Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Zavar, ha 30 évesen 15-20évvel...

Zavar, ha 30 évesen 15-20évvel idősebbek letegeznek?

Figyelt kérdés
Pl ha bemész egy boltba, optika, akárhová és te jó napot-ot koszonsz
2021. szept. 13. 12:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%

Inkább az zavar, amikor a kis diákmunkások, meg fiatal eladók úgy köszönnek,hogy jó napot, meg viszlát 😀

(33/N)

2021. szept. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Engem ez az egész tegezőség magázódás zavar. Manapság már senki nem tudja hogy kéne használni, és ebből mindig csak a kavarodás van.
2021. szept. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
73%
Én már attól is visítófrászt kaptam hogy a velem egykorú recepciós a szállodába akinek jó napot/reggelt/estéttel köszönök vissza köszön úgy mintha haverok lennék, miközben kizárólag hivatalos minőségben beszélünk egymással..
2021. szept. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%
Esete válogatja.
2021. szept. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%
Engem folyamatosan letegeznek. Negyven éves leszek. Eleinte örültem neki, de kezdek rájönni, hogy nem a fiatalos külsőm miatt van ez, hanem mert habókos vagyok és gyakran viselkedek kamaszként. Azóta egy kicsit fájdalmas.
2021. szept. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem mindegy. Én jobban használom a nyelvet tegeződve, szóval szívesebben használom ezt. De ha a másik vált, akkor váltani szoktam én is arra amire ő. Mert nekem igazából mindegy, ha neki az valamiért jobb, toljuk azt.


Amúgy szerintem a magázás kicsit elavult, meg nincs jó imázsa. Sacc soha nem tiszteletet fejez ki. Leginkább sacc állam használja a pór néppel szemben, vagy cégek amikor a fogyasztóikkal interaktolnak, nyilván marketing okokból.


De pl akár bankokon, meg hasonló nagy cégeken belül is tegezés van pozíció függetlenül.

2021. szept. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Morzsi007 ***** válasza:
85%

Engem zavar, ha egy üzletben jó napot kívánok-kal köszönnek, mikor kb egy idősek vagyunk. Vagy, ha a gyerekek magáznak.

37F

2021. szept. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Engem az egészben az zavar, hogy konkrétan ismerek olyan nőt, aki vérig sértődött a magázódó köszönésen illetve olyat is, aki szintén vérig sértődött a tegeződőn. :D

Senkinek nincs a homlokára írva, hogy hogy viszonyul ehhez az egészhez és valahogyan dönteni kell. Egyébként azt gondolom, hogy ez pont olyan dolog, hogy fogadni kell mindkét típusú közeledést, mert tegezve is lehet illedelmesnek lenni és magázódva is nagy bunkónak.

2021. szept. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
76%

Igen, persze.

Alapvetően nincs bajom a tegeződéssel, de ha én magázok valakit, akkor vegye a fáradságot hogy nem tegez vissza. Utálom a "csendőrpertut", bunkónak találom az ilyen embereket.

2021. szept. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem zavar.
2021. szept. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!