Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért hat rám zavarólag, ha...

Miért hat rám zavarólag, ha kiderül egy hozzám hasonló korúnak látszó személyről, hogy idősebb nálam? Stb. (Többi lent.)

Figyelt kérdés

Az egyik önbizalomhiányt fokozó tényezőn kívül, amely a fenti kérdésben látható, még van több is.

Például:

- Az adott illető idősebb a szüleimnél.

- Az adott illető idősebb a nagyszüleimnél.

- Az adott illetőnél fiatalabbnak nézek ki (pedig valójában én vagyok az idősebb), és emiatt (nyilvánvalóan) engem hisznek "zsengébb korúnak".


28 éves vagyok. Anyukám 57, apukám pedig 56 éves. A legidősebb nagyszülőm (ha élne) 88 éves lenne (apai nagymamám).


A másik, számomra "lealacsonyító" tényező pedig az, ha valaki magasabb nálam. (182 cm-es vagyok.) Egy ilyen személy környezetében kényelmetlenül és zavartan, illetve kicsinek érzem magam.


2021. júl. 17. 15:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Itt magadban kéne rendet tenni. Nem vagy kevesebb attól, hogy fiatalabb vagy valakinél. Max tapasztalatlanabb, nem éltél meg annyi dolgot.

En 154 centi vagyok, sokkal magasabb emberek között kenyelmetlenul érzem magam, de ezen hamar tullepek. Nem számít mekkora vagy :)

2021. júl. 18. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszod, kedves első válaszoló.
2021. júl. 19. 13:51
 3/8 anonim ***** válasza:

Én is sokkal fiatalabbnak nézek ki a koromnál, és ez nagyon sokáig zavart. Folyton letegeztek, iskolásnak néztek, stb.


Fellépéssel és öltözködéssel sokat lehet javítani a dolgon, de tényleg nincs más lehetőség, mint az elfogadás.


Hosszú távon nyerő egyébként (biológiai értelemben), de ez nem segít az ember pillanatnyi zavarán.


Kommunikálj sokszor arról, hogy mikor jártál iskolába, kinek vagy a kortársa, nemsokára harminc leszel, stb., csak úgy mellékesen megemlítve néha, és az emberek elhelyeznek az időben.

2021. júl. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi.
2021. júl. 20. 20:30
 5/8 anonim ***** válasza:

Biztos 28 vagy? Ennyi idősen az ember azért már megszokja hogy fiatalabbnak nézik. És ilyenkor jön el az hogy már talán kezd is neki örülni mivel megjelennek az öregedés első jelei.

Szerintem bebeszéled magadnak hogyha fiatalabbnak néznek ki akkor mindig gyereknek fognak kezelni. Pedig nem mindenki olyan rosszindulatú. Gondolom voltak ilyen élményeid mint mindannyiunknak akik letagadhatnának pár évet. Ezek az élmények okozhatják ezt. Közelebb a 30-hoz azért már sokkal kevesebb lekezelő megjegyzést kap az ember egyes magukat felsőbbrendűnek gondoló tapasztalt idősektől mint 20 évesen. Én is megkaptam fiatal koromban ezt pár embertől, akik ránézésre eldömtötték milyen vagyok csak mert nem volt önbizalmam és fiatalabbnak néztem. Gondolom sokunknak volt már ilyen élménye.

De később rájöttem hogy ez egy kicsit az ő szégyenük ha lehet ezt így mondani. Mert felszínesen megítéltek és kellemetlen helyzetbe hoztak. Amióta erre rájöttem azóta nem érdekelt ki szólt be.

Csak egy ötlet volt, lehet hogy nem e miatt van ez nálad.

2021. júl. 21. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen, 28 éves vagyok. Igazad van, jók a meglátásaid, illenek rám.
2021. júl. 21. 00:30
 7/8 A kérdező kommentje:
Örülnék, ha valóban jönnének az öregedés jelei.
2021. júl. 21. 00:45
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez ugye tudod hogy már csak te képzeled be? Mert ennyi rosszindulatú ember azért nincs higy mindig rosszul érezd magad. És mint mondtam a fiatalok tapasztalatabbak csak nem hülyék, így aki úgy kezel az nem a te szégyened hanem az övék.

Szerintem élvezed kellene ezt az időszakot amikor fiatal vahy, mert sohase fogod visszakapni. Tudom hogy könnyű azt mondani hogy ne érdekeljen az higy mit mondanak a rosszakarók, de ezen neked kell végigmenned. Az önbizalmadon dolgozz. Azt szoktam mondani hogy kisebb célokat kell keresni és megvalósítani. Próbáld ki, hátha beválik.

2021. júl. 21. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!