Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 21 évesen még nem késő kezdeni...

21 évesen még nem késő kezdeni valamit az életemmel? (többi lent)

Figyelt kérdés

Elkezdtem az egyetemet 3 éve, de olyan szakra mentem, amit nem érzek a magaménak, és csak kínlódás, csalódások sora az egész, semmi sikerélményem. Elmentem passzív évre is, de végül úgy döntöttem visszamegyek, mert csak kéne valami végzettség. Azóta már megbántam,mert semmi változás, motiválatlan vagyok. Késő lenne valami teljesen újba kezdeni? Annyira bizonytalan vagyok az életemmel kapcsolatban, főleg ha belegondolok, hogy mások hol tartanak már ennyi idősen.

Nekem a szülői támogatás sincs meg annyira, ezért a pénzt is nekem kell előteremtenem, és ugye végzettség nélkül a minimálbér, amit meg tudok keresni, szinte csak a túlélésről szólnak a mindennapok. Úgy érzem ez egy ördögi kör,amiből nem tudok kikerülni.



2021. ápr. 13. 14:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%

Milyen szakon vagy?😕

Én is most kínlódok az egyetemen egy kicsit..

2021. ápr. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%

Fiatal vagy még, nem késtél le semmiről sem. Én 34 évesen váltottam és kezdtem el az egyetemen egy olyan szakon tanulni amiben addig egyáltalán nem dolgoztam, de ettől független mindig is érdekelt. Egyáltalán nem bántam meg hogy így döntöttem, még most sem pedig azért ebben a korban már elég sok lemondással jár ha az ember ilyen döntést hoz. De nem egy csoporttársam van akik szintén 25-26 évesek, ők is most szerzik az első diplomájukat és szerintem ők sem bánták meg ezt a döntésüket. Az egyik szakon egy 50 év körüli férfi is van, illetve volt egy másik hölgy ismerősöm aki 40 éves is elmúlt és most vágott bele a mesterképzésbe.

Tanulni sosem késő, csupán személyiségtől függő hogy az adott illető számára megéri-e, szeretne és akar-e továbbtanulni vagy sem.

2021. ápr. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%

24 evesen vegeztem mernokinformatikan,

2 evetvszenvedtem a szakmamban aztanbkihuztam angliaba mosogatni... krumplitsutni... majd baristaskodtam... utana belekostoltam az epitoiparba, igy jottem ra 29evesen hogy asztalos akarok lenni... 32 voltam mire meglett a papir, utana visszajottem angliaba, azota is itt melozom asztaloskent... imadom ezt a melot, es bitang jol keresek vele a kortarsaimhoz kepest...

mondjukbkifogtam egy nagyon jo ceget, kastelyokba, szallodakba, mulliomosoknak csinalunk lepcsoket...

10fos vallalkozas, annyit mondok mindunknek sajat keconk van Londontol eszakra 70km- egy kis varoska vonzaskorzeteben.

39/f

szoval boven idoben vagy.

2021. ápr. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%
Néhány napja írtam egy kérdést pont ugyanerről. Én is 21 éves vagyok. Ezen kívül még félévem van hátra germanisztikán, de úgy érzem egy mellékvágány volt. Már csak azért csinálom végig hogy az előző két év ne menjen kárba és legyen valami nyoma hogy ott voltam. Remélem legalább annyi hasznom lesz belőle, hogy egy felsőfokú nyelvvizsgát össze tudok hozni mire végzek. Már tudom mit szeretnék utána csinálni, ahhoz egy 1 éves tanfolyam kell majd. Én is hónapról hónapra élek, félretenni nem igazán sikerül, pedig mindig is dolgoztam suli mellett. Néha nekem is nehéz motivációt gyűjteni, meg úgy érzem nem értem el semmit, csak az időmet pocsékolom, de vigasztal hogy valaki sokkal idősebb korában kezd új életet. És ha 0 forintom lenne, akkor is jobb helyzetben vagyok mint egyesek, mert legalább adósságom nincs.
2021. ápr. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
37%
Akármennyire is mondják sajnos, hogy fiatal vagy és az élet nem verseny, sajnos de... Egy olyan versenyistálló, amiben már 14 évesen helyt kell állnod vagy behozhatatlanul lemaradsz. Vannak kivételek, mint a 3-as válaszoló, de ez maximum olyan 1%. Nem véletlen, hogy ha 7 félév az egyetem és érettségi után már mehetsz, akkor 18 évesen kezdesz, 22 évesen végezned kell legkésőbb. Én is 21 vagyok, 3 éve vagyok mérnökinformatikán állami támogatottságot élvezve. Sajnos teljesen hülye vagyok hozzá, én is szevedek rajta, mert csak csalással tudok teljesíteni rajta. Nem emlékszem egy olyan tantárgyra sem, amit ne csaltam volna végig. Aminek meg is lett a böjtje, mert 1 féléves csúszásban vagyok. Itt állok 6. félévben és semmi tudásom nincs. Úgy érzem, elcsesztem az életem.
2021. ápr. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
91%

