Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tök jó kis életem van, mégis...

Tök jó kis életem van, mégis gyakran nézegetek a neten felvételek abból az időből, mikor születtem (1991), és úgy érzem, akkor szívesebben lettem volna felnőtt. Miért lehet ez?

Figyelt kérdés
Nem családi felvételeket, hanem neten szilveszteri buli, utcabál, vásár, régi képek stb.
2021. aug. 10. 00:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
24%
Ne aggódj én is inkább abba az időbe vágyom, ez a szét liberáliskodott,klímahisztis undormány ami ma van egyre undorítóbb.
2021. aug. 10. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%

Mert nincs teljes belelátásod abba az időszakba, a felszínt látod a képeken, a videókon meg az akkor élt felnőttek beszámolóin keresztül.


Illetve, valami, ami hiányzik most az életedből ez, amit látsz kárpótolná.


1994-ben gyerek voltam (tudom, hogy 91-ről van szó, de 94-ből vannak emlékeim :D ), nekem is úgy rémlik, hogy minden csudaklassz volt, békesség, szeretet, jó bulik, de, ha jobban beleásom magam abba a korba, akkor megvannak a buktatói annak is.


Ugyanúgy, ahogy szívesen élnék falun, de tudom jól hogy, ha leköltöznék, meglennének a hátrányai.

2021. aug. 10. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%

"Ugyanúgy, ahogy szívesen élnék falun, de tudom jól hogy, ha leköltöznék, meglennének a hátrányai."


Szerintem butaság összehasonlítani a 1990 évekbeli falusi életet a mostani falusi élettel.

Teljesen más a kettő. 1990 években volt élete a falukban, egy közösség volt az egész. Nem volt akkoriban internet a fiatalok összejöttek, és együtt töltötték az időt. Nehéz ezt így leírni, de jó volt akkoriban vidéken élni, legalább is nekem nagyon szép gyerekkorom volt, rengeteg dolgot megcsináltunk, amit manapság a fiatalok nem csinálnának meg. Voltak rendezvények, bulik, disznóvágás ami összehozta a családot. Manapság már csak azok maradtak falun akik megöregedtek, vagy nem tudtak onnét kitörni. Nagyon tönkrement a vidék.

2021. aug. 10. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

En is szeretek nosztalgiazni olyan korokon, amikor nem eltem. '91-ben 11 eves voltam. Sokszor kerdeztem a szuleim, milyen volt az elet '80 elott? Persze nem ugyanolyan, de a '70-es evek sem sokban tert el attol. Megis, fura belegondolni, hogy en nem leteztem. Bar a tortenelmet nem szerettem, ha pl temetoben jarok, a regi sirok mindig megbabonaznak. Talan valami elottem is rejtve maradt ero vonz az evszazados sirok oreg koemlekei lattan, nem tudom. Bar tudom, a kerdesed nem nyulik ennyire melyen a multba.

Szoval a '91-es felnottek (de az akkori gyerekek is) egeszen mas ertekrend alapjan eltek. A mai lehetosegekkel szemben a visszavagyodasod kb olyan, mintha civilizaciobol valami remete-eletbe vagyodnal el. Azert ott stabilabb volt felnottnek lenni, mint most. Munkahely, egzisztencia, kilatasok, csaladalapitas stb, igy ertheto, ha visszavagysz ebbe a korba vegulis.

2021. aug. 10. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
54%

1, azért szerintem rengeteg dolog pozitívan fejlődött 91 óta.


Most lehet azt mondani,hogy a gyerekek életképtelenek meg buták meg jajajaj, de voltak életképtelen és buta gyerekek a kilencvenes években is, ahogy most vannak talpraesett 16 évesek.


