Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szépnek vagy csúnyának látod...

Szépnek vagy csúnyának látod magad?

Figyelt kérdés
Bevallom, hogy én is inkább az utóbbi szoktam lenni nem érzem, hogy annyira különleges lennék.

2021. szept. 3. 15:20
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
83%
#20 Költözz Nyugatra. Már országon belül is segít! Én Kelet-Magyarországra mentem továbbtanulni és eszméletlen különbséget tapasztaltam az emberek reakcióiban. Otthon mindig pozitív visszajelzéseket kaptam idegenektől is (sőt, modellkedtem is mellesleg és nem a bibircsókos boszorkány szerepében...), ott meg gyakran még az utcán is utánam üvöltöttek, hogy milyen ronda vagy, milyen az orrod, miért vagy ilyen magas stb. Pl. a romák ettől teljesen kivoltak, hogy magas vagyok és borzalommal a szemükben adtak hangot véleményüknek. :D De még iskolázottabb emberektől is tapasztaltam, hogy hosszan és leplezetlenül bámulnak az utcán, meg ujjal mutogatnak hogy nézd már az arcát, meg ilyenek. Az ilyen otthon elképzelhetetlen lenne, egyszerűen ordas bunkó dolog feltűnően megnézni a másikat, nemhogy még megjegyzést tenni rá!
2021. szept. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
79%

#21

Én nyugat magyarországi városban élek, fiú vagyok. Itt a romák többnyire respectálják azt hogy magas és sportos vagyok. Gyakorlatilag soha nem ért még emiatt negatív atrocitás, legfeljebb kínosan próbálnak viccelődni. De az már igaz, hogy amúgy hétköznapi viseletben a nők rám sem néznek. Sőt egyes esetekben ha esetleg eladó, recepciós stb. és látom rajta hogy megvetéssel néz rám csak azért mert nem vagyok elég jóképű és jómódú és az ilyen hogy merèszel ott tartózkodni ahol ő.

2021. szept. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
85%
#22 Saját tapasztalatból mondom, hogy amíg csak "látod" valakin, hogy lenéz, de erre semmilyen bizonyítékod nincs, az simán lehet a félelmeid belevetítése. Én is abszolút így éreztem évtizedeken át, de ahogy elkezdtem egy jó pszichoterapeuta segítségével önismerettel foglalkozni, úgy változott meg ez ez érzésem. Ma már szerencsére egyáltalán nem frusztrálom magam ilyen képzelgésekkel, sokkal jobb így és ezáltal a szociális életem is erősödött (a másik nemnél való népszerűségemmel egyetemben), mert ha nem vetítek bele ilyen frusztrációkat, akkor természetesebben, nyíltabban tudok kommunikálni idegenekkel is, nem szégyellem önmagamat adni, s erre az emberek sokkal pozitívabban reagálnak, mint ha valakiről a tömény gyanakvás sugárzik. Továbbá az emberekkel való közvetlenebb kapcsolatok során megbizonyosodtam róla, hogy a külvilág sokkal kevésbé foglalkozik velünk, a kinézetünkkel, mint azt egy ilyen sérült önértékelésű szemüvegen át nézve a világot - gondolnánk. Na, hát szerencsére kevésbé vagyunk fontosak annál, hogy minden egyes szembejövőnek a mi kinézetünk legyen a fő témája! :D Sajnos a másik emer szavak nélkül borzasztóan félreérthető (és félremagyarázható). Simán lehet, hogy a "megvető" eladó csak egy szintén önbizalomhiányos szingli csaj, akinek az a negatív érzés látszik a szemében, amikor megpillant téged, hogy "na, megint egy pasi, aki másnak jut".
2021. szept. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 Kései Sirató ***** válasza:
100%

Kevés a 2 opció, jobb lenne több válaszlehetőség:

- nagyon szépnek

- inkább szépnek /eléggé szépnek/

- nagyon csúnyának

- inkább csúnyának

- átlagosnak, azaz se szépnek, se csúnyának

2021. szept. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%

#23

Részben igaz amit írsz és nagyon jó önbizalom boost. De elhiheted hogy nem ok nélkül írtam ezt. Talán kicsit túloztam, mert azért az tényleg ritka amikor konkrétan látni a csajon hogy levegőnek néz, sőt még zavarja is ha a munkaidejében ki kell szolgálnia. De előfordul.

