Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehetne egy nagyon...

Hogyan lehetne egy nagyon idegesítő szokásról leszokni?

Figyelt kérdés

Van egy roppant idegesítő szokásom, amit nem tudom miért és hogyan vettem fel, de már engem is zavar és próbálok erre odafigyelni, mert az őrületbe tudom kergetni vele a családot.

Ez pedig az, hogy elkezdek egy mondatot vagy a mondanivalómat és nem fejezem be, hanem hirtelen megállok a mondat közben.

Próbálok erre odafigyelni, ideig óráig sikerül is, de szinte mindennapos.

Tudom, hogy erről én tehetek de hátha volt már valaki, vagy a környezetében hasonló helyzetben.


2021. júl. 1. 11:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Na de akkor határozd meg hogy ez mégis hogyan történik?

Csinálsz közben valamit?

(A mondat végéig ne csinálj mást.)

Nem figyelnek rád közben?

(Akkor még az elejét se mondanám el a mondatnak)

2021. júl. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Általában ezt úgy kell elképzelnu hogy beszélgetünk egy adott témáról, elkezdem a mondatot és a választ és nem fejezem be.

Például kerestem a táskám és már sietni kellett és mondom, mindjárt jövök, csak keresem a...

És itt nem mondtam azt, hogy a táskám, hanem megálltam. (időközben megtaláltam és így nem tartottam fontosnak befejezni a mondatot.

De olyan is volt, meséltem valamit tök lelkesen, de úgy éreztem, nem is érdekli őket ezért is álltam meg.

Illetve, elfelejtettem mit akartam mondani. 😄😪.

Tudom idegesítő szokás, ezért is próbálok ezen változtatni.

2021. júl. 3. 13:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!