Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Felnőtt dolgozó családfenntart...

Felnőtt dolgozó családfenntartó emberek hogyhogy nem érdekel hogy nem kapják meg rendben a fizetésüket? Ebből élnek!

Figyelt kérdés

Úgy néz ki sokat kell még tanulnom az emberi lélektanról.

Azt magyarázza el nekem valaki, hogy felnőtt dolgozó családfenntartó gyereket nevelő embereket hogyhogy nem érdekli az hogy a jogosan megszolgált munkabérüket nem kapják meg? Csonka bért kapnak azzal az indokkal hogy rosszul áll a cég.

És zúgolódnak morgoldónak de csak egymás közt aztán legyintenek lemondóan-hát ez van!


Nem értem. Hát ebből élnek, ebből amit itt kapnak, raknak kenyeret a gyerekeik elé az asztalra. És NEM ÉRDEKLI őket hogy nincsenek kifizetve? Egy vállrándítással letudják az ügyet?


halál komolyan ha én ezt valaha megértem, leszopom saját magam.


2021. jún. 10. 09:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem annál a cégnél dolgozol, ahonnan pár hónapja eljöttem? :D

Ugyanez volt, én ugattam rendszeresen a fizetésért (15-én, de volt, hogy 20-án kaptuk meg).


Aztán megelégeltem, betegszabin voltam 3 hétig (az előző havi fizumat vártam), amikor megkaptam, akkor azonnali hatállyal felmondtam.


A kollégák azóta sem kapták meg a májusi (igen, a májusi) fizetésüket és bejárnak dolgozni.

2021. jún. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Azaz bocs, nem a májusi hanem az áprilisi, azt kellett volna ugye május 10-ig megkapniuk. Már hülyeségeket beszélek.
2021. jún. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Én szednék tőlük beléptidíjat. Megérdemelnék.
2021. jún. 10. 10:07
 4/17 anonim ***** válasza:
9%
ha sokat ugrál, még azt a felét se kapja meg, mert kirúgják a francba, aztán végleg miből nevel gyereket.... de te játsszál jogi keresztes lovagot, ha úgy érzed, teljesen nyugodtan. csak ne másokra testáld ezt a szerepet, nem mindenki engedheti meg magának.
2021. jún. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

" nem mindenki engedheti meg magának."


nem engedheti meg magának... de azt megengedheti magának hogy adott hónapban néha fele fizetésért van ott? Azt megengedheti magának?

(ezek szerint meg, különben már elment volna)

2021. jún. 10. 10:11
 6/17 A kérdező kommentje:

"még azt a felét se kapja meg, mert kirúgják a francba"


És micsoda veszteség lenne egy ilyen hely.A végén még el kéne mennie egy olyan helyre ahol korrekten fizetnek. Kimondani is szörnyű.

2021. jún. 10. 10:13
 7/17 anonim ***** válasza:
10%
Mert a kevés pénz is jobb mint ha kirúgnak és nulla pénz, de általában úgy is pár hónapig tűrik az emberek majd eljönnek. Az más az velem is elfordult már, hogy a főnököm kérdezte, hogy a fizetésem egy részével csúszhat-e egy hetet mert jött egy nagyon nagy váratlan kiadás a cégnek de ellenben az is hozzá tartozik, hogy ha valaki megszorul anyagilag szól a főnöknek aki ad fizetés előleget plusz mikor banki hibából a fizetések nem érkeztek meg egy napig közölte, hogy bárkinek bármi anyagi gondja van mert aznap kéne bármit fizetni az szóljon és haladéktalanul rendezi a cég amivel amjd miután megérkezett elszámolunk. Szóval valamit valamiért.
2021. jún. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
87%
Ott kell hagyni az ilyen munkahelyet. Nem szívességből járok be és nem tesznek szívességet azzal, hogy utalják a fizetésemet.
2021. jún. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

1-es vagyok. Mondjuk nekem mázlim van, mert a szaktudásommal és a végzettségemmel plusz a tapasztalatommal azonnal találok munkát, de azt is megértem valahol ha valaki nem. Emiatt kénytelen meghunyászkodni és eltűrni mindent, én szerencsére nem ilyen vagyok.


Plusz vannak olyanok is, akik túl kényelmesek, majd lesz valahogy stb.

2021. jún. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

"Mert a kevés pénz is jobb"


Aki gyereket nevel családot tart el annak nem létezik olyan hogy "kevés pénz" a gyereknek nem mondhatod hogy na fiam, csak másnaponta lesz ebéd, mert a faterod fele bért kapott. ez nem így működik.

2021. jún. 10. 10:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!