Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szerettesem meg vele a...

Hogy szerettesem meg vele a fürdést?

Figyelt kérdés
3hós kislányom,minden másnap fürdetjük. Azt már elértem,h a kádban nem sír. Nézi a vizet,de örül neki kifejezetten. . Lehet azért is van ez mert az elejétől kezdve nem volt ez az egész egy rituálé? Még megszeretheti?

2019. febr. 9. 12:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az első hónapokban a fürdetés a gyors gyerektisztításról szólt, hasonló okok miatt. Aztán egyszer csak elkezdte megszokni, megszeretni. Adj neki időt, eljön majd a pancsi-pancsi korszak is :)
2019. febr. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
Pár hónap és megszereti. Főleg ha már tud ülni. Most mit élvezzen benne? Ő még nem tud pancsolni, meg játékokat rakosgatni a vízben.
2019. febr. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%

Hát lehet hogy keményen hangzik, de mi csak azért mert sír, még fürdettük naponta. Főleg, mert rettenetesen sokat bukott.

Sírt igen. Viszont nálunk akkor jött változás, amikor a kiskádat lecseréltük a teljes nagy kádra. Valahogy jobban tetszett neki a sok víz. Attól kezdve érdeklődött.

Szerintem próbáljatok ti is módszereket. Fürdető kád, nagy kád, kis víz, sok víz. Az is lehet hogy teljesen más víz hőmérsékletet szeret, mint amire ti gondoltok.

2019. febr. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Mióta több vizet engedünk és kicsit melegebbet azóta nem sír,csak nézi a vizet, de utána szárítkozásnál,öltözésnél van mikor sír még.
2019. febr. 9. 13:10
 5/10 anonim ***** válasza:
28%
Második baba, igy tapasztalatból tudom mondani hogy a kádban a sirás oka szinte mindig a félelem. Az én lányom most lesz 3 hónapos, mi úgy fürdetjük hogy a kád aljába teszünk egy textilpelust,ettől nem csúszkál. Általában apával fürdetjük ketten. Apa a bal alkarját teljesen a kádba teszi, arra tesszük a baba fejét, bal kezét apa megfogja bal kézzel. A baba jobb kezét pedig apa a jobb kezével fogja. Igy teljesen stabilan fekszik kádban. A fürdést szereti, sose sir, pocsol a lábaival :)
2019. febr. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az a fajta sírás egyszerű baba dolog. :) Nálunk is majdnem egy évig sírós volt az öltözködés és minden amit mi akartunk, de ő nem.

Ki fogja nőni, azaz meg fogja tanulni. :) Fürdés után én sem szeretek kiszállni a meleg vízből, ilyenkor meg főleg nem, ha hideg is van.. Érthető, hogy nyűgös ő is, de gondolom a pizsamában már minden rendben van. :)

2019. febr. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen,utána felöltözve már minden jó 😀 akkor nem aggódom rajta. Csak azt olvastam,hogy ilykor már rég szeretnie kéne.
2019. febr. 9. 14:32
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem hogy szeretnie kell. Babája válogatja inkább. Az enyém csak addig nem szerette amíg úgy fürdettem, ahogy a kórházban mutatták. Aztán jött a nagyi (anyukám) és megmutatta hogy kell egy babát fürdetni. Biztos ez sem jön be mindenkinél. De nálunk ez úgy zajlik, hogy kellemes meleg víz (37 fok), jó sok(!) víz, és hason. Úgy lubickol benne mint a béka, marhára élvezi 3 hetes kora óta. Kb csak a feje lóg ki a vízből. Mindig apa fürdeti mert úgy ficánkol, hogy leginkább neki van ereje tartani :) aztán pár perc múlva már úgy wellnessezik mint a nagyok. 😆 Csak lóg apa kezében és élvezi a meleg vizet közben pedig cuppog apa kezén. Azóta a meztelenkedest teljesen összekötötte a fürdetéssel, vagyis ha atöltöztetem valamiért akkor teljes a sértettség amiért nem fürdés jön :D

Az pedig, hogy utána sír, az meg vagy elmulik vagy nem. Nem minden sírás jelenti azt hogy baj van. Ő baba, nagyon nincs más kommunikációs eszköze. De tény hogy kiveszed a meleg vízből és ez nem olyan élvezetes, vagy mondjuk eleve nem szeret öltözködni..

2019. febr. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az én 2. Babám utálta a fürdést, annyira ordított elkékült, levegőt sem vett, fuldokolt, öltöztetésnél pedig összehányta magát, így koszosabb volt, mint fürdés előtt. Rettegtünk minden alkalommal azt hittük ott hal meg, így mi bizony nem fürdettük néhány hétig, nedves ronggyal törölgettük/ tiszta ruhát kapott (orvoshoz, védőnőhöz jártunk és sosem mondták, hogy büdös /ápolatlan lenne :)). Kb 3 hónaposan mikor újra próbáltuk, érdekes már bem sírt, néhány hónap mulva pedig már ki sem lehetett szedni a vízből.

Inkább ez, mint " kínozni", persze ha nem ennyire durva a helyzet az más

2019. febr. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
34 éves vagyom és utálom a fürdést, utálom, hogy vizes leszek, utálok kiszállni a kádból/zuhany alól mert fázok. Nem mindenki szeret fürdeni, a gyermekeimet szinte úgy kell kikönyörögni a kádból, mikor már kibűl a víz.
2019. febr. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!