Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ezek alapján mi lehet az mbti...

Ezek alapján mi lehet az mbti típusom?

Figyelt kérdés

Pár dolog magamról:

1.A fizikai aktivitást jobban szeretem a szellemi tevékenységeknél,nem nagyon tudok megülni a helyemen,jelenleg motoros futárként dolgozom. Imádom az mma-t és a táncot,játszok hangszeren is(basszusgitár). Gyerekként inkább olvasgattam,leginkább tudományos témákban,de a küzdősportok már akkor is érdekeltek. Szellemi tevékenységek közül a matematika,történelem és az írás vonz,utóbbit ritkán csinálom. A politika is érdekel és bár sosem állt nálam a középpontban,azonban számos pontja van,amivel kapcsolatban szeretek vitázni.

2. Mindig is maximalista voltam,a vereséget pedig nehezen viseltem el,mára már ez valamelyest megváltozott,a versengés azonban még mindig érdekel. Az üzleti szférában szeretnék elhelyezkedni később,imádom a kihívásokat és kapitalista beállítottságú vagyok.

3. Extrovertált vagyok,egy társaságban szeretek középpontban lenni,imádom az embereket megnevettetni. A versírással is inkább mások előtt szeretek felvágni,semmint magamnak írjak,a rappelést is nagyon szeretem. Sokszor öltözöm kirívóan,hogy észrevegyenek. Néha szükségem van egy kis elvonulásra,de ez szerintem a legextrémebb extrovertáltaknál is így van.

4. Beszéd közben sokat gesztikulálok,sokat beszélek és gyorsan. Barátaimat gyakran ugratom kissé sötét morbid viccekkel,de arra ügyelek,hogy komolyan ne bántsak meg senkit.

5. Viszonylag könnyen beletudom magam képzelni mások helyébe,leginkább ez alapján szerzek információt a világról,ehhez azonban kifejezetten el kell merülnöm a másikban. Ha nem így teszek,akkor sokszor kifejezetten vak tudok lenni mások érzelmeire.

6. Inkább észérvek mentén koordinálom magam a mindennapokban és magában az életben,mintsem elvek alapján. A bonyolult elméleteket nem szeretem,még a kedvenc témáimban sem szeretek nagyon elmerülni.

7. Meglehetősen pocsék vagyok a vizuális művészetekben,se rajzolni,se szobrászkodni nem tudok,de imádom nézegetni a régi barokk és más díszes stílusú épületekről készült képeket és az építészet is érdekel.

8.Van néhány,az emberek többségének teljesen jelentéktelen dolog,amivel szeretek foglalkozni,például a régi járművek és a régi közlekedés,de ezek csak felületesen érdekelnek engem.



2021. aug. 6. 13:58
 1/6 anonim válasza:
76%
Nem egyszerűbb kitölteni az ingyenes tesztet az interneten?
2021. aug. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%
A tesztek nem validak. A kognitív funkciókat kell megismerni.
2021. aug. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
66%
ENTJ
2021. aug. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
ESTP
2021. aug. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
ESTP
2021. aug. 7. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Krisztián the Great válasza:
100%

1. Ez Se-t és kis Ni-t indikál

2. Ez leginkább Te, de bizonyos mértékig lehet Ni, Se vagy Fe is

3. Ez nem egészen funkció függő, mivel az összes extrovertált funkcióra rá lehetne fogni ezt a viselkedést, és mivel az introvertált típusoknak is vannak extrovertált funkciói, náluk is előfordulhat ilyen magatartás. Max annyit lehet hozzászólni, hogy valószínűleg az extrovertált funkciók erősebbek: talán azok vannak a domináns és a harmadlagos helyen.

4. Tudatalatti Se talán (a gesztikulációval például az agyad "meg akarja valósítani" az elméletet, amit a nem mindig gyakorlatias intuitív típusok kevésbé hajlamosak tenni. De mivel ez mind tudatalatti, ezért kevésbé releváns). A sötét humor pedig általában alacsony érzelmi funkcióra enged következtetni. Mivel azt írtad, hogy azért odafigyelsz másokra közben, vagyis nem a saját belső elveid miatt fogod vissza magad, ha vissza kell, tehát valószínűleg inkább Fe van a soraidban (egy Fi használónál valószínűbb, hogy a humora sokkal inkább az egójához kapcsolódik a körülötte lévők helyett).

5. Szintén azt mondom, hogy Fe > Fi

6. Gondolkodó funkció, csak nem egyértelmű, hogy Te vagy Ti. Az, hogy nem merülsz el dolgokban, és kissé felületes vagy, egy tipikusan Se/Ne tulajdonság.

7. A tehetségeidnek semmi köze nincs ahhoz, hogy milyen típus vagy. Az, hogy miket szeretsz annak max a miért miatt. Az építészetnek egy kicsi Te beütése van, vagy akár Se, esetleg Ni, de mondom, nem releváns.

8. Ezt már az előzőekben leírtam.


Összességében a Se elég egyértelmű volt, és Ni jelleget is véltem felfedezni. Először nem volt egyértelmű, hogy Te-t vagy Fe-t használsz, de aztán a Fi hiányából ki lehetett következtetni, hogy inkább a TiFe oldalon vagy, Fi vaksággal, és viszonylag fejlett a Te-d (mivel mindenki használja az összes funkciót, így természetes, ha nem csak az első négy van jelen, ne hagyd, hogy az alulinformált Insta mémek elhitessék veled, hogy csak az első funkcióid léteznek, és csak az alapján lehet valakiről képet alkotni).


Vagyis ESTP (Se-Ti-Fe-Ni), aki közel van az ENTJ-hez (Te-Ni-Se-Fi), vagy az ENFJ-hez (Fe-Ni-Se-Ti).

2021. aug. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!