Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az LMBT miért akar melegházass...

Az LMBT miért akar melegházasságot, ha amúgy a keresztény vallást utálják?

Figyelt kérdés

Sorra látni tőlük egyházellenes kirohanásokat, mindenféle képmutatónak, elmaradottnak meg pedofilnak hordják el és mossák össze az összes egyházi személyt legyen az pap vagy csak egy átlagos hívő.

Ha ennyire megvetik őket, akkor miért akarnak keresztény templomban, keresztény vallási keretek között, keresztény pap jóváhagyása által összeházasodni?

Akkor miért nem alapítanak mondjuk egy saját vallást amiben kedvükre házasodhatnak? Tényleg nem értem.



2021. jún. 24. 10:17
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/75 anonim ***** válasza:
79%

4-es


Én nem láttam ilyen kirohanást. Szerintem azért nem linkelsz be ide, mert te sem láttál ilyet

2021. jún. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/75 anonim ***** válasza:
90%

Keresztény vagyok, és teljes mértékben támogatom az LMBT-t.


Sőt, még én is beletartozom ;)

2021. jún. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/75 anonim ***** válasza:
88%

"a keresztény magyar állam keretein és értékrendjén belül házasodsz." nem egyenlő azzal, hogy "miért akarnak keresztény templomban, keresztény vallási keretek között, keresztény pap jóváhagyása által összeházasodni?"


Ennyi erővel ne házasodjon senki, aki nem vallásos?

2021. jún. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/75 A kérdező kommentje:
6. az angol kereszténység egyébként mindig is különutas volt kb. Cromwell óta. Attól még a pápai öntéseket elfogadják teszem azt. És nem tudom, hogy hogy jön a kereszténység egysége a melegházassághoz.
2021. jún. 24. 10:33
 15/75 anonim ***** válasza:
79%

kérdező, csakis troll lehetsz, mert ennyire nem lehet ostoba valaki, hogy fingja se legyen a házasságról mint jogi intézményről.

a magyar jog házasság alatt jelenleg FÉRFI és NŐ életközösségét ismeri el. ha Béla és Géza elmennek az anyakönyvvezetőhöz házasságkötési szándékot bejelenteni, elküldik őket a p*csába.

2021. jún. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/75 A kérdező kommentje:
13: házasodjon, csak miért ragaszkodik a kersztény házassághoz, ha egyszer utálja őket? Ezért mondom, hogy alapítson vallást, ha nem tetszik neki, szabad útja van.
2021. jún. 24. 10:35
 17/75 Micimacko67 ***** válasza:
88%
Honnan jött neked ez a keresztény házasság?
2021. jún. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/75 anonim ***** válasza:
63%

14/14 Hát a kedves kérdező dobta be az ötletet, hogy alapítson valaki uj egyházat :)

Gondoltam rámutatok, hogy a múltban ez már párszor megtörtént, akár nagy nevek által is, szóval nem új a gondolat.


Tényleg csak azt tudom mondani, hogy külön külön emberek vagyunk. Anitának fontos, hogy vallásos keretek között esküdjön ÉS véletlenül leszbikus. Gézának nem fontos, hogy templomi esküvője legyen, sőt semmilyet sem akar és ő véletlenül homoszexuális. Júlia sem akar esküvőt, ő heteroszexuális.


Nem tudom mennyire jön át a példám: ezek egyéni preferenciák, és azt hiszem, hogy valóban nem sértelenek senkit, hiszen csak a résztvevők életére van kihatással.

2021. jún. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/75 anonim ***** válasza:
83%
Nyilván nem a vallási hanem a hivatalos vetülete miatt, de ezt max egy zöldszemes ostorosnak kell elmagyarázni...
2021. jún. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/75 anonim ***** válasza:
89%
Egyébként meg heteró házasság is létezik templomi jaszkarizás nélkül is.
2021. jún. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!