Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kinek mi a véleménye az...

Kinek mi a véleménye az iskolai testnevelés órákról?

Figyelt kérdés
Szerintem hülyeség, hogy leragadtak a szekrényugrásnál, magasugrásnál, távolugrásnál stb hülyeségnél

2019. aug. 11. 23:25
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
20%

Ismerősöm tengernél nyaralt. Bénán próbálkozott a deszkával. Nagy hullámnál fejjel előre érkezett a talajra. A begyakorolt tigrisbukfencnek köszönhette, hogy nem törte ki a nyakát, mert gondolkodni már nem volt ideje.


Biztos olyan felesleges minden, amit tanulunk?


A hüvelykujjad ki van képezve a mobilon, a tested többi részére is érdemes néha időt szánni!

2019. aug. 11. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Nem minden, de a szekrényugrás és társai szerintem igen, és ezt elég sokan gondoljuk így. Én sosem tudtam és nem is akartam szekrényt/magas ugrani, és úgy érzem ezzel én most nem vagyok kevesebb hogy ezeket nem csináltam, és most így felnőttként ennek ellenére szeretek futni és biciklizni, aminek szerintem több értelme is van mint a szekrényugrásnak és társainak :)
2019. aug. 11. 23:41
 3/22 anonim ***** válasza:
74%

Felesleges időpocsékolás.


Aki akar sportolni (én pl) az sportol, aki nem az nem. Nem kell erőltetni.

2019. aug. 11. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Ha megkérded emberektől ki mit sportol szabadidejében, szerintem egyik sem fogja azt mondani hogy szekrényugrást/magasugrást gyakorol :)
2019. aug. 11. 23:43
 5/22 A kérdező kommentje:

3-as teljesen egyetértek veled!

(És az előző válaszom az első válaszolónak írtam)

2019. aug. 11. 23:44
 6/22 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem is felesleges sok dolog.. ráerőltetik a gyerekekre, aztán amikor nem megy valakinek elsőre/sokadjára az adott feladat, ott ég a feje a többi előtt.. Legközelebb meg már undorral megy be órára stb stb.


Aki versenyszerűen akar ilyesmiket csinálni, az úgyis ezt csinálja saját magától, aki meg nem akar arra ne erőltessék.. ugyanígy a sportokkal..


Aki meg utálja a sportokat azzal nem fogják megkedveltetni azzal, hogy pl. kötelezővé teszik.. inkább ellenkezőleg.

2019. aug. 11. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
89%
Inkább a sportolni vágyó fiatal egyetemistákat vagy tanulókat kellene támogatni, lásd. USA.
2019. aug. 11. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
62%
Azért egy kicsi mozgás nem árt, de ezek a felmérések tényleg fölöslegesek részben. Meg pl van olyan iskola, ami nem is sportiskola, de túl magas az elvárás. Még sportiskolában se adnék olyan szigorú követelményeket, amilyenek nekünk voltak pl közgazdasági középiskolában. Nagyon meg kellett szenvedni a kettesért is. Beszélgettem erről valakivel, aki másik iskolába járt, ő meg azt mondta, hogy náluk simán mindenki 4-es meg 5-ös tesiből. De egy kicsi futás meg törzskörzés kell, mert egészséges, emésztésnek pl tök jót tesznek ezek, egyébként nem kell kifulladásig futni, legalábbis nem kéne, egy kis kocogás meg kis törzsöntés meg ilyenek, ozt jóvan. És akkor pl asszem amúgy Amerikában mindenki kiválaszthatja tesióra keretében, hogy mit szeretne az adott órán sportolni. Ott vannak a lehetőségek, és válassz. És játék van asszem, és nem jegyre megy; bár én nem tudom. De egyszer olvastam az amerikai tesiórákról, és ott szerintem szabadonválasztott tevékenység, és nincs osztályzás.
2019. aug. 12. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

*Egyébként meg tökre önbizalom-romboló tudhat lenni, ha pl ott látja az ember az ellenőrzőjében, és ő tudja, hogy igyekszik, de ennek ellenére ő tele van kettesekkel.


Egyszer valami iskolai kérdésnél írtam valami ilyesmit, hogy nem kellenének tesiből pl jegyek, hanem "megfelelt",és "nem felelt meg", és akkor csak aki meg se próbálja az kapna nem felelt meg -et, és akkor nemtom , hogy mit írtam, szerintem akkor se kéne, akkor se lenne, akor se kéne hogy legyen retorzió; tehát ugyanúgy meehtne tovább. De amúgy úgy egyébként mutatóba, érdekesség képpen pl esetleg meg lehet nekik mutatni a szekrényugrást, meg a magasugrást, de ezt az értékelősdit el kéne felejteni.

2019. aug. 12. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
84%
Hát én sem tesis egyetemre megyek, de mikor megláttam a tesi tárgyaimnak milyen követelményei vannak, csuklottak a parlamentben nem ketten. 😀
2019. aug. 12. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!