Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetek a hipochonderségem...

Mit tehetek a hipochonderségem ellen?

Figyelt kérdés

Mióta az eszemet tudom azóta hipochonder vagyok de viszont egy évvel ezelőtt elkeztek súlyosabbá vàlni a tüneteim. Mindennap azon szorongok hogy mi lesz ha meghalok mi lesz ha ez az utolsó napon. Rettegek attól hogy meghalok mielőtt pl. feleség lennék vagy anya lennék. Már annyira megkeserítette az életemet hogy már nem is tudok igazán boldog lenni mert minden percbe szorongok és félek hogy hamar meghalok. Ha pl. fáj a hasam már egyből arra gondolok hogyha gyomor daganatom van ha fáj a fejem agydaganatom van ,folyamatosan az egészségügyi problémáimmal foglalkozom. Minden apró tünetet halálosnak képzelek. Igen, tudatában vagyok annak hogy ez nem normális és nem egészséges így élni valamint gondolkodni. El szeretném engedni ezt a sok rossz gondolatot de nem tudom hogy hogyan. Tudnátok-e ajánlani filmet, könyvet, videókat vagy bármi ami segítene leküzdeni ezt?

Előre is köszönöm!

22/L



2021. máj. 23. 21:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia, nem nagyon értek ehhez, de szerintem egy pszichológus tudna segíteni neked. Remélem hamar jobban leszel.
2021. máj. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Pszichológus
2021. máj. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Voltam mar orvosnál. Nem segített
2021. máj. 23. 21:56
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Furcsa, hogy írod, nekem is ugyanez van mostanában. Az utóbbi években megtaláltam magamon minden jóindulatú problémát, amit a lehető legrosszabbnak prognosztizáltam és rohantam kivizsgáltatni. Én arra tippelek, hogy van valami vegetatív, testi tünet, ami triggereli a paranoid gondolatokat: emésztési problémák, rossz alvás utáni meggyötört állapot, akármi, amit nehezen vesz észre az ember, de persze végeredményben pszichéssé válik.
2021. máj. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is hipochonder vagyok,hol jobb,hol kevésbé,általában a legrosszabb verziót látom.

Nekem azért segít,ha elmegyek orvoshoz (vagy megkérdezek egy orvost).

Nem pszichológust.

2021. máj. 24. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
4-es vagyok: én sokszor az orvosokat is felülbírálom, ami egy nagyon rossz dolog. Tök nagy nyugalmat tud adni, ha hiszel az orvosokban, hiszel az egészségügyben: majd meggyógyítanak, ha baj van. Ha jobban megnézed azonban van egy csomó probléma, amit a klasszikus orvoslás iszonyú gyengén és felületesen kezel(t), pl. ott a cukorbetegség. Ha ezeket látod, elkezded bizonyos dolgokban felülbírálni őket és megszűnik a nyugalmad. Diagnózisban ennek ellenére szerintem elég jók, de azt se mindig akarom elhinni.
2021. máj. 24. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!