Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyi ideig "egészséges"...

Mennyi ideig "egészséges" gyászolni a szeretteinket?

Figyelt kérdés

Ma van öt hónapja, hogy meghalt a mamám, nincs olyan nap, amikor nem gondolnák rá. A legrosszabb az egészben az, hogy pár hét után követte a nagypapám. Covidban haltak meg mindketten, ezzel is jobban megnehezítve ezt az időszakot. Mostanra már nem fáj annyira, mint kb. három hónappal ezelőtt, de nagyon hiányoznak. Felfogni is szörnyű, hogy a szeretetük már csak egy felejthetetlen emlék, a szívem megszakad, amikor belegondolok, hogy milyen körülmények között kellett leélniük az utolsó napjaikat/heteiket. Senkinek nem kívánom azt, amikor minden telefoncsörgéskor azt gondolod, hogy a kórházból hívnak minket és tudatni akarják velünk a szörnyű hírt. Mind a kettőnél a rémálom megvalósult és eljöttek azok a bizonyos hívások is. 78 évesek voltak. Lelkiismeret furdalásom van amiatt, hogy nem becsültem meg őket úgy, ahogyan megérdemelték volna, sajnos még elbúcsúzni sem tudtam a mamámtól vírushelyzet miatt a kórházba zárták. Mindösszesen öt napot volt covidos a mamám. A papámtól sikerült végül (az orvosok megfenyegetése után) elbúcsúznunk, ő hat hétig volt beteg, végül több szervi elégtelensége után eljött a vég a számára is.

Annyi mindent tettek értem és én nem tudtam viszonozni a számukra.

Sok idős embert láttam leépülni a környékünkön. Nem tudom melyik a rosszabb; végignézni ahogy lerobbannak a szeretteink, vagy az, hogy tragikus hirtelenséggel elmennek, pár nap alatt. Szerintem mind a két elhalálozási forma nagy sebet ejt a szerető családokban. Az élet sokszor igazságtalan.

Úgy érzem, hogy Ők voltak a legjobb nagyszülők a Földön.

Mikor múlik el az általuk érzett hiányom? Ez egy gyógyíthatatlan seb az életemben, vagy el fog jönni az, amikor már kevesebbet fogok gondolni rá?

Sokszor olyan érzés kering bennem, mintha Ők elutaztak egy olyan helyre, ahonnan már nem tudnak soha visszatérni. Szerintem jó helyre kerültek.

Belül úgy érzem, hogy tovább kell lépnem ahhoz, hogy lehessen jövőm. Két év múlva fogok érettségizni, megígértem a mamámnak, hogy a középiskola után elvégzem az egyetemet, amit már évekkel ezelőtt kinéztem magamnak.

Gondoltam megosztom a személyes tapasztalataimat veletek, ne haragudjatok, hogy terjedelmesre sikeredett, de muszáj volt leírnom valahova a gondolataimat, mert erről ez az incidens a családunkban tabu téma.



2021. jún. 3. 22:40
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
97%

Utolsó, részvétem.

Egyébként nem tudhatod hogy mikor jönnek el az utolsó napjai, így azt sem mikor kellene vele lenni.

6-os voltam.

2021. jún. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
96%
11.Köszönöm,igen azt nem tudhatjuk.Ha tudnánk dolgokat sok mindent másként csinálnánk. Voltam nála az előző két napban,meg a múlt héten is,sűrűn látogattam. Csak sajnálom, amikor utoljára láttam 15percet voltam nála. Kikísért, szétnézett az utcán mondtam neki megvárom még bezárja a kaput, azt sajnálom, hogy mondogattam neki zárja be,hogy megvárjam még beér a belső ajtón,általában azt megvártam addig a postaládán keresztül figyeltem őt most is,ahogy egy bottal ment befelé...ez az utolsó képem róla :-(
2021. jún. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
96%
Örökké gyászol az ember mikor egy szeretett személy elmegy de persze idővel kicsit enyhül a rossz érzés ezzel kapcsolatban de nem múlik el soha csak élünk tovább.Sok év után is egy zenéről vagy bármiről eszébe jut hirtelen az embernek szerette akkor szinte ugyanúgy átéli a veszteséget legalábbis én ilyen vagyok.Aztán kisírod magad és jobb
2021. jún. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!