Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet feldolgozni, ha...

Hogy lehet feldolgozni, ha valaki nagyon csúnyának születik?

Figyelt kérdés

Tudom, vannak ennél nagyobb problémák is a világon, de engem eddig mindenben hátráltatott a kinézetem. Az iskolában folyamatosan bántottak, szorongó és szociális fóbiás lettem miatta, párkapcsolatról álmodozni se merek, ha fényképes önéltrajz kellett, be se hívtak az álláshirdetésre stb. A férfiak nem udvariasak velem, például volt, hogy az arcomba csapták az ajtót, amikor a szebb lányokat mindenhol előreengedik és kedvesen viselkednek velük...

Hogy lehet így boldogulni? Plasztikai műtétre egyelőre nincs pénzem, még tanulok.


2021. jún. 15. 17:28
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
0%
Pontozz le es maradj ilyen...
2021. jún. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Utolsó senki se lesz szebb tőle ha felfelé pontoz, de nem is számít ezen a ponton már, az se tudná menteni a kárt ha én lennék Scarlet Johanson kiköpött mása holnaptól.

Bár én nem a kérdező vagyok hanem a 10-es válaszoló, szerintem ennek a "maradj ilyen" kívánságnak itt most nincs sok értelme.

2021. jún. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
26%
Valójában a belső sérelmeid, hiányosságaid, betegségeid miatt van ez. Ezekhez kaptál egy megfelelő kinézetet, hogy tanulhass. Most jön a tanulás. Anyádék kihagyták a nevelést az életedből, most jöhet a pszichoterápia.
2021. jún. 22. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Nézd 10-es. Te rettentően lekicsinyled magad, a kérdezőnek erre a negativitásra biztosan nincs szüksége.

Kérdező! A vintage srác által írtakat javasolnám énis.

Nem fogok közhellyel jönni, hogy a kinezet nem fontos (mert de) vagy, hogy mindenki szép (mert ez sem igaz), de jó lenne ha tudnátok, hogy a szépség az nagyon relatív. A vintage srác azt mondta légy magabiztosabb. Ezt ugye mondani egyszerű, de ha tényleg olyasmit csinálsz, amit javasolt, vedd fel amit szeretsz, ami tetszik az ad valami löketet a megjelenéseden. Ha az arcod nem olyan szép, használj olyan sminket, ami a szemedre fókuszál, vagy a szádra, de az sem teljesen rossz, ha inkább a hajadra próbálnád a tekintetet vezetni vagy a ruháidra. Először.

A másik, ne csak viselj olyat ami neked tetszik. Csinálj olyat amit szeretsz. Hogyan töltöd a napjaid? Magadban vagy, ücsörögsz és sajnálkozol? Legyen hobbid. Akár több. Ha nap mint nap olyasmivel ütöd el az időt, amit szeretsz az megfog látszani rajtad. Nem mellesleg biztos találkoztál azzal a nyálas idézettel, hogy az igazi szépség az, amikor a belső átragyog a külcsínen. Na ez az. Ha egész életedben azt csinálod amit akarsz elégedetebbnek fogod magad érezni. Kevésbe fog lehúzni mások rossz véleménye és kiszakadsz a körforgásból is, hogy mindenki lenéz. Egyébként a hobbi ismerkedési alapnak is tökéletes. Szeretsz biciklizni? Menj el túrákra idegenekkel. Beszéljetek. Nem fogja őket érdekelni, hogy hogy nézel ki.

Még egy dolog. Ha ennyire utalod magad az képen is meglátszik. De előben mondom, mert valójában csal te tudsz magadon segíteni, akármennyire is elégedetlen vagy magaddal. Játsz. Ne süsd le a szemed ha rádnéznek. Ne fordulj el, ne nézd a földet. Határozottan beszélj. Ha kérsz valamitől valamit hanyagold a feltételes módot a kérdésedben. Ne így: Ne haragudj, ha van időd megtudnád esetleg nézni ezt? (Pl egy irodában. Az esetleg sem jó) Így csináld: Szia, nézd meg ezt légyszíves, amint lesz időd.

Érzed a különbséget?

Ez önmagad elfogadásan is segíthet de leginkabb mások szemében fog téged feljebb vinni.

Mondok egy röhejes dolgot, de bejön.

Ha csúnya vagy és igazán nem tudsz mit kezdeni a helyzeteddel elj úgy, viselkedj úgy, hogy az kihívást intézzen a körülötted lévőkhöz. Tudok róla, van vele valami gondod?

Ez neked is segít. Nem vagy kevesebb a szép embereknél, ne viselkedj úgy mintha az lennél. Ez az első lépés. Ha ezen nem vagy túl kár mástól mást várni. Remélem segítettem.

Neked is 10-es!

2021. júl. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

"Te rettentően lekicsinyled magad"

Én nem lekicsinylem magam, hanem perspektívába helyeztem az értékeimet, mint írtam az ismert hátrányaim ellenére többre tartom magam bizonyos embereknél, és emiatt joggal tart a másik oldal beképzet seggfejnek - de kifejtettem, hogy már nem érdekel ki mit gondol vagy mond. Az nem negativitás, hogy valaki élete nem a hagyományos Disney mesés történetvonalat követi, főleg ha ertéket teremt a társadalom vagy a közvetlen környezete számára (ahogyan utaltam rá a korábbi válaszokra).

Előre megyek, nem hátrafelé - ezért a kérdezőnek leírtam az igazat. Ha erre van szüksége, ha nem én ettől tudom kibírás helyett élvezni a hétköznapokat - be kell ismerni magunknak hogy bizonyos aspektusokban többet, bizonyos aspektusokban meg kevesebbet érünk mint bárki más, de ez nem tesz értéktelenné senkit, csak sorrendet állít fel.

Nincs ezzel semmi baj, és ezek a sorrendek nem az ember abszolútérttékét határozzák meg, csak segítenek elhelyezni az egyént a világban.

2021. júl. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!