Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Értékes gondolat van megfogalm...

Értékes gondolat van megfogalmazva az alábbi idézetben?

Figyelt kérdés
„Nagy kihívások előtt az egyik legnagyobb hibánk, ha összehasonlítgatjuk magunkat másokkal, és mindenáron jobbak akarunk lenni. Ez eltereli a figyelmet Istenről, Jézusról, a bennünk élő Szentlélekről, vagyis az önazonosságunkról, így már nem tudjuk a legjobb talentumunk szerinti teljesítményt adni, mert ítéletet alkotunk a hasonlítgatásokkal, aminek vagy gőg, vagy kisebbségi érzés a vége. Ekkor már elveszik a képmás voltunk, torzókká válunk. Nehéz lelki munka. Ezt kiiktatni imával lehet.”

2021. júl. 30. 09:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Számomra nem. De ettől még lehet, hogy sok ember számára igen.
2021. júl. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút.

Bár sokszor segít arra gondolni hogy másnak is sikerült már.

2021. júl. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen. És nagyon sokan ott buknak, hogy mindig a másikhoz hasonlítja saját magát, pedig saját magához, saját fejlődéséhez kéne mérnie magát.
2021. júl. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem mond ez az idézet semmit, nem is vagyok vallásos.
2021. júl. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
71%

#4

Nem vagy sajnos azon a szinten ezek szerint, mert te leragadtál a vallásnál, miközben, ha elvonatkoztatsz és nem veszed figyelembe a vallásosságot, teljesen átültethető a hétköznapokra.


A lényeg, az emberek legnagyobb hibája az, hogy mindig másokhoz hasonlítják magukat, ahelyett, hogy csak saját magukat vennék alapul, saját fejlődésükhöz mérnék magukat. Ha mindig másokhoz hasonlítják magukat, akkor abból kudarc lesz a vége, mert mindig talál az egó olyat, aki tőlünk mindig jobb, sikeresebb, szebb..stb. De a másik véglet is lehet, hogy pl. én jobb vagyok egy hajléktalannál.

2021. júl. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

A "vallásosság" és a "hít" fogalmak közül az utóbbi áll hozzám közelebb.

De az a lényeg, hogy nem jó, ha mindig máshoz hasonlítja magát az ember.

2021. júl. 30. 13:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!