Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek erről az...

Mi a véleményetek erről az iskolai esetről?

Figyelt kérdés
A 16 éves öngyilkos Gáborról van szó.Félreértés ne essék,én is elítélem az iskolai bántalmazást,régen engem is bántottak,de én vagy elengedtem a fülem mellet vagy visszaszóltam.Sokan nekimentek a bántalmazóknak,de sok dolgot nem vesznek figyelembe.Gábor édesanyja sír a médiában,de amikor tenni kellett volna valamit nem tett semmit.Értem,hogy nem mertek szólni a diákoknak,mert akkor még jobban bántották volna,de akkor vagy átíratom másik iskolába vagy magántanuló lesz a gyerekem.Ő azonban nem lépett semmit.Arra hivatkozott,hogy nem tudta,mekkora a baj.Szerintem az,hogy a fia nem akarja neki elmondani,hogy mi van,mert nincsenek olyan viszonyban,szintén nem az osztálytársak hibája.Írták,hogy felakasztanák az elkövetőket.Szerintem senki nem tehet arról,hogy van egy labilis osztálytársa,aki sokkal jobban ugrik a dolgokra,mint azt gondolták.Mert,hogy ő mentális beteg volt sajnos épeszű ember nem öli meg magát mások miatt.Most a többiek élik tovább vígan az életüket,ő meg eldobta magától.Szerintem volt ott még más is (pl otthoni rossz hangulat.)Anyukája azt mondta,hogy nem indított rendőrségi eljárást.Ne is indítson,nem mások ölték meg a fiát,hanem saját magával végzett.A másik meg,hogy ok nélkül nem piszkálnak senkit.Mindig van valami ok.Nálam is volt.Lehet,hogy Gábornál pont az,hogy csendes volt.DE akkor is volt!Harmadrészt pedig egy ilyen labilis elmének semmi keresni valója a társadalomban,aki öngyilkos lesz.Na,jó,van olyan indok,amikor megfordulhat az ember fejében,de az,hogy néhány suhanc beszólogat,még rohadtul nem indok rá.Később,felnőttként ha pl nem ő kapná meg azt a munkát,akkor mi lett volna?Nem magát akasztotta volna fel,hanem mondjuk vérfürdőt rendezett volna?Mert vele milyen kegyetlenek az emberek???Az élet sajnos nem könnyű és a középiskolánál csak nehezebb dolgok jönnek később.És az öngyilkosság nem a megoldás,ennek lett volna jobb orvoslása is.De ez csak az én véleményem.Csak azt szerettem volna bemutatni,hogy ez a történet nem csak fekete-fehér és csak Gábor családját hallottuk.Érdemes lenne megkérdezni a többieket is...Ti mit gondoltok?

2021. szept. 14. 09:31
1 2 3 4
 1/35 anonim válasza:
100%
Ezt orvosolni kell. Ez nem természetes.
2021. szept. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim válasza:
100%
Én amikor gimnáziumba jártam szintén sokat szenvedtem osztálytársak, meg más kölykök végett és én mondjuk akkoriban még nem akartam kárt tenni magamban, de később mentálisan beteg lettem, kevesebb, mint 4 évvel érettségi után már nekem is sokszor volt öngyilkossági gondolatom. Én mind a mai napig depis vagyok valamilyen szinten az iskolában, illetve későbbi 20-as éveimben átélt dolgok miatt. Mondjuk már most nagyjából jól vagyok, de ez nem a pszichiátereknek és a gyógyszereknek köszönhető, hanem egy olyan embernek köszönhetem, hogy jobban vagyok, aki megtanította, hogy ne foglalkozzak azzal ki mit mondott rám, hogy ki mivel bántott meg és megtanultam, hogy szeretnem kell magam, ezért már nem akarok öngyilkos lenni. De amúgy szerintem nem kell leszólni azokat, akik öngyilkosok lettek, vagy lesznek az iskola társaik végett. Szerintem senkit sem kéne bántani az iskolában, de sajnos az iskola olyan hely, mint valami börtön, vagy fegyház, ahol az erősebb, szemetebb emberek tudnak csak érvényesülni. Szóval örülök, hogy már nem leszek iskolás ebben az életemben.
2021. szept. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%

Aki olyan mély depresszióba esik amiatt, hogy szívatják, piszkálják az iskolában, az nem érdemli meg, hogy piszkálják, az meg, hogy valaki csendes, vagy visszahúzódó valóban ok, de nem olyasmi ami kiérdemli a piszkálódást, főleg hogy, mint ahogy sajnos ez az eset is mutatja, még egy öngerjesztő folyamat: egyre zárkózottabb lesz valaki, minél többet piszkálják és annál jobban is piszkálják és így tovább.

Továbbá, aki öngyilkos lesz, az előtte már olyan állapotban van szellemileg, hogy nem képes így gondolkodni, mint ahogy leírtad, nem tud tojni magasról a szívatásra, vagy visszaszólni, mert mondjuk egy nagyobb csoport, vagy a teljes közössége ellen hogy is tudna fellépni?

