Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Üdv.! Mi arra az emberre...

Alllien kérdése:

Üdv.! Mi arra az emberre a kifejezés, aki sokat szenvedett és emiatt mások kisebb szenvedéseit semmibe veszi? lefitymálja, puhány etc. annak mi a neve? Kicsinyes az nem. Van erre egyáltalán kifejezés?

Figyelt kérdés
Tényleg olyanra gondolok akit jól megráncigált az élet. pld. egészségileg, nagyon sok mindenen keresztülment. Ahogy egy háborús veterán Mesterlövész 40 skalppal vagy ki tudja mennyivel és ez rajta ül a lelkiismeretén közben a felesége itthon megcsalta. stb filmszerű élete volt nyilván nem úgy fog tekinteni egy normál emberre vagy egy taknyosra aki most érettségizett.

2021. júl. 16. 05:18
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Amúgy meg pökhendi. Bocs a floodért
2021. júl. 16. 08:47
 12/22 anonim ***** válasza:
Cinikus
2021. júl. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Ergo akkor pökhedi cinikus gyökér. Azt akkor most jön a csattanó. Miért ez a bálvány? Filmekben Most tényleg kezdjem el sorolni??? Mondjuk cinikus pökhedni f@sz. Meg kitartó, erős, állhatatos karakán, segít a gyengébben. Hiába nézi le attól még segíthet.. Az még feljebb durrantja az egoját.. :-) stb.. Ilyenekre élveznek a mozikban. Háborús veterán csak kössön bele valaki. Gran torino, vaksötét, alap fil5let amire benedvesednek a kis csajok a férfiak meg egy pillanatra azt hiszik magukról ők Bruce Lee.
2021. júl. 16. 09:21
 14/22 A kérdező kommentje:
Azért az nagyon nem mindegy van képesség. Nagyképűség határa onnan húzódik birtokodban van e a képesség amire büszke vagy. Persze ez az ember lehet a végletekig udvarias kikerül mindenkit elnézést kér ha nekimeg valakinek. De közben legbelül tudja, hogy jóval több mint egy átlagember.
2021. júl. 16. 09:28
 15/22 anonim ***** válasza:
én azt tudom mire lenne szüksége. talán az alázat szó fejezi ki. hogy saját magának nem tulajdonít ekkora fontosságot és oda figyel másokra is. mert most ő valami olyan helyet foglalt el magában, ahol a többiek fölött van. és furcsa dolog ez, mert van amiben tényleg többen ment át, de pont arra kellene ráéreznie, hogy van az életnek mégis egy olyan közössége, amiben egy szinten van mindenkivel. lehet ez vezet valami testvériség érzés erősödéséhez is.
2021. júl. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Magát a boldogságot is mások segítésében találja meg az ember. Nem az AMG Merciben az biztos. Mondjuk adrenalint meg egot ad bőven gondolom. :-) Na meg benzinszámlát.. Mellesleg egyet értek. Az alázat kicsit erős mármint ember fele. Ahogy én ezt megismertem az első adandó alkalommal beléd törli a cipőjét. Kb. Annyira szükséges megalázkodni egy embernek mint egy rottweilernek. Azonnal ő lesz a falkavezér... Tudom sok hülye terjeszti, hogy alázattal jött stb... Ezt meghagyom a szektáknak

Kölcsönös tisztelet, alapvető illem, élni és élni hagyni. Elfogadás és a feltétel nélküli szeretet amit főleg szülőknek ajánlanék a gyereke felé. Röviden.

Megalázkodom mondjuk a festészet előtt ha festek főleg. Aki elvárja, hogy megalázkodjanak előtte az már régen rossz.

2021. júl. 16. 11:38
 17/22 A kérdező kommentje:
Az önérdek elengedését elfelejtettem bocsánat.
2021. júl. 16. 11:39
 18/22 anonim ***** válasza:

#16 szerintem a megalázkodás valaki előtt az más, mint úgy általában az alázat. szerintem sem kell megalázkodni más előtt. de ilyen hozzáállásban érzem, hogy mit jelent, hogy mit jelent ha valakiben van alázat. hogy pl képes egyet hátralépni amikor az a jobb mindenkinek. szóval valahogy túllát saját magán.


Amúgy lehet ez is illik az illetőre:

Gőg: →kevélység (lat. superbia), az →igazsággal és →alázattal ellentétes vícium. A szó a gőgös ember fölvetett →fejére és előre tolt →nyakára utal. Szinonimái a dölyf, a felfuvalkodottság (a felfúj igéből, az ürességre utal), a fennhéjázás (a →héja magas röptére utal), a túlzott, alaptalan →önbecsülés és →büszkeség.

2021. júl. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Igazad van. Csak sok az ellentmondás. Azért egy minimális önbizalom sem árt.

A második bekezdésedet pedig akár tanítani is lehetne de olyan emberről beszélünk aki nem üres. Aki már látott egyet s mást akár lehet ez egy háborút megjárt életek százait megmentő orvos. Azért többet ér mint aki lemegy a helyi ABC be kóláért azt húz is vissza mert már jelentkeznek az elvonási tünetek. :-)

2021. júl. 16. 12:31
 20/22 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy szerintem nem veszem ide a politikát de ebben az országban előre lépkedi kell. Nem is keveset. De persze értem és igazad van de egyrészt, ritka madár másrészt néha áldozatok árán érheted el csak, hogy mások szabadok legyenek. Na onnantól kezdődik egyi gazán értékes ember. Aki egy a százért.
2021. júl. 16. 12:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!