Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Rendkívül túlsúlyos hölgyek,mi...

Rendkívül túlsúlyos hölgyek,milyen hátrányai vannak a méreteiteknek,testalkatotoknak? Ér benneteket valamilyen diszkrimináció azért,mert nagyon kövérek vagytok?

Figyelt kérdés
A fat accept támogatója vagyok,s kíváncsi vagyok rá,kinek milyen hátrányai vannak a túlsúlya miatt. Nem duci hölgyekre gondoltam,hanem a rendkívül túlsúlyosakra.

2021. jún. 19. 12:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%

Mindenki úgy érzi, hogy megalázhat az utcán. A héten egy hajléktalan mutogatta, hogy dagadt vagyok végig, amíg nem jött a buszom. Az utcán mikor mentem, kocsiból kiabáltak ki, amikor elmentek mellettem.

Mikor orvoshoz mentem, mert bedagadt a lábam, akkor kérdezte az orvos, hogy honnan tudom, hogy be van dagadva, amikor amúgy is dagadt vagyok. Kevesebbet keresek mint más olyan munkatársaim, akik hasonló munkakörben vannak. Munkaerőpiacon hátrányban vagyok, nem nagyon hívnak be interjúra, de ha be hívnak, akkor általában kapok ajánlatot.

Nem kötnek velem egészség biztosítást.


Mindenkinek joga van a véleményéhez, és érthető, ha a véleménye az, hogy a dagadtak undorítóak, mert én is így gondolom, de ember vagyok és nekem meg jogom lenne ahhoz, hogy ne alázzanak meg minden héten.

2021. jún. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Azzal kezdeném,hogy szerintem a dagadtak nem undorítóak.Igazad van,ők is emberek.Nekik is vannak érzéseik.Hogy az egészségbiztosító nem köt biztosítást felháborítónak tartom. Ez tényleg diszkrimináció!

Az utcai beszólásokkal jobb nem törődni,bár nem könnyű elviselni.

Hány kg felett nem kötnek egészségbiztosítást?

2021. jún. 19. 12:37
 3/18 DrCsernPitti válasza:
18%

Mindenkivel kötnek egèszsèg biztosítàst. Màs kèrdès ha magàn orvosnàl szeretnèd ki tudod e fizetni.A túlsúly termèszetesen rizikó faktor, ha problèmàs dolgot veszel sok lesz a gond ès a költsèg.

Amennyiben nem a pajzsmirígyeddel van gond, akkor esetleg fogyókúra?

Ètrend vàltoztatàs? Mozgàs? Ha te is utàlod a dagadtakat akkor ha lefogysz be fogsz szólni?

2021. jún. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
98%

Szia! Én kb 40 éves koromig voltam 130 kiló, nem tudom, ez neked "rendkívül túlsúlyos"-e.

Aztán egészséges életmódra váltottam, rendesen eszek, heti 5 v 6 nap sportolok.

Most vagyok 70 kiló.

ÉG ÉS FÖLD a különbség. Most visszanézve látom, hogy milyen szenvedés volt az élet 130 kilósan.

Amikor nem mersz ruhaboltba menni, mert tudod, hogy ÚGYSINCS a méretedben...

Amikor minden társaságban te vagy a "kövér lány", nem mersz elmenni egy fárasztóbb programra, mert úgyse bírnád, nem bírsz felmenni a hegytetőre, kiránduláson mindig rád kell várni az emelkedőn.

Mikor izzadsz nyáron, kidörzsölődik mindened, persze a strand felejtős. Még egy fagyi is felejtős az utcán, mert úgy érzed, mindenki téged bámul, hogy na, a dagadék falja a fagylaltot megint...

Mikor tudod, hogy az egészséged megsínyli ezt, fájnak az ízületeid, visszeres a lábad.

Nem, nem undorítóak a túlsúlyos emberek. De nem támogatni kell őket a túlsúlyosságban, meg úgy tenni, mintha egy 120-150 kilós ember, az normális meg követendő példa lenne. Támogatni kell őket, és ha nyitottak rá, segíteni, hogy normalizálják az életüket.

Mert EZ nem normális, neked is be kellene látnod.

2021. jún. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
72%

Igen, lehet tanácsokat adni a fogyókúráról azoknak, akik kérik tőled, és nyilván megoldaná a legtöbb problémát a fogyás és az lenne az egészséges, ezek tények. De szerintem a beszólogatásra nem az az egyetlen megoldás, hogy az áldozata megváltozik, hanem az, hogy az emberek nem aláznak meg más embereket.


Attól, hogy valami nem tetszik, nem utálom. Sőt attól, hogy utálok valamit, még nem nyilvánítom ki idegeneknek, kérdés nélkül. És ha el is mondom kérdésre, akkor sem bántóan. A véleményszabadsága fontos, de nem fontosabb mások méltóságánál.

2021. jún. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Az utcai beszólásokon kívül is vannak hátrányok.

Nyáron tök nehéz rövid nadrágot vennem, mert vagy nincs a méretemben, vagy túl rövid, ami úgy engem esztétikai szempontból nem feltétlen zavarna, de ugye összeérő combok, súrlódás.... Szoknyával ugyanez.

Vagy amikor a tök normális testalkatú barátnő elkezd panaszkodni, hogy ő milyen kövér, de a hisztije rövidesen átmegy abba, hogy jó, jó ő tök kövér, de legalább nem annyira, mint én.

