Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » KPOP kedvelők! Ez mégis miért...

KPOP kedvelők! Ez mégis miért van ez?

Figyelt kérdés

Először is azt szeretném letisztázni, hogy csak csalódottságomban kérdezem a kérdésemet ilyen hangnemben.

Én imádom Ázsiát, országait, embereit, kultúráit, a zenéjüket........ szinte mindegyik országnak a térségben. DE!!! Hosszú idők óta nem sikerült még rájönnöm, hogy a dél koreaiak miért ennyire fanatikus amerika (USA) majmoló és imádó nemzet????? A koreai filmekben ezt nem vettem eddig észre, de kétségtelenül rengeteg de rengeteg zenéjükben egy csomó amerikai majmolásra találok utalásokat! Pl: seggrázás tömérdek mennyiségben, erotikus táncok, KPOP zenék csomó amerikai nagyvárosokban (vagy csak stúdióban vették fel mind1) koreai táncstúdiók, fiatalok akik amerikai, vagy afro amerikai zenékre táncolnak, vagy énekelnek.....

És még sorolhatnám! Ennyire nincs tartásuk büszkeségük, saját stílusuk a koreaiaknak??????? Mert ilyeneket amiket most leírtam a többi ázsiai országokból még NEM láttam csak koreaiaknál!



2021. jún. 5. 11:37
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Japán ugyanez amúgy, de a miértre nagyon válaszolni én sem tudok.
2021. jún. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ez mégis miért így van* bocsánat elírtam.


Egyébként tudom nem mindenki ilyen, csak szerintem eléggé aggasztó, hogy ennyien vannak így.....

2021. jún. 5. 11:40
 3/10 anonim ***** válasza:
99%
A popkultúra minden országban az amerikai trendeket majmolja, nem csak Korea.
2021. jún. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ez is igaz részben, de azért nem mindegyik, és nem olyan nagy eszméletlenül feltűnő módon mint Korea.
2021. jún. 5. 11:47
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
USA-nak elég nagy befolyása van Dél-Koreában szerintem a koreai háború óta. Mindig állomásoznak ott amerikai katonák, vannak katonai bázisok is, szoros gazdasági kapcsolatokat is kiépítettek stb. Nem meglepő, ha ezeknek hatása van a kultúrájukra is. Amúgy meg azt csinálják, amiből pénz van. Ha ebben van pénz, akkor ezt csinálják. Elvégre a tartalmat az egész világnak szánják, nem csak Dél-Koreának. Sorozatoknál már kicsit más a helyzet, azt leginkább a helyiek nézik.
2021. jún. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem (mondom, szerintem), ha Amerikát másolják, egyre inkább átveszik a trendet tőlük, jobban meg fognak felelni az ottaniaknak, tehát ott is népszerűségre tesznek szert, így még nagyobbá válnak, több pénz. Dél-Korea gazdaságának nagy része erre épül (k-pop,k-drama és persze az emberek érdeklődése miatt nyaralási céllá is válik Dél-Korea). Ha gondolod, nézz utána Hallyu-nak.
2021. jún. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm... :/
2021. jún. 5. 14:02
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, sztem itt nem USA majmolásról van szó, hanem pénzről. Mivel rájöttek, hogy a zenéjük így eladható, ezért csinálják. Láthatod, hogy egyre népszerűbb a kpop, mert egyre inkább a nyugati emberek ízlésére formálják. Hülyék lennének nem csinálni, ha működik és sok pénz befolyik belőle. De ez nem azt jelenti, h USA majmoló nemzet. A hétköznapi emberek egyáltalán nem olyanok, mint azt azt a kpop-ban látod. De egyébként, mint ország, szoros gazdasági, kereskedelmi és politikai kapcsolatban áll USA-val szóval még szép, hogy közelebb áll USA-hoz mint mondjuk Laosz, vagy Thaiföld. De sztem még mindig jobban teszik, hogy USA fele húznak, mintha ők is Észak-Korea lennének, szóval sztem nyugi. Jó ez nekik. És ne a kpop-ból ítéld meg az átlag koreai embert, mert akkor nagyon rossz fele tapogatózol. A kpop egy üzletág, ami a pénzről szól, ami olyan irányba halad, ahol a pénz van. Ennyi. Ebbe nem kell többet belelátni. Sok koreai pl emiatt nem szereti a kpop-ot (ezt kint élő ismerőstől hallottam), mert teljesen mást mutat erkörcsileg, értékrendileg, mint a koreai átlag ember.
2021. jún. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
8/8 nagyon köszönöm neked :)
2021. jún. 5. 20:59
 10/10 anonim ***** válasza:
90%
Ja, csak mert az amerikaiaknak szabad rázniuk a seggüket.
2021. jún. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!