Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az LMBT miért akar melegházass...

Az LMBT miért akar melegházasságot, ha amúgy a keresztény vallást utálják?

Figyelt kérdés

Sorra látni tőlük egyházellenes kirohanásokat, mindenféle képmutatónak, elmaradottnak meg pedofilnak hordják el és mossák össze az összes egyházi személyt legyen az pap vagy csak egy átlagos hívő.

Ha ennyire megvetik őket, akkor miért akarnak keresztény templomban, keresztény vallási keretek között, keresztény pap jóváhagyása által összeházasodni?

Akkor miért nem alapítanak mondjuk egy saját vallást amiben kedvükre házasodhatnak? Tényleg nem értem.



2021. jún. 24. 10:17
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/75 anonim ***** válasza:
81%

#38 vagyok, ő maga nem keresztény, de nem is gyűlöli a kereszténységet. Szimplán nem hisz Istenben.


Csak egy sima, nem templomi esküvőt szeretne, semmi extrát.

2021. jún. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/75 anonim ***** válasza:
78%
"Az állam és a vallási közösségek különváltan működnek. A vallási közösségek önállóak." Magyarország Alaptörvénye VII: cikk (3)
2021. jún. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/75 anonim ***** válasza:
84%
Az Alaptörvényi idézet is mutatja, hogy mivel nincs jogi kapcsolat az állam és az egyház között, a polgári esküvő sem lehet keresztény.
2021. jún. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/75 anonim ***** válasza:
87%
Miért lenne keresztény esküvő az, amit az anyakönyvvezető előtt kötnek?
2021. jún. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/75 anonim ***** válasza:
85%
Retardált vagy kérdező? Tényleg nem sikerül felfogni mi a különbség a polgári és az egyházi esküvő között?
2021. jún. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/75 anonim ***** válasza:
80%
Az általam ismert LBMT emberek NEM keresztény házasságot akarnak, nem akarnak templomba menni. El akarnak csattogni az önkormányzathoz összeházasodni, ennyi. Az nem keresztény, hanem egy hivatalos döntés. Basszus, én egy hetero nem hívő nő vagyok, és én is akarok házasodni. Tudtommal hála a jó égnek még nem üldözik (bár amilyen formában most mennek a politikai dolgok, örülhetek, ha pár éven belül nem köteleznek szülésre...) a nem keresztényeket a hazánkban és a polgári házasság intézménye nemcsak a keresztényeknek áll fent. Templomba be se mennék házasodni, képmutatásnak tartanám, és nem a keresztény vetület miatt szeretném a házasságot én sem.
2021. jún. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/75 anonim ***** válasza:
80%
Nővéremék egyáltalán nem is tartottak templomi esküvőt.
2021. jún. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/75 anonim ***** válasza:
70%

Sokan probaljak magyarazni a kerdezonek, beszallok en is:

Van a hivatalos, jogi aktus, az allami eskuvo. Ezt idehaza ugyanugy megkotik kereszteny, ateista, zsido, muszlim, mohamedan, jehovista, barmilyen vallasu (vagy anelkuli) parok kozott.


Aztan, hogy ezek utan az ember tart-e keresztenyi (ha mar szeretnenk egybefoglalni a keresztenyseg idehaza is meglevo 3 fobb, amugy jocskan eltero egyhazanak szabalyzatat egybevenni az amugy vagy feltucat nagyobb es partucat kisebb keresztenyi egyhazzal), mohamedan, zsido szertartast, az maganugy, az szigoruan jogilag egy unnep, “buli”, semmilyen kozjogi jelentese nincs.


En keresztenyi nevelest kaptam, viszont az egyhazzal (foleg a magyar egyhazzal!) nem kivanok semmilyen kapcsolatot, nem is volt egyhazi eskuvom, gyakorlatilag ateista vagyok.


Ugyanennyit akarnak az LMBTQIA vitakban erintett emberek is, azaz kozjogilag ne zarhassak ki oket.


A keresztenysegnek amugy egy sajat belvitaja van magaval es a hivok gyulekezetevel, hogy vajon a krisztusi tanok ertelmeben es sima okos jovobeni fennmaradas erdekeben vajon okos dolog-e egyre tobb embert (ide sorolhatjuknaz elvallt embereket is, ami egyhazilag altalanossagban nem letezik) kizarni a koreikbol.

2021. jún. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/75 anonim ***** válasza:
81%
Ne égesd már magad kérdező.. Túl buta vagy te ehhez.
2021. jún. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/75 anonim ***** válasza:
63%

Hú, kérdező, nagyon ciki ez a hozzáállásod. Senki, normális ember nem akar egyházi esküvőt, ha azt az adott egyház nem tartaná helyesnek

A polgári esküvőnek meg benne van a nevében, hogy nem egyházi. És jelenleg a polgári esküvő van elismerve, mint olyan intézmény, aminek a dokumentációja érvényes. Tehát a polgári esküvőnek semmi köze semmilyen egyházhoz, kvázi bárki élhet vele (normális helyeken) bármilyen vallást is vallja, vagy nem vallja. Ehhez csak két jogilag nagykorú személy kölcsönös beleegyezése kell, semmiféle egyházi szabálynak nincs hozzá semmi köze, mert nem az egyház tartja.

2021. júl. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!