97-ben voltam elsős és, amiket művelt a tanár onnantól kezdve 4 éven át, azt, ha ma eljátssza, biztos, hogy balhé lesz belőle és ennek külön örülök. Nem elég, ha az osztály élén egy életunt nő áll, aki elkezd óra közben bőgni, hogy utálja az egész osztályt, mert Pistike meg Ferike nem bírnak magukkal, a padhoz kötözi a hiperaktív gyereket, ha valaki beszélget az órán, azt rángatja, megrázza, lökdösi, ha valaki más mint a többiek, azt kiállítja az osztály elé és elfecsegi azt, amit a szülei róla bizalmasan elmondtak, ha valaki diszlexiás vagy diszkalkúliás, azt butának titulálja, ha az osztály 80%-a rossz, akkor mindenkit, a maradék 20%-ot is futtatja büntetésből, miközben mantrázza, hogy itt mindenki hülye és megérdemli a szenvedést,ha a szülő tesz valamit, a gyereken bosszulja meg, majd utána hozzáteszi, hogy meg ne merje ezt otthon mondani, mert baj lesz belőle...


Nagyon örülök, hogy a gyerekemet majd én nem ebben fogom felnevelni.


Ahogy annak is örülök, hogy az orvostudomány sokat fejlődött 20-30 év alatt. Az osztálytársnőm belehalt egy betegsébe, amit nagy eséllyel, ha 2011-ben születik, és most lenne 9-10 éves, könnyebben kezelnének.

2021. aug. 10. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
94%

3, bocsánat,félreérthető voltam. Nem arra céloztam, hogy most és akkor milyen volt a falun, hanem, hogy én most szívesen fognám magam és lekötöznék egy most, 2021-ben falura.


Abban viszont igazat adok, hogy más volt falun élni akkor és most.


Egy település igyekezett megtartani azokat, amiket mondtál, de a polgármesterváltás óta igazából ott is telibe szarják az egészet. 1-2 rendezvényt tartanak de ezeken is kb 1-2 falusi családot látsz, a többiek a városokból érkeznek és azok is inkább a 45+ korosztály.

2021. aug. 10. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Vágyakozás egy régi, de jobb időszakra.
2021. aug. 10. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%
Emberibb világ volt. Csak vonalas telefon volt, és internet még nyomokban sem létezett.
2021. aug. 10. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
93%

Én 1991-ben érettségiztem, és bár sokkal szegényebb volt az egész ország, gazdaságilag teljesen kilátástalan volt az élet, bizonyos értelemben mégis jobb volt. Tele voltunk hittel, lelkesedéssel, hogy a nehézségek után egy jobb világ következik, nemcsak gazdasági, hanem emberi értelemben is. Nos, gazdaságilag sokkal-sokkal jobban állunk, de emberileg sokkal rosszabbul.


Ugyanakkor szerintem ebben van egy kis idealizmus is, ui. ha én olvasok a születésem körüli időkről (1970-es évek első fele), nekem is hasonló érzéseim vannak. Szóval valahogyan az emberi lélek sajátossága, hogy keres egy közelmúltbeli időszakot, de olyat, amiről tudatos emlékeink már nincsenek, és arra idealizálva tekint. Kicsit hasonló ehhez az, amikor 10 évesen középkorról szóló regényeket olvastam, és arra gondoltam, de szívesen lennék valamelyik főhős helyében. Vagy pl. gyakorizó nőktől sokszor olvasni olyat, hogy bezzeg régen milyen jó volt, mert a férfi eltartotta a családot, a nő meg csak a családdal foglalkozott. Ami marhaság, mert ez így soha nem létezett, legföljebb a társadalom igen vékony rétege számára, de remekül vissza lehet vágyakozni ebbe a soha-nem-volt ideális világba.

2021. aug. 10. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Uhh,nem olvastam el a válaszokat, lehet írták már. A neten erről már sok szó esett:

„Az Anemoia egy szó, amelyet a The Dictionary of Obscure Sorrows alkott, ami azt jelenti: nosztalgia egy olyan időre, amelyet soha nem ismert. Úgy gondolom, hogy lényegünkben mindannyian nagyon vágyunk egy olyan világra, ahol az igazságosság és a felszabadulás uralja társadalmi szerkezetünket. Egy olyan időszak, amelyet még nem láttunk, de természeténél fogva vágyunk rá.”

Forrás: internet + google fordító


Amúgy én is szeretem ezeket a videókat. Tényleg az embernek kedve támad felvenni egy Bonanzás pólót, jugó Adidas cipővel, aztán elmenni egy ilyen fos tinidizsibe bekólázni 😅

2021. aug. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!