Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kell egy idősebb korút...

Miért kell egy idősebb korút nyugdíjast tisztelni? Csak úgy mire fel, látatlanban ha nem is ismerjük?

Figyelt kérdés
Ő is volt fiatal rengeteg akár negatív jellegu cselekedettel. Csak megöregedett, de ugyanaz mint egy fiatal. Ettől még miért jár a tisztelet neki ha nem volt példaértékű az élete és a személyisége?
2021. máj. 29. 10:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%
Mindenkinek kijár a tisztelet, kortól függetlenül.
2021. máj. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%
Nem tisztelet, de némi "belátás". Idős, más korban szocializálódott, más a világlátása, nehéz megszokni az újat, stb. Arról nem is szólva, hogy már esetleg kiszolgáltatott, nehéz lehet, ha másra van utalva az ember, mert már nem teljesen önellátó - és ez nem csak a napi rutinra vonatkozik, hanem pl. ház körüli munkákra, amit egy aktív korú pár óra alatt elvégez, vagy egy olyan beszerzésre, ami neki messze van, nem tudja neten kiszállítatni stb. Ez persze az alapvető emberi b*nkóság alól nem ad "felmentést", de sok esetben megérdemel annyit, hogy min. ráhagyd, ami nem olyan fontos, és ne állj le sz*rságokon vitatkozni, illetve ha nem esik nagyon nehezedre, segítsd ebben-abban.
2021. máj. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%

Ha nem ismered, honnan tudhatod, hogy milyen volt az élete?

Több évtizedes tapasztalati előnye van, a legtöbb esetben háborús tapasztalat is. Volt/van családja, felnevelte a gyerekeit, dolgozott, fizette az adókat.

A tisztelet pedig mindenkit megillet kortól és nemtől függetlenül szerintem.

Az meg, hogy az ember (legalábbis én) átadja a buszon a helyét az idősebbnek/kismamának/kisgyerekkel utazónak/sérültnek alapnak kellene lennie.

2021. máj. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%

Én azt mondom, hogy a tisztelet nem korral jár, azt ki kell érdemelni.

Mindenkinek megadom az alapvető tiszteletet, de ha egyszerűen egy bunkó, rosszindulatú ember, akkor nem fogom csak azért isteníteni, mert nyugdíjas. Nyilván nem állok le vele ordibálni az utca közepén, de érted.

2021. máj. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
18%
Én inkább lenézem a nyuggereket, mert általában buták, agresszívek, rosszindulatúak.
2021. máj. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

"a legtöbb esetben háborús tapasztalat is"


Öööö, hát most 80 plusszosok akik a 30-as évek végén születtek, szóval ez már egyre kevésbé van így.

2021. máj. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
37%
Akkor ős tiszteljen meg engem, de általában nem ez a helyzet. Fölényesen agresszívek, tolakodóak, bizalmaskodóak, kíváncsiskodóak.
2021. máj. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
Csak Dr. Orbán Viktor Mihály Miniszterelnök Úrnak jár tisztelet!
2021. máj. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
80%

A pusztán kor alapú kötelező tiszteletadást sosem értettem. Egy időben dolgoztam iskolában, és a gyerekeknek azt tanítottam, hogy mindenkit tisztelni kell, nem csak Miska bácsit meg Juliska nénit, hanem Jocót vagy Lillát is az osztályból.

Öregnek lenni, nem érdem, hanem kor. Tapasztalatból tudom, hogy rendgeteg rémes természetetű idős ember ezzel marhára visszaél, csak mert ő "öreg, ezért neki jár", tisztelet, ülőhely, kedvezmény, akkor is, ha egy utolsó semmirekellő volt egész éléetében.

2021. máj. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
96%

Azért "kell" tisztelni az öregeket, mert már leéltek egy életet. Túl vannak egy párkeresésen, vettek/építettek maguknak egy lakást, felneveltek pár gyereket, robotoltak 40-50 évet. Ez meg sok macerával és kihívások tömkelegének megoldásával jár, amiért meg lehet adni a tiszteletet.

De ez persze az átlag. Lehet valaki úgy is nyugdíjas, hogy bűnözőként élt, másokat terrorizált, verte a gyerekeit, vagy nem is alapított családot és csak felélte a családi vagyont, stb.

2021. máj. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!