Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Feszültség, szorongás ellen?

Feszültség, szorongás ellen?

Figyelt kérdés

Mindig rettentő feszült vagyok emberek közt vagy, ha csak online kell beszélgetni emberekkel. Mindig remegek és dadogok, de nem tudom mitől. Azt mondják, mert félek, de én nem érzem ezt.

Ha idegenekkel állok szóba pl egy új környezetben, mindig mondják csak lassan beszéjek, nyugodjak le stb, de az csak mégjobban idegesít, mert nem tudok lenyugodni.


Fogalmam sincs mi lehet az oka. Nem hiszem,h pánikbeteg lennék, mert kapok levegőt, de a többi tünet igen jellemző. Vki vmi tanács?


2021. máj. 28. 22:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Elég hasonlóan reagálom le én is az ilyen helyzeteket. Eléggé kellemetlen tud lenni.

Nem tudom, hogy mit mondjak, nem merek ránézni se másokra, várom, hogy végre arrébb mehessek. Kellemetlenül érzem magam mások társaságában, főként idegenekében. Előfordul, hogy barátok közt is így van, de ott általában feloldódok idővel. A legjobban az zavar, hogy amúgy vágynék emberi kapcsolatokra, de így ez elég nehézkes.

2021. máj. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Keress rá a szociális szorongásra! Az ezzel foglalkozó oldalakon találhatsz tanácsokat és módszereket a leküzdésére. De ha nem vagy biztos benne, hogy egyáltalán ez-e, érdemes felkeresni egy szakembert. Nem éri meg szorongással élni :)
2021. máj. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
31%
Zene csodákra képes. A hangulatodnak megfelelően szóljon mindig a háttérben.
2021. máj. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Egykor én is azt gondoltam,h szociális fóbiám van, de már nem félek az emberek véleményétől. Sőt boldogan fogatom a kritikát, mert tudom hogyan kell kezelni és jobb kedvre derít. 😅 furi lehet, tudom.


Csak enyszerűen rossz érzés. Nem tudok tisztán gondolkodni. Olyan kötös, katyvaszos minden. Na most a zene az tényleg jó, és a munkahelyemen is van zene, de vagy arra figyelek vagy a munkára. A kettő egyszerre (+ a környező emberek) az úgy még katyvaszos és a végén még felesek. 😂

2021. máj. 29. 13:10
 5/5 anonim ***** válasza:
A szociális szorongás nem elgyenlő a fóbiával, és nem feltétlenül az emberek véleményétől való félelmet jelenti. De te tudod pontosan, hogy mit érzel, hogyan éled meg az egészet. De amit leírsz, mégiscsak valamiféle szorongásra utal, aminek feloldására vannak módszerek. Ajánlom, hogy nézz esetleg utána mindfullness/tudatos jelenlét gyakorlatoknak, az élet több területén is segíthet.
2021. máj. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!