Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek, hogy ne legyek...

Mit tegyek, hogy ne legyek előítéletes a lányokkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Én is lány vagyok. És az a baj, hogy mindig ítélkezem a többi lányra először. Amikor még alig ismerem őket egyből az az első gondolatom, hogy biztos, ők is tipikus tini p*csák,akiknek az életük a bulizás, piálás, meg minden héten mással fekszenek össze. Sajnos nagyon sok ilyen lányt ismerek. Nincsenek is lány barátaim, csak fiúk, egyetlen lány barátom van, ő rendes, de ő meg önbizalomhiányos, emiatt olyan csendes és nehezen oldódik fel. De a tipikus szép lányokról akik nem olyan csendesek (nem feltétlen nagyszájúak, de nem is csendes, visszahúzódó lányok) egyből rossz véleményen vagyok mindig, mert az összes tipikus tini lány ismerősöm mind ilyen, jó a külsejük és ezért nagyképűsködnek, meg nem csendeskednek meg szégyenlősködnek.

Pont ezért egyedül azokról a lányokról vagyok jó véleményen és azokkal jövök ki jól, akiknek kevés az önbizalmuk, és nagyon csendesek, mert ők teljesen a bulizós ribizlik ellentétei. De nem akarok más lányokat is megbélyegezni, csak azért mert van önbizalmuk és beszélni is tudnak, nem akarok lánygyűlölő lenni lány létemre, de mindig az az első dolog ami eszembe jut az olyan lányokról, és nem érzem jól magam azért, hogy ilyen ítélkező vagyok. Hogyan változtathatnék ezen?

Lehet, hogy az is közrejátszik, hogy a nagyobb szájú, szép lányokba vetélytársat látok, és ezért akaratlanul se bírom őket. Ezért jövök ki önbizalomhiányos, csúnyácska lányokkal, mert tőlük jobbnak érzem magam, és nincs okom irigykedni. Pedig én nem akarok meg nem akarnék versenyezni senkivel, meg én úgy vagyok vele, hogy senki sem jobb a másiknál csak azért mert nagyobb szájú vagy jobban néz ki, de mégis bele esem ebbe a hibába. Meg ha mondjuk egy társaságban vagyok ahol van egy nálam szebb lány, aki nagydumásabb is mint én, akkor is féltékeny vagyok, meg azt feltételezem, hogy szándékosan így akarja elcsábítani a társaságban a fiúkat, meg elszedni előlem mindenkit, hogy csak rá figyeljen mindenki (pedig én sem akarok figyelmet, meg azt sem, hogy az összes fiúnak én keljek, de mégis vetélytársnak érzem az adott csajt/csajokat).

Mit tegyek, hogy ne gyanakodjak egyből az összes lányra (még a normálisakra is), meg ne beszéljem be magamnak, hogy mit miért csinálnak, meg rosszat feltételezzek róluk?



2021. aug. 15. 17:20
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
43%
Te beteg vagy.
2021. aug. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
89%

Önbizalomnövelésre van szükséged, ezt a kisebbségi komplexus szüli.

Ha rendben lennél önmagaddal akkor nem utálnád a többi lányt.

2021. aug. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
1, gondolom egy tipikus tini p vagy te is :D
2021. aug. 15. 17:43
 4/25 A kérdező kommentje:
Nyugodtan hívjatok gonosznak, meg romlottnak, de én szeretem magamat jobbnak érezni másoknál, ezért nyitok olyan lányok felé, akiknél jobbnak érezhetem magam.
2021. aug. 15. 17:44
 5/25 anonim ***** válasza:
49%
En is ilyen vagyok, de legtöbbször azert, mert be is igazolódott, amit gondolok. 80%ban igy van, aki hangos, tul szep, az kurvlkodik, kibeszel stb. Aki meg visszahúzódóbb, csendesebb, azzal jobb barátságokat lehet kotni. Nem veletlen alakult ki mindenkiben ez a sztereotípia, eleg sokan igazolják hogy ez igy van.
2021. aug. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
5, na végre valaki! Igen, én is pont így gondolom. Sajnos a sok rossz tapasztalat miatt ilyen ítélkezővé váltam, és egyből rossz véleménnyel vagyok azokról, akik nem a csendes, visszahúzódó lány kategóriába tartoznak. Még akkor is, ha alapból egy normális lányról van szó, aki csupán csak nem olyan visszahúzódó, de attól még normális, még róluk is rosszat feltételezek a sok rossz példa miatt.
2021. aug. 15. 18:01
 7/25 anonim ***** válasza:
62%
Én pont azt nézem le, aki olyan, mint te. Nem vagyok picsa, se átlagosan csinos, de a magadfajták mindig savanyúak, mindenkit gyűlölnek, semmi jó nincs bennük, amit szeretni lehet.
2021. aug. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
7, szóval lenézel úgy is, hogy én leírtam többször is, hogy változni akarok ebben? De attól még nézz csak le, persze. Akkor ahhoz, hogy viszonyulsz, aki változni se akar? XD
2021. aug. 15. 18:25
 9/25 anonim ***** válasza:
7, mar magamban sem gondolhatok azt amit akarok? :D En mindenkinek adok egy esélyt, de azert elso látásra is megvan mindenkirol a velemenyem. Ami mindig be is igazolódik, es az elso esely utan ugy is viselkednek, mint azt gondoltam. Ne aggódj, nem vagyok savanyu, csak elegem van a krvakbol, gondolom magadra vetted vagy nemtom:/
2021. aug. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Imádlak 9-es! :D Legalább te megértesz engem. A 7-es féléknek oké, ha általánosítanak, meg savanyúznak, de ha én mondok valamit a lányok egy csoportjára, meg megvan róluk a véleményem akkor én vagyok a gonosz, meg mindenkit gyűlölök, és semmi szeretni való nincs bennem. Elmondom neked még azt is kedves 7-es, hogy igenis sokan szeretnek, mert nem látványosan gyűlölködök, a véleményemet magamban tartom általában, de akkor is megvan. A fiú barátaimmal meg tök jól kijövök, és bírnak meg én is őket, szóval nincs igazad ebben se. :)
2021. aug. 15. 18:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!