Iskolásként a tesióra is problémás. Én speciel szeretek futni, de nem időre, és nem a tűző napon. Nyilván lassabb is vagyok. És bárhogy is igyekszem, mindig én leszek az utolsó, és akkor hallgathatom a tanártól a fogyási tippeket minden áldott héten, minden évben, illetve a megjegyzéseket, hogy ő amúgy mennyire nem látja az igyekezetet. Ha meg véletlen jó időt futok, akkor a kedves tesitanár lesz akkora gyökér, hogy az egész osztály előtt megjegyzi, hogy biztos az ebéd miatt siettem ennyire.

Nyár van, lehetne strandolni, de kéne fürdőruha. Nos elmondhatom, hogy én szülői nyomásra eddig csak egyberészest hordtam. Abba nem lehet szépen lebarnulni. Most anyukámmal együtt vettem bikinit, és még a saját anyám is, aki szintén dagadt, megjegyzéseket tett, hogy rosszul fog állni, meg jól fogom-e érezni magam ebben egyáltalán magamat mások előtt. Hát bmeg, ha még hatszor beszólsz, hogy szarul áll, akkor biztosan fasza lesz.

Ha már bikini... Mondanom sem kell nehéz méretben találni, az eladó furán fog nézni, és max online találsz olyat, ami magasderekú és jól állna, mert az üzletekben elég ritka...

Mint írtam, én amúgy szeretek futni. Na valahányszor elmegyek, vagy furán néznek, vagy egyenesen beszólnak, mert hát milyen kva vicces, hogy ott fut egy kövér csaj. Ha meg nem futni látnak, akkor meg nyilván azért szólnak be, hogy miért nem sportolok.

A tesi órai rémálomra visszatérve... Csapatjátékokban mindig utolsónak választanak még azokban a sportokban is, amikben jó vagyok.

Ja és a melltartó kérdés... Nehéz jót találni, mert vagy nincs méretben, vagy öreges, vagy rohadt drága...


(18)

2021. jún. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Megértelek,igazad van.Próbáld elfogadni magad!
2021. jún. 19. 13:33
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Én 173cm vagyok és 125 kg

Nem tudom ez mennyire rendkívül túlsúlyos kategória

Engem általános iskolában ért utoljára bármilyen bántó szó. Azóta soha sehol.

Szerintem szépen oszlik el rajtam a súly, dekoratív vagyok. Férfiak körében is mindig kelendő voltam, volt is jó pár partnerem. És nem érem be akárkikkel. Én alapból nem szerettem a molett férfiakat. Ezért mindig is a férfias és sportos partnereket kerestem, és nem is volt benne hiány sosem.

Én abszolút jól érzem magam. Azt érzem így is megkapok mindent és "mindenkit" akit akartam.

Barátkozni is könnyen barátkozok. Eléggé nyitott és optimista személyiség vagyok. Nagyon vidám és megnyerő a kisugárzásom. Én egyike vagyok szerintem azon kevés nőknek akik boldogak így 😅😁

29/N

2021. jún. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Nagyon jó,hogy vannak elégedett és boldog erősen molett nők is. Sajnos nem ez a jellemző. Mondjuk én nálad súlyosabb nőkre gondoltam,150-200 kg-os kategóriára.
2021. jún. 19. 14:01
 10/18 anonim ***** válasza:
85%
Én nem vagyok annyira kövér (165cm/85kg), de már én is érzem azt, hogy ez a világ nem rám van szabva. Pl. ha elmegyünk egy kávézóba vagy kocsmába, gyakori, hogy a teraszon csak ezek a kis összecsukhatós kert faszékek vannak, amiken én már nem tudok rendesen feszengés nélkül ülni, mert nyikorog alattam, lelógok róla, nyomja a combomat stb. Ruha többnyire van a méretemben, de melltartót és nadrágot szinte csak internetről tudok rendelni, mert a legtöbb üzletben nincsenek kinn a polcokon 40-es méretnél nagyobb nadrágok, illettve D kosárnál nagyobb melltartók. A sport üzletek még rosszabbak, egyedül a Dechatlonban tudok olyan sportruházatot venni, ami jó rám. Sportolni amúgy jórészt csak otthon merek, mert érzem az ítélkező tekinteteket, ha lemegyek pl. egy konditerembe. Ha barátokkal vagyok, akkor jobb, de egyedül nem merek már ilyen sportolós helyekre menni. A kéretlen diétás tanácsok sem kerülnek el természetesen. Megkaptam már, hogy miért jógázok, ha azzal nem lehet fogyni, de azt is, hogy ha már növényi tejet iszom, akkor miért nem a 12kcal/dl mandulatejet iszom, mintha nekem kötelességem lenne a fogyókúrázás. Így 23 éves koromra már ki tudom zárni ezeket a hangokat, elfogadom magam, felveszem a bikinit, a shortot stb., mert hiszem azt, hogy 70 éves koromban nem arra fogok visszaemlékezni, hogy mit mutatott alattam a mérleg, hanem arra, hogy milyen jó élményeket szereztem a barátaimmal, családommal stb. Azt is hiszem, hogy mozogni nem (csak) azért kell/lehet, hogy kerek legyen a popsi, hogy meglegyen a beachbody meg hogy fogyjunk, hanem azért, mert örömöt okoz és erősebbek és egészségesebbek leszünk általa. Sok olyan embert láttam/látok, akik annyira hajszolják az egészséges életmódot, hogy mentálisan teljesen beleroppannak, és lehet, hogy a testük megfelel a társadalom által elfogadott normának, de minden egyes nap piszkosul szenvednek ezért, és ez szörnyű. A health at every sizes (HAES) mozgalom nagyon szimpatikus nekem, illetve már kb. 1 éve gyakorlom az intuitív étkezést, nekem ezek elképesztően sokat segítettek az önelfogadásban.
2021. jún. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!