Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az idősebb generáció miért...

Az idősebb generáció miért nem képes elfogadni hogy a fiatalok szemében kikell érdemelni a tiszteletet és nem alapjog?

Figyelt kérdés

2019. dec. 24. 14:54
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
73%
A fiatalabb generáció miért nem képes elfogadni hogy az idősek szemében ki kell érdemelni a tiszteletet és nem alapjog?
2019. dec. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 TR75 ***** válasza:
94%

Én azt gondolom erről, hogy mindenkinek jár egy alap tisztelet. Ez nem pedálozás, hajlongás, nyalonckodás és önmagad megalázása mások előtt. Hanem amolyan "legyünk meg egymás mellett békében"-féle hozzáállás. "Nem bántalak, nem piszkállak, nem nézlek le ok nélkül"-féleség.

Mondjuk egy kicsit bővebben kifejzhetted volna, hogy mire vársz pontosan feleletet.

2019. dec. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

#2 én pont így gondolom mint te.


Én arra gondolok hogy főleg itt falun ahol lakom nagyon sok idős elvárja hogy mindenben magadelé helyezd őket még ismeretlenül is. Gőgösek, lenézőek de én mint fiatal meg ne sértsem egy szóval sem holott úgy bánik sok idős a fiatallal hogy a kutyámmal jobban bánok. Pl ha összevitatkozok valakivel valamin, amiről 100%-ban nekem van igazam akkor én ismerjem el az ő igazát mert ő az idősebb és ő jobban tudja. Ő felnőtt létemre teljesen ismeretlenül letegez de visítva ordít ha én is letegezem. most hirtelen ennyi jutott eszembe.

2019. dec. 24. 15:16
 4/25 anonim ***** válasza:
73%

Úgy látom, ezt a generációs szakadékot te soha nem fogod tudni áthidalni.

De azért, ez majd jusson eszedbe idős korodban is. Kíváncsi lennék, hogy akkor is ez lesz-e a véleményed.

2019. dec. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
91%

Definiálni kéne, hogy mit jelent a tisztelet!

- Nem lököm fel a villamoson - 4es6os villamoson, aki utazott, az tudja, hogy ez csak a tündérmesében létezi, a valóságban mindenkit löktek már fel.

- Köszönök neki, ha belépek egy helységbe, ahol ő tartózkodik. - Ez is csak tündérmese, főleg Miskolcon, ott hülyének néznek, amikor egy boltba betérve köszönök. Veszprémben meg még az utcán is köszönnek egymásnak az emberek. Akkor melyik helyen van több tisztelet?

- Nem csinálok másikkal olyat, ami nekem rosszul esne? Nos, ez 2 élű dolog.


Mit jelent a tisztelet?

2019. dec. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
35%
Majd ha idősebb leszel megérted. Te sem maradsz ám örökké fiatal. Én megadom a tiszteletet mindenkinek, aki nekem is megadja akárhány éves.
2019. dec. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Az az idős, aki sík hülyének nézi a fiatalokat, hogy ők nem érik meg, amit az idősek gondolnak, na az tipikusan egy polgárpukkasztó ember. Aki nem képes másnak megfogalmazni, hogy mit kér számon a másiktól, az valójában maga sem tudja, csak kivetíti a saját bizonytalanságát és nyomárát a másikra.
2019. dec. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
57%
A fiatalabb generáció miért nem képes elfogadni, hogy bizonyos mértékű tiszteletet minden egyes ember megérdemel?
2019. dec. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem számít ki hány éves. Mindenki volt fiatal, mindenki lesz öreg. A legjobb esetben is pár évtized az élet. Nincs mire felvágni, hogy jaj én már mennyi mindent megéltem.


Ha valaki elkezdene nekem a koromról beszélni, hogy én öreg/fiatal vagyok tehát... akkor egyszerűen otthagynám, és meg sem hallgatnám h mit akar.


Vannak olyan emberek, akik hiába élnek 90 évet, akkor sem lesznek olyan szinten emberileg mint egy szerencsés körülmények között felnőtt húszéves.

2019. dec. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
#8 ez nem kor függő. Sokan idősebb korunkban sem képesek erre.
2019. dec. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!