kifelé azt mutattam, hogy minden a legnagyobb rendben van, minden "tök happy". Nem volt egyszerű, de ez ment hónapokon át és ugye ez a sok elnyomott érzelem csak gyűlt.

Végül, valami kis piszlicsáré dolgon, itthon, egyedül, eltört a mécses és órákon át sírtam. Akkor kicsit megijedtem, de amikor lenyugodtan rájöttem, hogy hülyeség elnyomni, elfojtani a negatívabb érzéseket, hiszen amúgy sem lehetünk 24/7 boldogok. Úgyhogy, jó kis lecke volt, és azóta nem igazán csinálok ilyent. Párszor azért fordult elő, mert nagyon meg tud viselni az ellenem irányuló igazságtalanság, és olyankor a sírás kerülget, de vannak emberek, akiknek nem adnám meg az örömöt azzal, hogy engem megríkatnak. Legalábbis ott, előttük :D

2021. máj. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én pont ilyen vagyok meg élni meg élem őket csak szimplán nem mutatom ki egyáltalán az érzelmeim és sok más ember is így van vele . Lehet külső szemlélő úgy látja hogy boldog az adott ember és semmi baja sincs csak közben az az ember nagyon durván össze van belül törve csak nem mutatja a külvilág felé .
2021. jún. 6. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!