Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kezdek el szorongani,...

Miért kezdek el szorongani, ha tanulni kell?

Figyelt kérdés

Más találkozott már ezzel a jelenséggel? Van egy "hobbim", a programozás. Viszont elkezdtem komolyra venni a dolgot és hónapokig folyamatosan tanultam, de nem vagyok képes rászánni magam sose, úgy kell minden nap erőltetnem 1 órát. Ahogy megjön hozzá a kedvem egyből elfog a szorongás, olyan szinten feszült leszek, hogy sokszor inkább enni kezdek, vagy valami egyéb elkerülő viselkedést csinálok. Amikor viszont ráveszem magam a dologra akkor sokszor 30%-on teljesítek, mert eleve idegesít, irritál az egész akkora feszültséget érzek belül és nem tudok emiatt koncentrálni se. Néha mikor belemerülök és elfelejtkezek magamról akkor megszűnnek a tünetek és megy a tanulás is és élvezem is.


Emiatt nem tanultam amúgy soha gyerekkoromban sem, de ahogy észrevettem más területen is félek a kudarctól. Nehezemre esik bevallani, ha nem megy valami, szinte fáj lelkileg.


A statikus gondolkodásról olvastam és az teljesen rám illik, én se hiszek abban, hogy más megtud változni és én se soha a teljesítményemért lettem dicsérve. Én se szorgalmasnak, inkább okosnak érzem magam.


Másnak van ilyen?



2021. jún. 8. 17:18
 1/2 anonim ***** válasza:
Van ilyen és fontos a körülmény tisztaság rend csend vagy éppen zene ami harmóniába hozz a tanuláson kívűl és úgx kedj tanúlni és ne görcsölj rá hogy meg kell csinálni hanem gondolj úgy rá hogy fontos dolog lehet számomra de én alakítom mikor akarom
2021. júl. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi!:) én tényleg rágörcsölök mindig, hogy most ennyit és ennyit kell tanulni és minden nap kell.
2021. júl. 6. 23:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!