Az informatikara pont nem igaz amit irsz... lehet hogy most 21 evesen versenynek fogod fel, de pont az informatika biztosan nem az... folyamatosan fejlodik, valtozik... iskolaban nem tanulod meg max az alapokat... utana elmesz gyakornoknak egy ceghez, valasztasz a millio kozul egy szakiranyt es tanulsz tanulsz tanulsz oroke...

mivel ma az info nem az mint 10eve volt es 10 ev mulva sem az lesz mint ma... pont ezert nem lesz 10 ev mulva 10eves lemaradasa annak aki akkor kezdi, ugyanis annak olyan rendszerekhez kell majd ertenie, olyan programokkal dolgoznia, olyan programnyelvekkel amik joesellyel ma meg nem is leteznek... ha te 10ev mulva kitalalod, hogy halozatokra akarsz specializalodni mert abban mocsok sok penz van... nem kell a mai tudasod... a 10ev mulva letezo rendszerekhez kell majd ertened es azt kell majd akkor megtanulnod...

egy munkaado sem fogja kerdezni mikor es hol vegeztel a sulival, vagy hogy hany eves vagy... csak az fogja oket erdekelni mit tudsz.

2021. ápr. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
61%

Azon meg ne aggodj, hogy nem erted es csalnod kell... a lenyeg, hogy a papir legyen meg... 2 jobaratom az egyikuk halozatokra specializalta magat, a masik pedig szoftwerfejlesztesre... sokszor nem is ertik a masik mirol beszel... hiaba mernokinfos mind a ketto es kivallo szakember a maga teruleten... a masik szakterulethez lovesuk sincs...

suliban meg ha ugy tanitanak ahogy az en idomban, akkor mindenrol tanultok egy kicsit es max nehany kockafej van kepben hogy mi van... a tobbiek meg csak sodrodnak az arral.

2021. ápr. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
67%
5-ös vagyok, nálunk mindenből tanítanak egy kicsit, ami 10-20 évvel ezelőtt volt aktuális. Most is itt ülök órán és 2009-es feladatot oldunk meg MS Projektben. Egy másik órán 1997-es feladatokat oldottunk meg Linux terminálban. NeoBook-ot használunk egy másikban, amit 2004-ben már nem fejlesztettek tovább. Valamiért azt mondják a tanárok, hogy ez kell ahhoz, hogy a munkahelyünkön majd helyt tudjunk állni, mert a logikája az informatikában mindenhol ugyanaz és minnél előbb meg kell tanulni, mert lemaradunk az életben, mint a borravaló, és ugyanúgy kell kívülről fújni a 20 éve divatos dolgokat.
2021. ápr. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
43%

Akkor ugyan az a szar megy suliban ma mint 10 éve...

van egy mondas, azt jol jegyezd meg mikor eletbolcsesseggel lat el tanar... mindig jusson eszedbe:

-aki nem tudja, az tanítja...

sajnos a legtöbb szakkörben ez nagy igazság.

2021. ápr. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
91%
Kollégám 38évesen kezdte ez az új szakot az egyetemen és 41 évesen már BSC-je megvolt. 2 évet dolgozott és visszament MSC-re.
2021. ápr. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!