Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A férfinek vagy a nőnek a...

A férfinek vagy a nőnek a dolga inkább otthon maradni a gyerekkel?

Figyelt kérdés
GYES vagy GYED?

2021. máj. 29. 07:05
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

10: érzelmileg is tud neki annyit adni, mint az anyja? Bizonyítottan az érzelmi kötődés sokkal nagyobb az anya és a gyermek közt, mint az apjával. Egy gyerek az első legalább 3 évében kifejezetten igányli az anyja közelségét. Ezt nm tudja neki az apuka megadni.

De gondolom erről hírből sem hallottál.

2021. máj. 29. 12:11
 12/17 moozygoo ***** válasza:
én pénz alapján választanák :D
2021. máj. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Metionin ***** válasza:

11. Igazából velem elégé felváltva voltak otthon de nem éreztem ennek semmi hátrányát. Apám le volt százalékolva, anyám ugye gyeden, 3 hónapos koromban anyámnak elfogyott a teje, a tápszert meg tökmindegy volt hogy ki adja be. mivel kellett a pénz, anyám 1-2 hetes periódusokban napszámba járt, addig apám volt velem egész nap, mikor meg anyám volt otthon, akkor apám járt napszámba. 3-4 éves koromig meg egész évben apám volt velem otthon, mert anyám visszament a munkahelyére de engem még nem vettek be az oviba. Ugyanúgy el tudott látni apám is, etetett, tisztába tett, sőt amúgy ő játszott is velem míg anyám soha.

Meg az hogy az egyik szülő dolgozik, nem azt jelenti hogy egész nap nincs a gyerekkel, normális családban munka után ugyanúgy foglalkozik a gyerekkel az is aki visszament dolgozni.

2021. máj. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

"Bizonyítottan az érzelmi kötődés sokkal nagyobb az anya és a gyermek közt, mint az apjával. Egy gyerek az első legalább 3 évében kifejezetten igányli az anyja közelségét. "


EZ NAGYON NAGY TÉVEDÉS!!!!

A gyerekek többségének AZÉRT van szorosabb kötödése az ANYJÁHOZ, MERT az anyja van vele napi közel 24 órában az elsö pár évben.

De nem az ANYA számít, hanem EGY KONKRÉT személy, és ez lehet az apa, nagyszülö, csecsemögondozó, vagy örökbefogadó szülö is, a gyerek kötödése ugyanolyan erös lesz felé és ugyanolyan egészséges lesz a lelki fejlödése is.


A LÉNYEG, hogy LEGYEN egy valaki, az, hogy ez biológiailag milyen kapcsolatban van a gyerekkel, az mindegy.

2021. máj. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
14: még egyet is értenék. De épp mivel egyetlen személyről beszélünk, így nem is optimális felváltva végezni a gyereknevelést, mert az a gyerek káráa történik, ahogy magad is írtad. Márpedig az elég elképzelhetetlen, hogy a fréfi legyen otthon évekig, amíg a nő gályázik.
2021. máj. 29. 14:50
 16/17 anonim ***** válasza:

" Márpedig az elég elképzelhetetlen, hogy a fréfi legyen otthon évekig, amíg a nő gályázik."


És miért elképzelhetetlen szerinted?????

Sok helyen láttam ilyen felállást, mi vele a gond?

2021. máj. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Az, hogy én sehol nem láttam még itthon ilyen felállást, de te biztosan egy más bolygón élsz, ahol ez működőképes.
2021. máj. 29. 20:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!