Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti letegeznétek így egy...

Ti letegeznétek így egy egyetemi tanárt?

Figyelt kérdés
Van egy tanár, aki nekem csak 1-2 órát tartott. Bekerültem viszont egy diákkörbe, ahol sokan tegezik, talán mindenki, de a kontextusból úgy tűnik, ők régebb óta ismerik a tanárt, nyilván nekik felajánlotta a tegeződést. A diákkör másik tanárárt tegezem, mert ő másik szituációban már felajánlotta, jobban ismerem. Persze nem fogom csak úgy letegezni, de elég hülye helyzet, mindenki tegezi, én pedig magázom. A diákkörbe félúton vettek fel.
2018. febr. 4. 18:33
 1/10 A kérdező kommentje:
az 1-2 órát úgy értem, hogy 1-2 alkalommal több éves különbséggel 1-1 félévig. de az előadás volt, nem volt személyesebb beszélgetés, nem lett a konzulensem stb.
2018. febr. 4. 18:34
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Várd meg,hogy felajánlja,de ha ő tegezve szólna hozzád és a többiek is tegezik akkor szerintem nyugodtan tegezheted.
2018. febr. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is furán érezném magam tőle, mert magamtól nem kezdek el tegezni valakit aki idősebb nálam, vagy például tanárom..De ha mindenki tegezi csak te nem az is kínos. Szerintem ő is csak ember, úgy korrekt és tiszteletteljes ha odamész hozzá és megkérdezed, hogy mivel mindenki tegezi, megengedi e neked is. A tiszteletet úgy is meg lehet adni.
2018. febr. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszi, várok még tanácsokat
2018. febr. 4. 18:41
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Pontosítsuk a dolgot: az egyetemen tanít vagy a beosztása emellett egyetemi tanár (azaz nem tanársegéd, nem adjunktus, nem docens). Mert egyetemi tanári beosztás azért már inkább idősebb korra szokott bekövetkezni és őt nem illik tegezni. Egyébként meg a magázás vagy a tessékelés teljesen közömbös és minden életkorban alkalmazható.
2018. febr. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Simán
2018. febr. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja simán. Szerintem cikibb, ha mindenki tegeződik te meg csakazért is magázódsz. Úgy tűnik, mintha kikérnéd magadnak a tegeződést.
2018. febr. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Tanít az egyetemen, de nem tudom fejből a titulusát, de olyan 40-es férfi. Nem pályakezdő, nem doktorandusz.
2018. febr. 6. 23:06
 9/10 anonim válasza:
100%
Kérdezd meg az egyik diakot ,hogy miert tegezi?Csak ugy vagy mondta neki a tanar hogy tegezheti.Es ha magatol tegezi egyertelmuen te is tegezd.
2018. febr. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ez nem rossz ötlet. De ha nem magától tegezi, a kérdés még fönn áll. Köszi azét.
2018. febr. 15. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!