Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Rossz ember lennék emiatt?

Rossz ember lennék emiatt?

Figyelt kérdés

Valahogy nem bírom elviselni ha valaki nagyon kifejezi a negatív érzéseit, főleg ha egy férfi az. Nagyon szeretem a hozzám közel állókat viszont úgy érzem hogyha valami olyan bajuk lenne ami nagyon sok szenvedéssel jár (rák vagy nagyon komoly mentális probléma) akkor lehet hogy magukra hagynám őket mert lehet hogy előbb lennék öngyilkos minthogy ezt nap mint nap nézzem. Tudom hogy ez nagyon megvetendő de így érzek… senkinek sem bírom ezeket elmondani és remélem hogy soha nem kell majd szembenéznem ezekkel…


Idegen fèrfitól ismerkedésnél pl elvárom azt hogy csak olyan témákról beszéljünk amik nem nyavalygósak.. más esetben otthagyom.


Én sem nagyon beszélek az érzéseimről, kb mindent magamba folytok semmi nem látszik rajtam kívülről. És nem is akarom hogy látsszon.


Mi a fene lehet velem? Amúgy többfajta mentális betegségem is van.



2021. szept. 3. 09:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó mondatoddal meg is válaszoltad az egész kérdést.
2021. szept. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A családdal kapcsolatban: Más amikor elképzeljük és megint más mint amikor ott a baj.:) nem aggódnék e miatt:).2.hoz lehet érdemes pszichológus menni. Jó a megtudod beszélni olyannal aki tanácsot tud adni.( ezzel sok időt és felesleges köröket sportolsz meg;) )
2021. szept. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%

Jó dolog, ha valaki igyekszik mindig csak a pozitív dolgokra koncentrálni és a negatív történéseket kizárni az életéből, de az élet nem csak öröm és boldogság! Olykor muszáj a negatív dolgokkal is foglalkozni, a problémákat megoldani!

Azt viszont megértem, hogy nem bírnád, ha valakit ápolnod kéne! Mi egyik nagymamámat ápoltuk négyen 2 hónapig, és így is borzalmas volt... Szegény rákos lett.

El nem tudom képzelni, hogy lehet évekig kibírni, hogy egy felnőtt embert pelenkázni és gondozni... Én is kinyírn magam ilyen esetben, az biztos...

2021. szept. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Álomvilágba ringatod magad ha azt hiszed hogy ki tudod zárni az életedből a problémákat azzal hogy ignorálod azokat az embereket akik szembe mernek nézni és képesek tudomást venni a nehézségekről. Nem azt mondom hogy örök kesergő, nyekergő, full negatív emberek társaságát kell keresni, nyilván nem. Viszont el kell tudni fogadni azt hogy sokan élik az életüket gondoktól, problémáktól terhelten. Ezek megtapasztalása, az ezekkel való szembenézés, a megoldások keresése mind jellemépítő dolgok és a legértékesebb élettapasztalatokat szerzi meg az ember általuk. Az érzelmi világ is elmélyül és valószínűleg segíti a mélyebb beleérzőképesség, az empátia kialakulását is. Tuti hogy a te életedben is lesznek mélypontok, és olyankor nagyon jól fog jönni valaki aki majd segít cipelni a lelki terheidet.
2021. szept. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
94%
Ezek szerint te az őszintétlen, nem önazonos, látszatviselkedést preferálod. Isten éltessen vele.
2021. szept. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
4- max egy pszichológus.. másra rá se bíznám mert tudom mennyire szar tud lenni
2021. szept. 3. 10:53
 7/12 anonim ***** válasza:
62%
#4 vok A pszichológus a pénzedért cserébe kínál segítséget. Igazából semennyire sem érdekli az hogy mi van veled,csak az hogy fizessél neki. Teljesen más az amikor egy barátod vagy épp a párod szeretetből teszi ezt,mert jót akar neked,azt szeretné hogy boldog legyél.Ez erősíti a kettőtök között lévő köteléket, ezekből a kapcsolatokból tudsz emberileg épülni. Csak te félsz megnyílni,el sem tudod képzelni hogy a problémáiddal együtt is szerethető lehetsz. Azért zárkózol el érzelmileg mások elől mert rettegsz felfedni a saját gyengeségeidet. Nehéz helyzet és nehéz lesz túllépni a jelenlegi önmagadon. Nem vagy rossz ember azért mert olyan vagy amilyen. Minden ember bejárja a saját útját.Te most itt tartasz az életben,de tíz év múlva visszatekintve lehet hogy rá sem fogsz ismerni a mostani önmagadra.
2021. szept. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Így hirtelen azt mondanám, hogy nem szeretsz másokat emberszámba venni, ugyanis egy ember nem ott kezdődik, hogy minden szuperfaintos és csak vidámság az élete. Barátság, párkapcsolat, család jobb esetben mindent megoszt magával - hideget, meleget.


De biztos van erre valami szakszó, amit a pszichológusok kitapogatnak neked.

2021. szept. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

*megoszt egymással

(Bocsi az elírásért)

2021. szept. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
nem baj ha néha a rosszat is megosztja de amikor iszonyúan rosszra fordulnak a dolgok azt én nem bírom elviselni.
2021. szept. 3. 12:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!