Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Érdemes olyannal vitatkozni...

Érdemes olyannal vitatkozni aki azt hiszi mjndig neki van igaza?

Figyelt kérdés

Sajnos a családomban is van két ilyen ember. Mindenkivel kapcsolatban így viselkednek.

Nem tudom velük szemben melyik lenne a jobb megoldás, ha szembe szállok és igen is kimondom a véleményemet ha szerintem nincs igaza, vagy ha csenben meghallgatom aztán azt csinálok amit én gondolok?

Kérdés / kérés nélkül bele szólnak mindenbe. Legfőképp az életemmel, döntéseimmel, vagy bármi aprósággal kapcsolatban. De mindenkivel ezt csinálják amúgy nem csak velem..

Azt hiszik csak az a jó, a helyes ahogy ők látják, a másiknak sosincs igaza

Érdemes kinyilvánítani a véleményem vagy felesleges inkább maradjak csenben?



2021. aug. 16. 21:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Ne a véleményedet nyilvánítsd ki, hanem tedd egyértelművé, hogy a te életed a te életed. Mondjuk pl így: "Géza, majd akkor adj tanácsot, ha kérek."
2021. aug. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Évek tapasztalata a hátam mögött, kérdésedre a válasz egy szó: NEM.
2021. aug. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Felesleges az ilyenekndk bizonygatni az igazságot.

Nem fogjak elismerni.


Magadnak is több energiát spórolsz meg,hogy ha hagyod őket a fenébe,és csinalod azt,amit te jónak gondolsz.

2021. aug. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Meg lehet próbálni szembeszállni, de valószínű, hogy csak még rosszabb lesz. De igazából neked nem is erre van szükséged. Neked az kell, hogy leszálljanak rólad, az viszont megoldható.


Szóval elmondják neked, hogy a seggedet nem bal kézzel, hanem jobbal kell kitörölni. Érted: most ezen elkezdesz vitatkozni, mennyi esélyed van meggyőzni őket, hogy tévedés? Meg minek?


Amit viszont mondhatsz, hogy hé, jóbarát, vágod, hogy ez az én seggem? Bocs, de marhára az én dolgom, hogy hogy törlöm. Ha mondja tovább, meghallgatod, bólogatsz, és mint a beragadt lemez elmondod, hogy oké, de ez még mindig nem a te dolgod.


Idővel abba fogja hagyni mert magából csinál hülyét.

2021. aug. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Noha a segges hasonlat kissé profán, de ettől még igaz. Ha azt akarod hogy leszálljanak rólad, állj a sarkadra, és mondd el a mihez tartást nekik
2021. aug. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

" a segges hasonlat kissé profán"


Elismerem. Direkt abszurd példát kerestem, hogy érzékeltessem, mennyi értelme van ilyenkor vitát nyitni magáról a tárgyról.

2021. aug. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
#6- Jelzem sikerült :D
2021. aug. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezért mennyire piros jön majd, de:

az én válaszom is nem. Még ez az oldal tanította meg.

Egyszerűen azzal, aki fejben már elhatározta, hogy csakis neki van/lehet igaza, teljesen felesleges vitatkozni. Mondhatsz neki bármi, jöhetsz bármilyen ész érvvel, csak falra hányt borsó az egész. Elmondod neki egyszer a véleményed/álláspontod, aztán ráhagyod a többit, majd kapcsol, hogy nincs szükséged a véleményére.

2021. aug. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
89%
#8 ezen az oldalon semmiképp, az életben face to face, azért jobban meglehet hatni az embereket de ott se mindig.
2021. aug. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdemes mert ha elhatározta hogy akkor is neki van igaza azt úgysem tudod meggyőzni.
2021. aug. 16. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!