Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kutakodtál már az interneten...

Kutakodtál már az interneten valaki után?

Figyelt kérdés
Mi volt az ami legkevesebb információból a legtöbbet tudtad meg az illetőről?
2021. szept. 11. 16:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
58%
Mindenkinél csinálok egy alapos "background checket", mielőtt megbízok benne. Főleg ha leendő partner az illető. Nincsenek konkrét dolgok, csak keresem a mintázatokat és próbálok rájönni, hogy mennyire tér el attól, amilyennek nekem mutatja magát. Ha önazonos, az általában jó jel.
2021. szept. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

Nyilván olyan személyek után,akik valami miatt érdekeltek.

Vagy valami miatt közöm lesz/van hozzájuk valami ügyben.

A legtöbb pár személyes adat volt,amit általában nem ír le senki.

Pl facebook profilhoz nagyon kevesen írnak telefonszámot. Gyakoribb az insta.

Még több,amit megtudtam az hogy nagyjából milyen beállítottságúak.

Politikai posztok,illetve esetleg miket kedvelnek. Tehát miben hisznek,milyen eszmében.

Illetve ebből kifolyólag mit utálnak.

2021. szept. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Persze, rendszeresen. Inkább kisebb sikerrel.
2021. szept. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
34%
Egyszer reggel helyijáratos buszon láttam egy csajt, akinek nagyon megtetszett a cipője. Délutánra már tudtam a nevét, honnan vette a cipőjét, mi a mérete, milyen izű fagyit evett az nap... Gyerek játék volt megtalálni.
2021. szept. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%
4. Valami csoda történt? :D
2021. szept. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
92%
Nem nevezném csodának. Egy másik lánnyal utazott, aki többször is a nevén szólította. Ismertem néhány embert a környékről, akikről tudom, hogy sok ismerőssel rendelkeznek. Facebookon lehet keresni az ismerősök közt, kb 5 perc alatt megtaláltam ezt a lányt, a facebookról meg volt az instája, ott meg millió poszt magáról, amiből kb.minden kiderült.
2021. szept. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
83%
Volt ilyen, de értelme nem lett.
2021. szept. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Persze, gyakran előfordul. Kíváncsiságból nagyon sok ember után. Még magamat is beírtam a google keresőbe. Kiderült, hogy sok velem azonos nevű személy létezik, pedig azt hittem hogy nagyon ritka a vezetéknevem. "Híres" emberek után is szoktam kutatni, akik leginkább számomra ismeretlenek. Vagy ha hírekben, vagy tv-műsorban látok valakit aki érdekes, és szimpatikus. Ha megtalálom az instagram fiókját, akkor bekövetem.
2021. szept. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
77%
Persze, rendszeresen. Nem is tudok hirtelen példát mondani, mert ez annyira alapvető dolog, hogy rengetegszer csináltam már.
2021. szept. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
70%

Egy ilyen volt, ami már a megszállottság határát súrolta. Vagy bőven túl is lépett rajta. Volt egy személyes ismerősöm és kiszemeltem, akivel évekig kerülgettük egymást. Végül elutasítás lett a dologból, ami engem annyira megviselt, hogy teljes összezuhanás lett a dologból.


Miután megszakadt a kapcsolat, óriási hiányérzet volt bennem, mert sok éve ismertük egymást. Nézegettem, egyfajta hiánypótlásként, meg azért is, mert tudni akartam, ki lesz a "szerencsés", akit helyettem választ.


Az illető teljesen privát profillal rendelkezett, alapból nulla infó, de sikerült találni ilyen olyan trükköket, amikkel fel tudtam térképezni bizonyos dolgokat. Csak ügyesen kell a keresőt használni... Képek, amiknek a létezéséről sem tud valószínűleg, ismeretségi kör, iskolatársak, munkatársak, barátok. Néha egy-egy esemény, pl. névnapi ünneplés. Lájkok itt-ott-amott. Egy-egy like mutatja, mikor van gép előtt, és mikor nincs...


Két éven át napi szinten nézegettem, keresgéltem, a dolog rutinszerűvé vált. Magához a személyhez már nem is kötődtem, inkább egyfajta hobbi lett a dologból. Az a sok száz, talán sok ezer ember, akit miatta figyeltem, meg afféle celebbé vált a szememben, mintha filmszereplők lennének. Egyszerű emberek, nem is tudják, hogy létezem, hogy "ismerem" őket, én meg annyi mindent tudok róluk...


2 év után megtaláltam, amit kerestem, és egyik napról a másikra vége lett, értelmét vesztette dolog. Néha még előfordul, hogy a reggeli kávé mellé rutinszerűen nyitnám a megszokott könyvjelzőket, aztán kapcsolok, hogy már nincsenek ott, nincs mit nézni.


Ez elég beteg, ugye? Biztos nagyon beteg...

2021. szept. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!