Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Azért mert valakinek nehezen...

Azért mert valakinek nehezen jött össze a gyerek, miért kell telerakni vele a facebookot?

Figyelt kérdés

Van egy régi ismerősöm. Mióta szült (lassan egy éve) naponta többször a gyerek képeivel rakja tele a facebookot, "milyen jó anyának lenni" szövegeket,idézeteket tesz ki. Mindenhova azt kommenteli, hogy neki a sokadik lombikkal jött össze. Elhiszem, hogy nagy küzdelem volt és büszke a gyerekre, de miért tartozik ez a több mint ezer ismerősére?

Bunkósàg lenne törölni az ismerősök közül? Én erre nem vagyok kíváncsi.


2021. jún. 27. 19:53
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

#6: Rögtön? 11 hónapos volt most a gyerek. Tisztában vagyok vele, mert a "11 hónapos lettem" kis kártyával ül a képeken. Ez minden hónapban így van,illetve napi minimum egy kép, hogy épp a parkban vannak, épp vendégségben, most milyen boldog a baba.

Ja előtte a kismamafotózásos képek. Most mindenhova leírja, hogy lombikkal jött össze... Tényleg sok volt ez. És a facebook mindig az elsők közt dobja fel nekem. Ne haragudj de nem érdekel. Sok.

Az itteni felfogás az, ha valakit valami zavar akkor irigy. Oké.

2021. jún. 27. 20:52
 12/18 anonim ***** válasza:

Lepontozhattok, de most őszintén minek nézi a kérdező?


Leiratkozás gomb. Kész.


De nem. Ő inkább nézi, követi aztán meg dühöng rajta. Miközben nem kötelező, tök simán elkerülheti. De nem teszi, hanem inkább itt osztja az észt meg játssza az áldozatot, hogy "jajj sok".


Hát ne nézd.

2021. jún. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
59%

"De felteszem máshogy a kérdést, azért lennék ostoba mert nem nézem folyamatosan azt a tartalmat, ami nem érdekel?"


Nem máshogy teszed fel a kérdést, hanem egy tök más kérdést teszel fel.


Nem kell nézned a tartalmat ami nem érdekel. De nem is kell azonnal a mártírt játszva törölni, tiltani mindenkit mint egy óvodásnak.


"Vagy te elborult aggyal nézed a tv-ben ami nem érdekel, ahelyett, hogy elkapcsolnád?"


Nem nézem elborult aggyal, egyszerűen elkapcsolok.

De nem is fogom "tiltani, törölni" a tv adást, nem dobom ki a tv-t az ablakon, nem tiltom le a csatornát csak mert az adott tartalom éppen nem tetszik.

2021. jún. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

#12: Hidd el nem én kerestem rá konkrétan, csak folyamatosan feldobja a facebook és ma sokalltam be, mert akárhányszor beléptem mindig a gyerekéről fogadott egy kép. Ezért tettem fel a kérdést, bunkóság-e törölni az ilyen ismerőst. Osztottam az észt? :D Az észosztás, hogy leírtam mit láttam? Ha továbbra is kötekedni akarsz menj el innen.

És igen, törölni fogom. Boldog vagy?

2021. jún. 27. 21:24
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
#13: De ugyanaz a kérdés. Ha nem érdekel nem nézem, hanem teszek érte, hogy ne lássam. Ennyi, a többi már csak ragozása a semminek.
2021. jún. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Én azt se értettem soha ,hogy valaki megszül és az az első dolga, hogy rakja ki a képet a babáról amin még konkrétan lemosdatva sincs.

A másik ilyen amikor valaki temetést oszt meg. Ha nekem meghalna a legközelebbi hozzátartozóm, pont nem lenne kedvem posztolni.

2021. jún. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Szerintem törölni valahol bunkóság, hiszen ismerősöd, csak nem feltétlenül értesz egyet az életszemléletével. Állítsd le a követését és többé nem villan be eléd semmilyen posztja. Én ezt szoktam tenni, ha valakitől besokallok.

Ezek az emberek szerintem valahol komplexusokkal küzdenek. Nincs kivel megosztani ezeket a pillanatokat, hát megosztják mindenkivel. Abba nem is gondolnak bele, hogy mást mondjuk rohadtul nem érdekli a gyereke 26. mosolya, avagy nem tartja olyan fontosnak, sőt... Én még a közeli ismerősi körben is igyekszem ily módon visszafogni magam, mert tudom, hogy nincs ennél nagyobb büszkeség a SZÁMOMRA. De más számára ez valószínű érdektelen. Számomra is az lenne egy bizonyos szint felett. :)

2021. jún. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

#17: De jó, hogy valaki még igy gondolkodik. Annyira egyetértek. Nekem a szomszédom is ezt csinàlta egy időben. Naponta kb 10 képet küldött a gyerekekről, hogy éppen mit csinálnak. Ráadásul viberen küldte. Egy idő után nem is tudtam rá már reagálni. Nem írhattam mindre, hogy de aranyos, de szépek, de ügyesek. Utána nem válaszoltam, aztán nem küldött többet.


Akiről meg a kérdést írtam ki, ott is aranyos meg szép a gyerek. Elhiszem, hogy nagy büszkeség nekik x-edik lombik után, de nem biztos, hogy ez mindenkit érdekel. Irigy sem vagyok, mert nekem még sok év múlva lesz aktuális a gyerek téma, tehàt mire irigykedjek. Persze a szülőnek minden mosoly meg mozdulat fontos, viszont a facebookra nem tartozik ez. Igaz, akkor nem törlöm, de a követését leállítom.


Tavasszal egy ismerősöm meg folyamatosan az oltásról és a fideszről osztott meg cikkeket, posztokat. Mindenhova odakommentelt, "hogyha nem oltatod be magad lélegeztetőre kerülsz" stb stb. Fu az ezredik ilyen után neki is leállítottam a követését.


Úgy látom, mintha néhány ember rákapott volna valamelyik témára és bele vannak bolondulva.

2021. jún. 28. 11:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!