Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan érjem el, hogy ne...

Hogyan érjem el, hogy ne nézzenek le, ne nézzenek hülyének?

Figyelt kérdés

Állandóan hülyének néznek, lenéznek. Föleg az zavar, amikor buta, börtöntöltelék emberek képzelik többnek magukat nálam. Informatikus vagyok, 35 éves, 165 cm, 70 kg, sportos. Mindenemért megdolgoztam, semmit nem kaptam ingyen, szép házam van, szép autóm, feleségem, gyerekeim. Mégis pl. ma idejöttek a kertünkbe az xy szolgáltató emberei, mert át kell vezetni a szolgáltatást az eddigi üres szomszéd telekre és be kellett jönniük. Az ásási munkákra börtönviseltnek tünö emberek érkeztek. Simán bejöttek köszönés nélkül a kertünkbe, majd amikor udvariasan rájuk szóltam, hogy “uraim kérem ne jöjjenek fel a teraszunkra” (simán kérdés nélkül feljöttek a polót ledobni a székekre), ordenáré módon elkezdett velem az egyik ordítani, hogy ök itt azt csinálnak amit akarnak mert nekik a fönökük megengedte és ez az xy állami cég munkaterülete és joguk van azt csinálni amit akarnak és abba nekem beleszólásom nincsen, “kuss a neved verébgci” ahogy mondta. Hát mondtam, hogy velem így nem beszél a saját kertemben, most befejezik a munkát és rendört hívtam. Erre anyázott a gyerekeim elött, jóhogy nem megvert. Kijöttek a rendörök, addigra ezt az embert meg a haverját elküldte a fönökük, akivel a járörök megállapították, hogy márpedig szolgalmi joga van a kertem egy részére az állami cégnek és köteles vagyok türni az alvállalkozó munkáját! Hiába mondtam hogy beszélt az ember, a fönök beadta hogy nem így volt és hazaküldte már öket, majd ö befejezi a munkát. Persze a közeg távozása után visszajöttek és ott röhögött a sittes alak, csicskának meg mindennek mondott engem! Nem tudtam mit tenni.

Ez nem egyszeri eset sajnos, sokszor gondolják úgy az emberek, hogy hozzám kutyaként lehet szólni. Akár a családom elött is. Nem várom hogy nyalizzon nekem bárki, de ha már tisztességes úton elértem egy rendes életet, akkor legalább emberként szóljanak hozzám és ne fordulhasson elö az mint télen, amikor bizt. ör csaj “hé te, hozzád beszélek, mi van a táskádban”? stílusban szólítson meg a gyerekeim elött, majd megvádoljon egy krémtúró ellopásával mindenki elött (önkiszolgáló kassza, 40 ezret fizettem). Persze minden ki volt fizetve, de úgy látszik ez a stílus megengedett velem szemben.

Magasabb nem leszek, sportban elértem amit tudtam, mást nem tudok. Mi lehet a megoldás ezekkel az emberekkel szemben? Vagy hogy kéne kezelni öket? Mert én hozzájuk mint mindenkihez is udvariasan szólok! Ez lehet a baj? Le kéne kezelni öket? A munkások mellett is elmenni? Ha valami kitetovált bünözö lennék, akkor hozzám se mernének szólni. A szomszédom az, a háza ugyanolyan mint az enyém, a kocsija rosszabb, de hozzá a ásást végzö emberek tisztelt uramként szóltak és nyaliztak neki.


2021. júl. 20. 17:20
 1/6 Girlll3 ***** válasza:
100%
Ezek nem csak veled ilyenek. Olyan közegben élnek, mozognak, ahol ez a normális.... Sajnos. Emiatt nem kell magadra venni.
2021. júl. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
43%
A tetovált emberek bűnőzők szerinted?? Azért beszéltek hozza tisztelt uramként mért neki dolgoztak akkor.
2021. júl. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Senior Séf ***** válasza:
100%

"Föleg az zavar, amikor buta, börtöntöltelék emberek képzelik többnek magukat nálam."

Moldova szerint a világ legnagyobb üzlete lenne megvenni az embert annyiért, amennyit ér, és eladni annyiért, amennyire tartja magát.

2021. júl. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Találomra mondom, de szerintem, ha ez ilyen kötelező munkavégzés, akkor az államicég felelőséggel tartozik a dolgozoiért. Szerintem magát a céget belehetne perelni becsületsértésért, és lehet hogy még másért is. Persze ehhez jó lett volna felvenni az eseményeket. Ezenkívül talán, meg kéne erősíteni a kerítést, hogy azért ne lehessen csak úgy bemenni oda. Mert hiába van szolgalmijog, mindenféle elmebeteg bűnőzött nem vagy köteles beengedni. És a jövöre nézve, egy szakemberrel ezt szolgamijogot is megkéne vizsgálni, hogy ténylegesen mihez van joga a cégnek.
2021. júl. 21. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Tudom hogy vannak ilyen emberek, de megrontja az ember életét, hogy beletrappol az életébe kéretlenül és azt hiszi bármihez joga van.

Nem minden tetovált bünözö, de a szomszédom jogerösen is az, fogházban is ült már.

Ez a munkás úgy jött be, hogy elötte a fönökkel egyeztettem, de nem arról volt szó, hogy csak úgy bejönnek hozzánk a kapu reteszét felhúzva. Hiába pereskedek ha még a rendör se tudott azzal mit kezdeni hogy szóban sértegetett az ember. Sajnos az élet nem egy film, nem fogják a feleségemet beidézni tanunak meg ilyesmi.

2021. júl. 21. 07:19
 6/6 anonim ***** válasza:
Tudod mikor élnénk egy olyan ember mellett akiről tudom hogy elítélt. A franc se tudja mikor akar ártani a családomnak.
2021. júl. 21. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!