Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kinek van igaza?

Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Peti és Olga elmegy nyaralni, egyikőjük ismerőseitől bérelnek apartmant a Balatonon. Odakint 30 fok felett van a hőmérséklet, odabent meg pláne mert az apartman egy 10 emeletes panelházban van.

Van klíma.

Peti bekapcsolja a klímát, leveszi 15 fokra, majd amikor indulnak le a partra Peti nem akarja a klímát kikapcsolni, hogy amikor visszaérnek 10 óra múlva (vagy felszaladnak wc-re) hideg legyen a lakás, ne kelljen várni 5 percet amíg lehűl.

Olga egyrészt megfagy, másrészt Olga szerint Peti bunkó, hogy úgy működteti a klímát nagy teljesítményen egész nap, hogy ott sincsenek. (környezettudatosság no meg villanyszámla)

Peti szerint Olga hülye és ez benne van az árban, nincs baj vele ha egész nap megy folyamatosan (éjjel is, hogy tudjanak aludni)

Olga szerint Peti ne csodálkozzon, ha legközelebb nem engedik le őket az ismerősök.

Peti szerint Olga túldramatizálja, és ha nem akarnák, hogy menjen a klíma akkor egyszerűen nem rakattak volna.


2021. aug. 5. 10:21
 1/10 anonim ***** válasza:
72%

Peti nagyon buta, mivel nem tudja, hogy a kinti és a benti hőmérséklet között maximum 10 fok különbség az egészséges, de inkább több. Ha kint van 35 fok, akkor bent ne legyen hidegebb mint 25 fok, vagy 26.

Alacsony teljesítményen célszerű üzemeltetni, vagy ha elmennek sehogy.

2021. aug. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
Ha nagyon muszáj lenne dönteni, Olga mellé állnék. Az ő indokai okán.
2021. aug. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%

1. Mi a fenének hűtik 15 fokra?

2. Több költség ha elmenéskor kikapcsolják, és újra kell hűteni délután az egész lakást.

2021. aug. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
59%

Petinek van igaza. A klíma benne van az ágban. Ellenkező esetben a klíma távirányítót nem kaptatok volna meg. A klíma nem 10 perc alatt hűt le egy felmelegedett lakást. Az egész napos folyamatos hűtés gazdaságos is lehet egy felfórrósodott lakás lehűtéséhez képest.


Bár túlzónak érzem a 15 fokot ( nagy valószínűséggel a klíma nem is tudná ezt a hőmérsékletet produkálni az egész lakásban ). Javaslatom az hogy állítsátok a klímát 23 fokra egész nap.

2021. aug. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
40%

Én Petinek adok igazat

Én sem kapcsolom ki ha elmegyek itthonról

Úgy a jó ha hazaerek és kellemesen hűvös a lakás

2021. aug. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%
Itt senkinek sincs "igaza", különböző nézőpontok vannak. Én olyan vagyok, mint Olga, nem szeretem a klímát, ha rajtam múlik, csak végszükség esetén kapcsolom be, de a férjem biztos, hogy Petinek adna igazat, mert ő meg járatná éjjel-nappal. Viszont 15 fokra szerintem egyetlen klímát se lehet beállítani, már 23 fok is hűvösebb a kelleténél.
2021. aug. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
70%

Peti ostoba, de talán életébe nem látott még működő klímát és annak az ésszerű használatát. Ráadásul az a kategória,aki ha benne van az árban,akkor a vízcsapot is tökig nyitva hagyná legszívesebben ,csak mert ő ezért fizetett.

25 fokon járatva mindenkinek kellemes lenne.

Olga helyében az életbe nem mennék egy ilyen emberrel többet nyaralni,aki nemcsak hogy kicsinyes f... de az sem érdekli,ha ezzel más nyaralását is tönkre vágja.

Remélem Olga a sarkára áll és nyakon veri Petit.

2021. aug. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
81%

Olgának.

Peti egy nemtörődöm bunkó.

2021. aug. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
50%
Olga és Peti úgy hülye, ahogy van megérdemlik egymást.
2021. aug. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Agyam: ahh, ez túl hosszú

Én: általában bevált taktika

Egy-pec kimehetsz, holnap után bemehetsz...

Petinek van igaza

2021. aug. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!