Abban igazad van, hogy az otthoni körülmények is nagy szerepet játszottak, játszanak, de a többi tizenéves suhancot kár lenne meghallgatni, semmi értelmes magyarázatot nem tudnának adni és bármilyen indokkal is jönnek elő, hogy miért nem bírtak szerencsétlen gyereknek békét hagyni, semmi sem indokolja azt amit vele tettek, mert én le merném fogadni, így látatlanba is, hogy az a szegény, szerencsétlen gyerek a légynek sem ártott.

2021. szept. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
98%

Egyrészt egy gyerek nem feltétlenül mondja el, hogy mennyire súlyos az eset, gondolom szégyellte magát, hogy ennyire áldozat.

Az osztálytársakat hagynám. Engem is volt akik piszkáltak, de ők rendszerint olyanok voltak akik nagyjából nulla figyelmet kaphattak otthon. A szülő felelőssége kiskorától kezdve úgy nevelni a gyereket, hogy ne piszkálja a másikat betegség, viselkedés, tudás stb alapján.

Gyerekként egy csomó mesélt olvastak nekem amiben a piszkálás volt a téma, sajnáltam az illetőt, nagyobb korban is megmaradt, hogy ok nélkül nem piszkálom a másikat.

A tanárokat szintén felelősség terheli. Nem azért, mert nem mondták, hogy "csabikám, Gábor mondta, hogy piszkálod, ezért intő jár". Ez nem segített volna. De mondhatták volna, hogy központi utasítás, hogy beszéljenek a témáról. Vagy csak osztályfőnökin belenézhettek volna hasonló témájú filmbe, vannak nagyon megrázóak

2021. szept. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonymousreview60 ***** válasza:
61%
Ugyanez a kérdés máshol, csak pepitában: https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog__1134..
2021. szept. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonymousreview60 ***** válasza:
6%
A másik meg,hogy ok nélkül nem piszkálnak senkit.Mindig van valami ok.Nálam is volt.Lehet,hogy Gábornál pont az,hogy csendes volt.DE akkor is volt!Harmadrészt pedig egy ilyen labilis elmének semmi keresni valója a társadalomban,aki öngyilkos lesz.Na,jó,van olyan indok,amikor megfordulhat az ember fejében,de az,hogy néhány suhanc beszólogat,még rohadtul nem indok rá.Később,felnőttként ha pl nem ő kapná meg azt a munkát,akkor mi lett volna?Nem magát akasztotta volna fel,hanem mondjuk vérfürdőt rendezett volna?Mert vele milyen kegyetlenek az emberek???Az élet sajnos nem könnyű és a középiskolánál csak nehezebb dolgok jönnek később.És az öngyilkosság nem a megoldás,ennek lett volna jobb orvoslása is.De ez csak az én véleményem.Csak azt szerettem volna bemutatni,hogy ez a történet nem csak fekete-fehér és csak Gábor családját hallottuk.Érdemes lenne megkérdezni a többieket is...Ti mit gondoltok?
2021. szept. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonymousreview60 ***** válasza:
17%

Nabasszus! Nem másolódott be a szerjesztett válaszom.

"A másik meg,hogy ok nélkül nem piszkálnak senkit.Mindig van valami ok.Nálam is volt.Lehet,hogy Gábornál pont az,hogy csendes volt.DE akkor is volt!" Az nem "ok". Ennyi erővel én is megverhetlen, mert jobban bejössz a csajoknak. Ez sem lenne "ok".

"Harmadrészt pedig egy ilyen labilis elmének semmi keresni valója a társadalomban,aki öngyilkos lesz." Sok ember fontolgatja, kevesebben kísérleteznek az öngyilkossággal és még kevesebben be is fejezik. Most az emberek 5%-át kiszorítasnád? Hova? A híd alá?

"Később,felnőttként ha pl nem ő kapná meg azt a munkát,akkor mi lett volna?Nem magát akasztotta volna fel,hanem mondjuk vérfürdőt rendezett volna?" A vérfürdősök nem ezek a fajta, öngyilkosságra hajlamos emberek.

"Ti mit gondoltok?" Azt, hogy még nagyon gyerek és éretlen vagy, de elmúlik.

2021. szept. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
87%
#6 Látszik, hogy sosem voltál még zaklatva, és hülyeségeket beszélsz. Én a helyedben ezt nem írtam volna ki.
2021. szept. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim válasza:
51%
Szerintem meg azoknak nincsen keresnivalójuk a társadalomban, akik másokat kiröhögnek, kicsúfolnak, félelemben tartanak, megvernek, meg megaláznak az iskolában. Szerintem a mai gyerekek többségét gázkamrákban kéne elgázosítania a Gáborhoz hasonló, lelki beteg és öngyilkos fiúknak, vagy lányoknak. Szóval szerintem szekálók nélkül szebb lenne az élet. Az én egykori szekálóimnak nagy szerencséjük, hogy Magyarországon szekáltak és nem valahol az USA területén, mert ott könnyen szereztem volna géppisztolyt és azzal vettem volna revansot az osztálytársaimon.
2021. szept. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
97%
Ki ne találd már, hogy az áldozat a hibás.. az agyam eldobom..
2021. szept. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!