Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért olyan nagy baj az ha...

Miért olyan nagy baj az ha valaki nem fogyaszt alkoholt soha?

Figyelt kérdés
33 éves férfi vagyok de a barátaim szó szerint le néznek mert soha nem iszok alkoholt még ünnepeken sem. Még valamikor tizenéves koromban megkóstoltam de nagyon nem jött be azóta soha nem is ittam még egy pohár bort sem. Sajnos a rokonságban nem egy ember küzd az alkoholizmussal talán ezért sem kell nekem. Amikor pedig ünnep van és jön a nagy rokon látogatás mindig azt kapom tőlük is hogy nem vagyok igazi férfi. Én pia nélkül is elvagyok a társaságban nyáron a hőségben eszembe nem jut hogy de jó lenne egy hideg sör.
2021. szept. 19. 03:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát, érdekes barátok, ha emiatt lenéznek...
2021. szept. 19. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az a szomorú, hogy olyanból elég kevés ember van, aki ezért NEM néz le.
2021. szept. 19. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
88%
Én 49 évesen sem iszom, sz@rd le őket. Aztán majd ha 60-70 évesen a májuk megy a levesbe akkor szólogassanak be. Ugyanez volt régen a cigivel, aztán most mindegyik azon görcsöl, hogy leszokjon.
2021. szept. 19. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Neked nincsenek barátaid, már bocs. Van egy haveri köröd, akik cikiznek, amiért te nem süllyedsz le az ő szintjükre. Ez nem barátság, és ne is bánkódj miattuk.

A rokonokat meg inkább nem minősítem. Nagyobb értékű férfi vagy, mint ők, nem csak fizikailag, hanem értelmileg is.

Én sem iszom soha, 17 éves korom óta. A fizikai teljesitményem jobb, mint a nálam 12 évvel fiatalabb kollégáé, aki cigizik, és minden este egy sörrel fejezi be a napot, ami nem sok egyáltalán, de amig ő a sört issza, addig én elmegyek focizni vagy futni.

2021. szept. 19. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A társadalmunkban jóformán nincs olyan család, amelyik ne lenne érintett az alkoholizmusban. :(

A barátaid felelőtlenek , éretlenek, Te csinálod jól, húzd ki magad és légy büszke, van mire!

2021. szept. 19. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak azoknak jelent "problémát", akik életében fontos szerepet tölt be szesz. Nagy piás voltam valaha, aztán sokadjára, de csak sikerült "leraknom a poharat" önerőből! Az addig vezető út viszont eléggé rögös volt, mert szinte küzdöttek az alkoholt rendszeresen fogyasztó ismerőseim, hogy ne szakadjak ki az alkoholt fogyasztók köréből. Negatív észrevételekkel bombáztak, provokáltak, invitáltak folyamatosan, kérdezgettek hitetlenkedve, sokszor füstölgő cigarettával a kezükben engem körbeülve - ugyanis a dohányzást is ezt megelőzően hagytam abba kilenc év után... Aztán amikor nem értek eredményt, gyakorlatilag az összes "barátomat" elveszítettem viszonylag rövid idő távlatában. Tehát a problémát nem az gyártja a körülményből, aki nem részese, hanem azok gyártják, akiknek ivó cimborákra van szükségük!
2021. szept. 19. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Kitartás!! Hasonló cipőben járok, nem szabad nekik engedni.
2021. szept. 19. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
27%
Nem szoktad kioktatni őket azért, mert ők meg isznak alkoholt? Egyébként mit kóstoltál, ami nem ízlett? Nekem sem ízlik mind, ami igen, abból meg keveset iszom, részeg sose voltam.
2021. szept. 19. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem baj, a férjem elég jól elvan így 47 éve. :) Mondjuk nekünk az jó, hogy egyikünk sem iszik, így itthon nincsenek ebből konfliktusok. De húszas-harmincas éveiben a sporttársai rendesen nem tudtak mit kezdeni ezzel a nemivással, és mindig voltak tervek, hogy milyen jeles alkalomból fogják végre leitatni, és akkor mindenki boldog lesz! Nem jött össze. :)

Após is minden alkalommal megkínál valami szarral, rohadt idegesítő, de azt hiszem, nem fogja már kinőni.

Nem, nincs veled semmi baj.

2021. szept. 19. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a véleményt hozzászólást. Attól hogy nem iszok alkoholt nem tartom magam rossz embernek. Dolgozok szorgalmasan 19 éves korom óta egy munkahelyen van mellékállásom is a legnagyobb bűnöm szenvedélyem a kávé anélkül nem tudok meg lenni. A cigi ről le szoktam a betegségem után. A kólát is csak ritkán fogyasztom inkább csak ásványvíz. Azt a pénz amit a rokonok el isznak abból én inkább a hobbim nak a horgászat nak szenteket az nem káros nekem az a kikapcsolódás
2021. szept. 19. 22:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!