Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tegyem érdekesebbé,...

Hogyan tegyem érdekesebbé, színesebbé a személyiségemet?

Figyelt kérdés
Nagyon csendes természetű vagyok, nem szeretem a felületes beszélgetéseket, és nem is nagyon tudok mit mondani az olyasmikre, mint például: "jajj de hideg van". Jobban szeretek meghallgatni másokat, ahelyett, hogy én beszéljek, sőt imádom hallgatni ahogy mások sztorizgatnak. És mindemellet ráadásul nagyon nehezen is nyílok meg. Ma is a legjobb barátom hozzám vágta, hogy így nem lesz pasim ha ennyire unalmas vagyok. :(((((( Rohadt szarul esik ezt más szájából hallani, hogy unalmas vagyok, de ez az igazság és nem tudom lehet-e ezen változtatni. 19L

2021. júl. 22. 21:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Több rétege is van a kérdésednek. Először is az egy hatalmas ostobaság, hogy érdekesnek és színesnek kell lenni, ez csak a fogyasztói társadalommal járó eltermékesedés, kiüresedés, unatkozó nyugati ember felszínes baromsága és a közösségi média által mutatott kép hazugsága. Abban az értelemben ahogy ez értve van, kvára nem érdekes az emberek 95%-a; ugyanúgy telik a napjuk, ugyanolyan hülyeségek történnek velük, vagy éppen ugyanúgy semmi, csak hétköznapi dolgok. Hogy az instán, tiktokon, fb-n vagy egyéb netes helyen ki mit hazudik össze és mivel pózol, az lényegtelen.


A másik része amit már te is írtál, hogy az elzárkózás viszont elég nagy probléma. Nem beszélsz, nem nyitsz, nem tudsz beszélgetést fenntartani. Erre nem az unalmas a jó kifejezés, hanem az hogy a szociális készségeid siralmasak, nem vagy képes egy társalgást fenntartani, érdeklődést mutatni, mesélni magadról, magyarul kapcsolatokat kialakítani. Érthetően a másiknak ebből az fog lejönni, hogy nem akarsz beszélni vele vagy nem tudsz, egyik sem fogja azt hozni magával, hogy szívesen töltenének veled időt.


Mutass érdeklődést, hozz fel témákat, mesélj magadról, ossz meg sztorikat te is. Tegyél hozzá ahhoz, amiket mondanak neked.


Az introvertált nem azt jelenti hogy nem beszélsz semmit és mindenkit elzársz, hanem hogy egyedül tudsz feltöltődni leginkább, több időre van szükség magaddal. Az alap témák, mint az időjárás arra vannak, hogy megtörjék a jeget két ismeretlen között, vagy hogy tervezed, majd odamész valakihez az utcán és a gyerekkori legrosszabb élményeiről és félelmeiről fogsz eszmét cserélni? Vagy hogy hogyan verte az anyja 5 évesen?


A mélyebb témák sokszor bizalmasak, megvan a helyük, idejük. Egy egyszerű kapocsnak nem árt lennie és egy megfelelő helyszínnek, időpontnak, ha komolyabb beszélgetést akarsz lefolytatni. Ez a minimális kapocs adja meg a "szikrát", ami alapján meglátod szimpatikus-e a másik, egyáltalán akarsz-e vele mélyebb dolgokról beszélni, megbízhatónak tűnik-e, egyáltalán lehetne-e vele erről, vagy csak egy troll/mérgező figura, akit kerülni kéne. Innen láthatod van-e közös bennetek, közös érdeklődési körök, gondolatok, amik további témákat adhatnak és ami miatt jobban megakarod ismerni.


Nyiss te is, legyen fokozatos az ismerkedés, ne akarj mindent egyből. Nem kell túldimenzionálni és mivel a tag-ek között írtál szorongásról, annak a forrásait is megkéne vizsgálni. Valami oka biztos van, ami miatt ennyire elzárkózol, pl. félsz hogy kinevetnek, nem vesznek komolyan, nem érdekli őket amit mondasz, stb., szóval ennek a miértjét is érdemes összerakni magadban.

2021. júl. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%
Ha a beszéf nem megy, tettekkel. Ruhával is, légy agresszívebb. Nem tudom, ha nagyon akarod sikerül. Ne légy szégyenlős: gondolj arra, hogy idegenek véleménye nem fontos, vagy hpgy ő miben rosszabb .
2021. júl. 23. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
beszéd, elírtam bocs
2021. júl. 23. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Jól mondja az első! (Nekem is segített a válasza :D )

Én még annyit hozzá tennék, hogy lehet többet kéne eljárnod más helyekre! Megtapasztalni mindenfélét, kiterjeszteni az érdeklődési köröd még jobban. Nem csak, hogy így jobban megismered magadat és a világot, de lesz abban a bizonyos társaságban témád is, ami leköti a többiek figyelmét! Gondolj csak bele: Sokkal érdekesebb az az ember mondanivalója, aki tanít a szavaival, megnevetett, kedvet ad új dolgokhoz!

2021. júl. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!