Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valahol meg gyonnám ezt a...

Ha valahol meg gyonnám ezt a szexuális bűnt az segítene feldolgozni?

Figyelt kérdés

Egy elég durva dolog van bennem amit az egész életemben bánok már és mindennap az eszembe jut.


A lényeg annyi hogy régen a húgommal néztük szex újságokat,szex filmeket és egyszer csak eszünkbe jutott hogy csináljuk utánuk.

És hát az történt hogy le cumizott, többször is.

Kb6-8 évesek lehettünk és fel sem fogtunk mit csináltunk.


Nagyon zavar ez az egész...vele még nem is akarok erről beszélni. Nem tudom mit kezdjek ezzel az egésszel.


Egyébként már van neki párja és úgy látom nem hagyott benne nagy nyomot,de akkor is szégyenlem magam amikor erre gondolok.

Menjek egy paphoz? Vagy hogy felejtsem el? 28f


2021. aug. 15. 18:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%
Inkább egy pszichológust keress fel, többet segít! A pap csak összeszid és csak ront a helyzeteden.
2021. aug. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
82%

Szinte biztos, hogy mély nyomot hagyott benne.

Lehet akkor még nem fogta fel, csak évekkel később,de biztosan nem tudott könnyen túl lépni rajta.

Az, hogy van párja, semmit nem jelent, valszeg a szexuális életére komolyan rányomta a bélyegét.

Pl. lehet nem képes egy férfit orálisan kielégíteni, vagy nem tudott egy ideig.

Ha ő nem hozza fel, szerintem te se hozd fel a dolgot neki, és ne paphoz menj, az xart se ér, hanem pszichológushoz.

2021. aug. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
56%
Nem kell legyónni, mert nem a te hibád. Tudatlan kíváncsi kisgyerek voltál. A szüleid hibája amiért ennyire nem figyelt oda hogy mit csináltok, mihez fértek hozzá. Nem véletlen korhatáros.
2021. aug. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
60%
szerintem nincs mit gyónni ezen, mert nem volt bűn. nem tudatosan tetted, gyermeki ártatlan kiváncsiság vezérelt. ha mégis zavar és nem tudsz szabadulni a gondolattól, akkor fordulj szakemberhez akivel meg tudod ezt beszélni.
2021. aug. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
0%
Persze, egy 6 -8 éves kislány csak úgy bekapja többször is a testvére fütyijét.
2021. aug. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
74%

Katolikus vagyok, az én SZEMÉLYES véleményem:


Mivel nem tudtad kisgyerekként, hogy mit csinálsz, így nem bűn, nem tehetsz róla. (Bűn az amit tudva és akarva). Ha zavar a dolog, akkor esetleg a húgodat kérdezd meg (ha vagy olyan kapcsolatban vele), illetve esetleg egy atyához menj el.


Ha parázol, akkor inkább egy gyónás keretében javaslom, nem azért mert bűn (nem az, mint mondtam), hanem mert bár a papok nem szoktak beszélni, de a gyónási titok az egy külön kategória, szent és sérthetetlen. (Nem fog furán nézni, ha megkéred hogy adjon tanácsot, én is szoktam egy csomószor csinálni).


Ha van ismerősöd, aki szokott templomba járni, akkor akár tanácsot is kérhetsz tőle hogy kihez érdemes: pl; "Szia Pityu, szeretnék gyónni, viszont van egy magánügyem amiben szeretnék egy atyától is véleményt kérni, kit ajánlanál?"


Én sok baromságot csináltam már, 99%-ban biztos vagyok benne hogy nem fog összeszidni, ahogy az egyes írja. Legalábbis engem sose szídtak, pedig... fogalmazzunk úgy hogy egy ír farkas az én gáz dolgom te kis yorkie ügyedhez képest.


Nem tudom melyik "felekezethez" tartozol (ha tartozol), én inkább hanyagolnám az "újabbakat" (hitgyülibe vagy jehovásokhoz könyörgöm ne menj, akkor inkább pszichológus).


Ha bármi mást tudok segíteni, írj nyugodtan. És sok sikert a feldolgozáshoz!

2021. aug. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Nyugi.
2021. aug. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem ez inkább csak egy kényelmetlen kellemetlen emlék, nem hinném hogy egy ilyen szabad játszadozás, mégha ilyen bizar is, különösebb traumát okozna. Kb szerintem minden gyerek, testvérek életében vannak hasonló fájdalmas, ciki, történések. Verekedések, megalázások, egymásnak okozott fizikai sérülések. Szóval szerintem itt a "bűn" részével nincs mit foglalkozni, esetleg egy pszihologust kérdezz meg, hogyan kéne elengedned ezt a kényelmetlen emléket.
2021. aug. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Köszi 6-os meg mindenkinek amúgy.


Igazából régen jártam hit gyülibe,de ott hagytam mert nem nagyon jött be a dolog.

2021. aug. 15. 20:18
 10/18 anonim ***** válasza:
72%
Paphoz mégis minek? Pszichológust, szexológust keress
2021. aug. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!