Abban viszont egyáltalán nem értek veled egyet, hogy az emberek ne csámcsognának folyton a másik ember külsején. Pláne ha néhány felszínes azonos nemű ember összejön, baromi hamar a férfiak és a nők osztályozása lesz a téma.

2021. szept. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
100%
Úgy értem, más az, hogy társaságban társalgási téma-e valami és megint más, hogy pl. egy átlag hétköznapon a munkád közben min jár az eszed. Tapasztalataim alapján egyébként kiegyensúlyozott, a saját életükkel elégedett emberek körében nem nagyon lehet felfedezni azt, hogy mások negatív felhangú kibeszélésével foglalkoznának. Ez jellemzően frusztráltabb, elégedetlen emberek sajátja, mert mások lehúzásával talán csökkenteni tudják a saját helyzetük feletti szorongásukat. De ez megintcsak nem a cikizett alanyról, hanem róluk szól. Olyan eladókat mindenhol lehet találni, akinek "pont rossz napja van" (már egy hete), itt is érdemes átfutnia a fejeden, hogy lehet hogy mindenkivel ilyen "kedves" az illető, nem neked szól a munkaundora.
2021. szept. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 Dorci1999 ***** válasza:
100%
Átlagos és csúnya közöttinek. Nem vagyok annyira szép, vannak nálam sokkal de sokkal szebb emberek. Viszont van olyan külső tulajdonságom ami tetszik magamon: a hajam és az alakom is. Azért bűnrondának sem mondanám magam. Szerintem több pozitív visszajelzést kaptam a külsőmmel kapcsolatban, mint negatívat, mégsem látom magam annyira szépnek. 22/L
2021. szept. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
100%

#26

Igen ők (eladók) általában mindenkivel olyanok.

Nem tudom, nagyon nem szeretem amikor kibeszélnek. Márpedig gyakorta megteszik, holott okot sem adok rá, ha mást nem akkor azt, hogy abszolút nem foglalkozom velük. Gondolom ezt nem értik és zavarja őket.

2021. szept. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
100%

Nálam ez nagyon kileng. Általában átlagosnak látom magam, de van, hogy tükröbe/valami képre nézek, amin szereplek és az jut eszembe, hogy "bakker, te j ég, én így, ezzel a külsővel emberek közé mertem menni?". Aztán vannak magabiztos napjaim, mikor tök jól érzem magam és mindennel elégedett vagyok kb, amit magamon látok.

Nálam a legtöbb nap ilyen relatív elégedettség az arcommal, a hajam szidása és a testem folyamatos bodyshamingelése fejben. Aztán a "ronda vagyok, mint a bűn" és a "meseszép vagyok" napok aránya kb egyezik.

Amúgy, strandon járva vagy most új környezetben, nekem az a bajom, hogy szerintem nayon sokan vagy nagyon rondák/kövérek/fogyatékosak és ezek kombinációi, vagy pedig ilyen nagyon szép arccal és testtel rendelkező emberek, ezért én úgy érzem, hogy túl szép vagyok ahhoz, hogy ronda legyek, de túl ronda ahhoz, hogy abban a súlycsoportban legyek, mint a szép emberkék és ettől kissé szétmegy a fejem, mert nagyon be akarom magam sorolni valahova, de az egyik besorolásnál úgy érzem, lebecsülöm magam, a másiknál meg azt, hogy túl sok az önbizalmam.

2021. szept. 6. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
26%

#29

Ez hülyeség. Csak látod magadat hogy reálisan mi az ami előnytelen? Egy nagy orr, túl hegyes áll, eláll fülek, ez mind objektíven látható. Persze az hogy ezek mennyire zavarnak téged vagy éppen más embereket, az már szubjektív.

2021. szept. 6. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!