Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az anyaság / gyereknevelés a...

Az anyaság / gyereknevelés a világ legnehezebb feladata? Minden esetben nehezebb, mint amit egy apa bármikor is elvégezhet?

Figyelt kérdés

2021. jún. 5. 16:35
A kérdező szavazást indított:
A világ legnehezebb feladata.
Nem a legnehezebb, de annál biztosan nehezebb, mint amit az apa elvégez.
Nehéz feladat, de nem jelentősen nehezebb vagy könnyebb, mint amit az apa elvégez.
Könnyebb feladat, mint amit az apa elvégez.
30 szavazat
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
74%
Nem tudom, hogy merjek-e ide írni bármit is, mert még a végén lepontoz a sok anyuka, akiknek az egyetlen értékelhető tevékenységük az életükben az az, hogy naponta posztolhatnak a gyerekükről Facebook-ra meg Instagramra..
2021. jún. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
48%

Mit is csinálnak egészen pontosan az apák?

Nem szarakodásból kérdezem, komolyan nem tudom, hogy mi egy apa dolga.

2021. jún. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem azért egy afrikai bányában dolgozni nehezebb. Vagy egy ENSZ tárgyaló is stresszesebb munkakör.
2021. jún. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
90%
Attól függ. Pl. ha az apuka tartja el az egész családot és így is jómódban élnek, nyilván nehezebb az apukának, mivel ő az egyetlen, aki dolgozni jár, de egy átlag magyar háztartásban, ahol mindkét fél dolgozik és emellett az anyuka az, aki még foglalkozik a gyerekkel is, meg főz, mos, takarít, neki van nehezebb dolga szerintem.
2021. jún. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem potyogtatni nem nehéz manapság még 10+10 milliót is adnak érte.

Társkeresőkön sok fiatal lány már így ismerkedik, hogy kell a 10+10 milka, meg a 3 minirambo a szobába.

Abba bele sem gondolnak, hogyan fogják ezeket felnevelni, ebben a szegény országban,kilátástalan helyzetben.

Lepontozás nem érdekel, de legalább az igazat leírtam.

2021. jún. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
62%

Fizikailag nyilván egyértelmű hogy az anyának nehezebb. Nem csak maga a terhesség és szülés, hanem a szülés után fellépő egyéb problémák is ott vannak. Mentális probléma lehet a depresszió, fizikai meg gyakorlatilag bármi. Hallottam olyanról, aki már otthon lábadozott, és kiesett a méhe. De vannak akiknek a fogai esnek ki, vagy a haja hullik ki. Volt olyan aki utána inkontinens lett.


A gyerek korai gondozása szintén a nőre hárul, hiszen a nő az, aki szoptatja a gyereket néhány óránként, amit a férfi nem tud átvenni, még akkor sem, ha teljesen eltér az átlagtól, és magától érez késztetést arra, hogy teljes rangú szülő legyen, és ne csak "besegítsen" a gyereknevelésbe.

Ez több hónapos teljes kialvatlanság, és 24 órás munka a nőnek.


Oké, elkezd felnőni a gyerek már nem igényli az egész napos robotolást.

Beiratják óvodába/iskolába, és a magyar háztartások nagy részében az anya is visszamegy dolgozni.

De a gyerek ellátása nagyrészt még mindig az ő felelőssége, neki kell fejben tartani mindent vele kapcsolatban. Mikor kell új ruhát venni? Mikor van fogadóóra? Milyen tantárgy megy nehezen neki? Mikor kell ágyneműt mosni?

Életemben nem ismertem olyan apát, aki ezeket a dolgokat menedzselte volna olyan szinten, ahogy az anya.


És akkor még ott vannak a csonka családok is. Általában az anyáé lesz a gyerek, és a nagy mitoszokkal ellentétben nem azért, mert az apa foggal-körömmel harcol a gyerekéért, de a szexista rendszer alapból a nőt részesíti előnyben, hanem azért, mert a felek peren kívül megegyeztek a gyerekelhelyezésről.

Az apa magától mond le a gyerekről, hiszen tudja, hogy az anya jobban gondját tudja viselni.


Nem tudom, hogy az anyaság-e a világ legnehezebb feladata (bár az első pár évben közel van hozzá) de hogy az apasággal össze sem lehet hasonlítani, az 100%.

Egy férfinak jóformán nem változik meg az élete a gyerek jovetele után sem. A teste ugyanaz marad, és ugyanúgy kell járnia napi 8 órát munkába, mint addig. Maximum lesz még 1-2 dolog, amibe otthon "be kell segíteni", és kevesebb ideje lesz szabadidős tevékenységekre, de ennyi.


Honnan jött az neked egyáltalán, hogy az apaság úgy általában nehezebb?

Oké, biztos van millióból egy eset, amikor az apa az "anya", de hogy finoman fogalmazzak, ez nem jellemző.


Részben ezért sem lesz soha gyerekem :)

A francnak se kell ennyi extra felelősség és munka, csak azért hogy aztán el legyek könyvelve idegesítő pcsának, ha egyáltalán szóba merem hozni, hogy nehéz az anyaság, vagy ha ne adj' isten túl sok képet posztolok a kölyökről féjszbúkra.

2021. jún. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

2. mire célzol? Az, hogy pénzt teremt elő az neked = nem csinál semmit?

Örülök, hogy nem te vagy a gyerekeim anyja.

2021. jún. 5. 17:14
 8/21 A kérdező kommentje:

6: és ha az apa eközben szalag melett vagy a gyárban végez kemény fizikai munkát, hogy pénzt hozzon haza és eltartson téged, amíg így szenvedsz, az semmi?

Örülök a döntésednek, hogy nem lesz soha gyereked. Kevesebb ember sorsát keseríted így meg.

2021. jún. 5. 17:16
 9/21 A kérdező kommentje:
5. nem tudom eldönteni, hogy a válaszod melyik része az irónia, és mit akarsz mondani.
2021. jún. 5. 17:18
 10/21 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem teljesen más és nem összehasonlítható a gyereknevelés más 'munkával'. Ha mindenki dolgozik, akkor otthon mindkét szülőt ugyannyira kellene hogy terheljen ideális esetben. Ha valaki otthon van a gyerekkel, akkor nyilván neki a háztartásban, gyereknevelésben nagyobb szerepe van, de a másik félnek is ki kell vennie a részét a gyereknevelésben. Én azt látom, hogy ha egy anyuka otthon van a gyerekkel, akkor az apuka ezért sokszor nagy áldozatot hoz (még jómódú családban is), sokat dolgozik és kevesebb ideje jut a gyerekekre. De ismerek háztartásbeli apukát is, aki ugyanúgy ellát minden feladatot, rengeteget foglalkozik a gyerekekkel és nagyon lelkiismeretes.
2021. jún. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!