Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van manapság ennyi...

Miért van manapság ennyi homofóbfób ember Magyarországon?

Figyelt kérdés

Ha valaki nem is ellenséges, csupán erkölcsi okokból nem kedveli magát a homo vagy etc szexualitást (nem magát az embert), vagy rávilágít, amikor a meleg lobbi áltudományos dolgokat mantráz már rögtön röpködnek a megjegyzések, hogy "homofób". Pedig - az ő szavaikkal élve - aki nem tud azonosulni ezekkel az orientációkkal, annak genetikai oka is van, tehát nem tehet róla = annak született :D Hiszen gyakorlatilag minden viselkedési formának vannak genetikai okai is.

Miért van hát ez az otromba megbélyegzés? Mivel különb ez a megjegyzés, mint ha rájuk használnák a b. betűs kifejezést?

Az erkölcsös emberek lettek beállítva általuk betegnek, mintha valamilyen fóbiájuk lenne. Pedig vannak akik a házasságtörést is utálják, akkor ők is betegek? Undorító kettős mérce, és nem értem, hogy mi lett a kiváltója ennek az utóbbi években? Nem csak MO.-n, hanem az egész világon hatalmas teret nyert az lmbtqstb lobbi, varázsütésre a világ legfontosabb problémájává vált.



2021. jún. 22. 13:48
1 2 3 4
 31/33 A kérdező kommentje:

Igen, nem rajtad múlik. Nem is hibáztatlak érte, akkor sem, ha meleg vagy (jól értem?).

Viszont az lmbt lobbi hatása lett ez a felhajtás, gondolom nem csak úgy maguktól találták ki. Plusz a kiskorúak hormonkezelese is emiatt lett megengedett a "fejlett" országokban.

Leegyszerűsítve: sokunknak nem az a gondja, hogy vannak melegek. Hanem az, hogy nincs egy határ. Egyszer élettárs, aztán házasság, aztán örökbefogadás, aztán 3-4 azonos nemű is nevelhet gyereket (azt ne mond, hogy ez is normális, de USA egyes államaiban már megengedett a meleg poligámia), aztán kiskorúak hormonkezelése, etc. Tehát a lobbinak igenis káros, züllesztő hatása lett. A "Nem ártanak vele senkinek" nem állja meg a helyét! Nézz utána hány fiatalon nemváltó műtéten átesett személy lett később öngyilkos!

Másrészt sokszor felszólalnak a liberálisok, hogy az araboknál milyen gáz a poligámia. A meleg poligámia nem gáz? Erkölcsös emberek lehetnek, hogy oda merik adni nekik a gyermekeket?

2021. jún. 23. 15:56
 32/33 anonim ***** válasza:

Először is leszögezném, hogy nem az a válaszoló vagyok, akinek ezt írtad, de azért reagálnék.

„Nézz utána hány fiatalon nemváltó műtéten átesett személy lett később öngyilkos!”

Ez nem feltétlen azon múlik, hogy ők mit gondolnak a műtétről. Ez a mai világban még nem elfogadott (még nyugaton sem teljesen), így sokakat taszítanak a halálba a transzfób emberek.

„Másrészt sokszor felszólalnak a liberálisok, hogy az araboknál milyen gáz a poligámia. A meleg poligámia nem gáz?”

Én, meleg létemre, eddig soha nem hallottam meleg poligámiáról. Lehet, hogy létezik, de biztos, hogy nem számottevő számban. Attól, hogy van egy-két ilyen 'pár' (nem tudom mi rájuk a megfelelő szó), attól nem lesz minden meleg poligám. Ez nagyon elhamarkodott általánosítás. Nekem például a normális családmodellre épülő család a vágyam (csupán annyi eltéréssel, hogy a párom velem azonos nemű lenne). Nem vonzz semmilyen formában sem a poligámia, sem bármi hasonló.

2021. jún. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
78%

23-as vagyok ismét.

A tényleges hormonkezelést nem engedik kiskorún sehol, csak a hormonblokkolót, amivel csak a kamaszkor biológiai folyamatát lehet megállítani.

Kétségkívül sok az öngyilkosság a transzneműek között, de szerintem ez inkább a társadalom ítélkező hozzáállása miatt van. Ha a szeretteitől és környezetétől az undort kapja az ember, akkor ne csodálkozzunk, hogy csúnya vége lesz.

Továbbra sem értem, hogy a házasság és az örökbefogadás iránya miért az elfajulás. A házasság egy jogviszony két felnőtt ember közt, akik beleegyeztek. Aki ennél többet akar, az esküdjön templomban, és az onnantól az egyház hatásköre. Az örökbefogadást sem tudom gondnak venni, jobb lehetőségeket biztosít azoknak a gyerekeknek, akiket amúgy nem fogadnának örökbe. Ez nem züllesztés.

A kiskorúak tényleges hormonkezelését tényleg nem találom jó ötletnek, de ez tudtommal sehol sem legális. 18 alatt ne, előtte nagyon maximum a hormonblokkoló lehet elfogadható, orvosi kontroll mellett. Nagykorúaknál is alapból három szakvélemény kell a nemváltás elkezdéséhez, nem csak random megtörténik.

A poligámiára nem tudok mit mondani. Hazai körökben nem tudok ilyenről, pláne melegeknél. Gondolom annak is vannak előnyei, hátrányai. Gyereknevelésre nem tudom mennyire optimális bármilyen poligám kapcsolat. Az intimitás nyilván megjelenik a gyerek előtt minden olyan szülőnél, szexualitástól független, hogy mondjuk megöleli a párját. Nem tudom mennyire keltene zavart a gyerekben, hogy három szülője van. Abban biztos vagyok, hogy ez a felállás is jobb, mint az intézet, de egyébként passz.



(Megjegyzésbe hozzáfűzném, hogy nem vagyok meleg, nem ez az oka a melegek melletti kiállásomnak)

2021. jún. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!