Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan szerettesem meg magamma...

Hogyan szerettesem meg magammal az olvasást?

Figyelt kérdés
22 éves srác vagyok, régebben szerettem olvasni, most viszont az egyetemi tanulmányaim alatt megutáltam olvasni. Nagyon nehezen tudom rávenni magam arra, hogy nekikezdjek egy novellának / regénynek, és viszonylag lassan is olvasok, 50 oldalt kb 30-45 perc alatt tudok elolvasni, és gyakran előfordul, hogy a kisebb információmorzsák (személynevek, helynevek) kiesnek, így gyakran vissza kell lapoznom.

2021. aug. 22. 18:46
 1/8 anonim ***** válasza:
95%

Ez attól is függ szerintem, hogy milyen műfajú irományokon keresztül "utáltad meg" az olvasást. Én is éreztem már hasonlót, aztán rájöttem, hogy olvasni szeretek, csak a szaktanulmányokat untam meg. Sokszor olvasok a szakirodalom mellé kisebb novellákat, vagy verseket pihenésképpen, hogy pörögjön az agyam, de egyúttal ki is kapcsoljak.

Talán a versek neked is segítenének, sikerélménynek sem utolsók, gyorsan végezni lehet velük, ugyanakkor "tartalmasak".

2021. aug. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%
Csak olyat olvass, ami érdekel és szeretsz. Csak van kedvenc témaköröd, stílusod, nem, amiről szívesen olvasnál?! Ha pl. érdekel a töri, akkor nézz történelmi regények után, pl a Hunyadi sorozat kezdésnek jó lehet. De csak te tudhatod, hogy mik azok, amik téged érdekelhetnek.
2021. aug. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
19%
Akkor ne olvass
2021. aug. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%

Ha most kezdtél el újra olvasni, akkor előfordul, hogy nehezebben megy eleinte a koncentráció, velem is ez volt. Ez idővel jobb lesz, hidd el.

Próbáld megtalálni azt a stílust és témát ami téged legjobban leköt. Sok sikert.😊

2021. aug. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%
Vannak egész szórakoztató képregények, füzetek, ami sem tartalmilag, sem mondanivalójában, nem száraz. Ezzel kezdhetnéd.
2021. aug. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
87%
Számodra érdekes könyvet olvass.
2021. aug. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
65%

Célul tüzd ki, hogy naponta olvasni fogsz mindig növekedő oldalt (5-10-15-20 oldalt).

Ha nem teljesíted, visszalépsz az előző oldalakra.

2021. aug. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
53%
Keress rá hogy, kedvenc filmjeid nem regény alapján készültek-e. Ha igen és jóféle az alapanyag akkor olvasd azt.
2021. aug. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!