Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A transzok és a feministák...

A transzok és a feministák miért ütik egymást?

Figyelt kérdés
Én elég gagyinak tartom mindekettőt szóval inkább röhögök rajtuk, de pontosan mi az oka? Nem egy bölcsőből származnak mindketten? Egyenlőségmánia, hisztériakeltés stb... nekem úgy tűnt eddig, hogy jól megférnek egymás mellett.

2021. jún. 19. 08:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
19%
Mert frusztráltak. Nincs siker az életükben. Így vezetik le.
2021. jún. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%
a terf-ekre gondolsz. ők egy nagyon kicsi része a feminista mozgalomnak, trans exclusive radical feminism rövidítése. a normális femministák (a többség) nem szereti a terfeket.
2021. jún. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
6%

A nővé változott transzokkal nagyon szimpatizálnak.

Az olimpiára is engednék őket.

Persze fogalmuk sincs a verseny sportról.

2021. jún. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
32%

A két csoport között egy csomó különbség van a kiindulási alapok és a célok tekintetében.


A feminizmus a biológiai nemek társadalmi kérdései köré épült fel, és irányzattól függetlenül a nőiség és a társadalom dilemmáihoz kapcsolódik.


Ebbe a képbe elég nehezen illeszkedik Transzi Julcsi, aki fizikailag egy szőrös manusz herékkel és pénisszel.


Egyénként már oly sokféle feminista felfogás van forgalomban, hogy ezek sem mindig kompatibilisek egymással.


Eközben a transz-téma azt a határt feszegeti, hogy egy belső átélés meghaladhatja-e a fizikai-biológiai valóságot, és ha igen, akkor miért pont csak a nemi identitás terén. A klasszik példa erre, hogy ha Jenőként úgy éled meg magad, hogy te vagy Napóleon, akkor dilis vagy, de ha Julcsinak éled meg magad, az oké.


Míg a nők társadalmi helyzete kutatható, megvitatható, társadalomtudományi eszközökkel megérthető és leírható, addig a transz-dilemma lényegi eleme (hogy ki, miért és minek éli meg magát), nem vizsgálható ilyen pontossággal, mert lélektani kérdés.


Tehát a jogvédő mozgalmár attitűdön kívül nincs sok átfedés a kettő között.

2021. jún. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
29%
Nem vagyok feminista,se transz ,de nem nehéz elképzelnem ,hogy miért zavar valakit ha valaki egy 15 centis pénisszel bemehet a női zuhanyzóba mert nőnek képzeli magát, vagy nők között versenyezhet úgy , hogy akkora mint egy bika ...:D Vagy ,hogy egyes helyeken kirúgnak az állásodból ha egy férfinak kinéző embert aki nőnek hiszi magát nem a megfelelő módon szólítasz meg ..
2021. jún. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
76%
ahogy már írtam is, a feminista mozgalom egy nagyon kicsi része rekeszti ki a transzokat. NEM az egész mozgalom
2021. jún. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
23%

4.folyt. Látom, megjöttek páran lepontozni a kritikus hangokat. Pedig én úgy gondolom, hogy az egyetlen becsületes hozzáállás van a transz-dilemmához, az pedig a valósághoz kötődik.


Egy alap kérdés: ki vagy mi az az entitás ott belül, aki úgy érzi, hogy rossz testbe született? A lélek? Az egó? Az elme? Ki vagy mi az, akinek a bizonyosságára hivatkoztok?


Ennek a léleknek/egónak/elmének van egy tőle elválaszthatatlan, állandó nemisége? Ez hogyan lehetséges?


És honnan ered ez a nemi identitással bíró lélek/egó/elme? Hogyan jött létre, és hogyan lehetséges, hogy rossz testbe került?


Bármennyire is elvontak ezek a dolgok, mégis ezek a valóságot vizsgáló kérdések. És ezeket alig teszi fel valaki.


Pedig ez vinne közelebb a megértéshez és elfogadáshoz, nem a politikai harc.


A fenti alap kérdésekből az következik pl. hogy a materialista világképbe nem férnek bele a transzneműek. Ott a lélek, ego stb érzete (!) csak a testi működésünk eredményei, nem valós tényezők. Ha az önmagunkról való észleletünk jelentősen eltér a fizikai valóságtól, annak biokémiai okai vannak, ami "gyógyítható". Ismétlem,ez a materialista felfogás logikája, ahol előbb van a testi valóság, és az keletkezteti a belső megéléseket. A materializmusban nincs önálló lélek, ami rossz testbe születik, ott ez a kijelentés értelmezhetetlen. Utálom ezt mondani, de ez van: pusztán materialista alapon a transzneműség csak valamilyen téveszmeként értelmezhető.


Ha viszont feltételezünk valamiféle testtől független, fix nemiséggel rendelkező lelket/egót/elmét, akkor el kell hagynunk a materalizmust. Pl. egy neoplatonista vagy reinkarnáció-alapú logikával elvileg elképzelhető egy rossz testbe születés. Bár azok az elképzelések arról szólnak, hogy a lélek vezényletével épül fel a fizikai testünk az anyaméhben, ezért ott is valamiféle hibára, elcsúszásra kell gyanakodnunk, ha a lélék nem a neki való testet építi fel.


Ebben nyilván én sem tudok igazságot kinyilatkoztatni, de az szerintem jogos elvárás, hogy ha valaki politikai aktivizmusra adja a fejét, akkor annak legyen valamilyen koherens alapja, amire az érvelését felépíti.


Ugyanez különösen igaz azokra, akik kamaszok nemváltását szorgalmazzák és segítik, azaz konkrét emberi életekre vannak óriási, visszafordíthatatlan hatással.

2021. jún. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
36%

"A fenti alap kérdésekből az következik pl. hogy a materialista világképbe nem férnek bele a transzneműek"

a humanisták túlnyomó többsége materialista, és ők elfogadják a trnaszneműség létezését

2021. jún. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az emberek 99.999% a , beleértve a transzokat is, nem Gondolkozott még el ezen, Hogy a léleknek is van neme

De vajon mi okból?

2021. jún. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
47%

8.: Hmmm, a humanisták sok másba sem gondolnak bele valami mélyen. "Mindennek a mértéke az ember": ez egy középkori nézet, szerintem a mai tudományos világképünkkel (is) bőven meghaladott elképzelés, puszta reakció volt az istenközpontú világképre. A modernebb változatai is elég "lyukasak".


Amúgy sztem senki sem tagadja a transznemű emberek létezését, a vita az állapot értelmezésből fakad.


Ebből szerintem elég jól látszik a feminizmus és a transzmozgalom közötti különbség. A feministák tényekre, kutatásokra alapoznak, ezért vannak világnézettől függetlenül működő, megvitatható érveik.

2021. jún. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!