Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kis túlzással élve az összes...

Kis túlzással élve az összes egészségügyi dolgozó ilyen?

Figyelt kérdés

Egészségügyi szakon kezdtem meg tanulmányaimat idén. Ennek oka az, hogy érdekel a gyógyítás és empatikusnak érzem magam így szeretném kipróbálni magamat a szakmában. Maximum ha nem sikerül vagy nem érzem magam jól benne akkor váltok, így vagyok ezzel.

Na most mivel nem egészségügyi középsuliból jelentkeztem, illetve még csak a családi körben sincs egészségügyis ember így igazából nulla tapasztalatom van a témában. Mindent a nulláról építgetek. Tudom, nagy bevállalás, de úgy vagyok vele inkább bukjak ki, mintsem meg sem próbáljam.


Na most az első kiábrándultságom megtörtént tulajdonképpen a legelső héten. Ugyebár a mi oktatóink nagyobbrészt orvosok, ápolók. Aztán nekem az volt a legnagyobb csalódás így elsőkörben, hogy mindegyikőjük a koronavírus elleni védőoltás kapcsán erősen nyomulós volt. Én megkaptam mind a kettő oltást, így rám nem vonatkozott a téma, de negatív meglepetésként értek a történtek. Megkérdezték óra elején, hogy ki az aki nincs beoltva és nem is tervezi felvenni az oltást, majd miután senki nem jelentkezett barátságos hangnemben ösztönöztek arra minket, hogy ne féljünk, bátran jelezzük, ők nem haragszanak érte.

Aztán miután feltették néhányan a kezüket megváltoztatták a hangnemüket és szó szerint fejmosást tartottak nekik kb 30 percen keresztül az oltással kapcsolatban, illetve olyan megjegyzéseket tettek, hogy aki továbbra is úgy gondolja, hogy nem szándékozik felvenni az oltás az álljon fel és menjen ki. Valamint azok akik feltették a kezüket, azokra ráerőltették a maszkot is. Volt olyan oktató akinek szó szerint vörös volt a feje az idegtől.


Engemet ez a viselkedés nagyon meglepett és egyben negatív képet alkotott az egészségügyi dolgozókról. Voltak olyan pillanatok amikor azt mondtam én nem vagyok hajlandó ilyen mentalitású emberek között dolgozni, még akkorsem, hogy nem velem van problémájuk. Persze az igaz, hogy egészségügyben kötelező az oltás, de jelenleg elsőéves hallgatókról beszélünk akik ki tudja milyen társadalmi közegből származnak. Nem gondolnám, hogy feltétlenül az ő hibájuk az, hogy nem bíznak az oltásban. De azért jöttek ilyen egyetemre, hogy fejlődjenek, tanuljanak és ha ez hatékonyan megtörténik akkor biztos vagyok benne, hogy helyes és önálló döntést fognak tudni hozni azzal kapcsolatban, hogy szükségük van e az oltásra avagy sem. De szerintem teljesen felesleges akció ennyire rájuk kiabálni valamit és eltántorítani őket a szakterületről emiatt. Nekem az ilyen egészségügyi szakemberek nem szimpatikusak.


Szóval a kérdésem ebből irányul és inkább azok felé akik ismerik az eüs közeget. A kérdés egyszerű.

Minden eüs dolgozó ennyire a saját nézőpontjai mellett határozottan és erőszakosan fellépő? Mert a határozottság rendben van, de az erőszakosság nem fér bele a nézeteimbe. Nem tanultunk még sokat de mintha az rémlene a legelső elméleti órákról, hogy tartsuk tiszteletben a páciens/egyén autonómiáját. Ez pedig ellent mond ezzel.



2021. szept. 24. 23:07
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
91%
Nem. Nem minden eü dolgozó ilyen mentalitásu. De vannak ilyenek is. Házon belül is van az a nagyon kevés százalék, aki nem vette fel az oltást, nekik meg is szűnik a munkaviszonyuk.
2021. szept. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
65%
Elég bunkók, nekem is az a tapasztalatom.
2021. szept. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
56%
"Értelmiségi" réteg, büszkék lehetnek magukra.
2021. szept. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
48%
Itt az egyéni autómia nem fér össze a társadalmi elvarassal. Ha a sima mezei emberre rátukmaljak az oltást, akkor az a minimum, hogy az egészségügyi dolgozók is legyenek oltva, különben hogy hiteles az, hogy ők beoltanak másokat?
2021. szept. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat. Én mindenkinek zöldet adtam.


#4 Igen, ez ilyen formában valóban helytálló kijelentés. Bár kicsit ez is egyénfüggő. Ha a jövőben beüt egy újabb kórokozó okozta járványhelyzet és lesz ellene védőoltás biztos nem fogom rátukmálni az emberekre. Ha kíváncsiak lesznek a véleményemre, akkor a tudásomnak megfelelően tájékoztatom róla őket, de utána a megfelelő tudás birtokában szíve joguk eldönteni mit akarnak. Egyszóval nagyon ellene vagyok bárminek a propagálásának.

2021. szept. 24. 23:22
 6/29 anonim ***** válasza:
8%
4.vagyok. Én is ellene vagyok.
2021. szept. 24. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
44%

Az a baj, hogy sokan azt hiszik, hogy a tudományban hinni kell. Nem, nem kell. A tudomány a valóság, aki pedig ezt nem képes belátni, húzzon a picsàba a templomba hinni.


Azt nem fogják fel emberek, hogy ez nem a véleményekről szól. Olyan embernek nincs mit keresnie az egészségügyi pályán, aki elítéli az oltást. Mi lesz a következő, megy majd a hiszti, hogy nem is a szíved dobogása tart életben?


Láttam egy nyomorék videót arról, hogy emberek arról vitatkoznak, mennyi 2+2... Emberek, ez nem hitkérdés. Ha nem akarod elfogadni az általad választott tudomány alapvetéseit, mi az isten faszát keresel ott? Ha 2+2 nem 4 neked, akkor minek mentél egyetemre?

2021. szept. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

#7 Nem feltétlenül arról van szó, hogy elítéli. Annak, hogy valaki nem vette fel az oltást és jelenleg nem is tervezi egyáltalán nem biztos, hogy olyan jelentése van, hogy elutasítja az egészségügy alapvetéseit. Alapból nincs abban logika, hogy ha ezt elutasítja akkor ilyen vonalon tanuljon tovább.

Biztos vagyok abban, hogy más ok áll ennek hátterében, amely fakadhat az őt körülvevő társadalom egészség kultúrájából is, amin változtathat később ha hatékony tudomány birtokába kerül.


Mi alapján ítéled őt meg? Mi alapján vonnád meg tőle a tanuláshoz való jogot az egészségügyen belül? Persze a hátrányos megkülönböztetéssel élve nem lehet érvelni abban az esetben amennyiben az adott egyén potenciális veszélyt jelent az egészségre nézve az oltatlanságából fakadóan, de akkor én meg azt mondom, hogy ennél jóval súlyosabb probléma az, hogy nincs megfelelő mennyiségű egészségügyi szakember hazánkban kiképezve amely hosszabb távon sokkal súlyosabb következményekkel járhat. Te ha elveszed tőlük a lehetőséget a tanulásra akkor azzal azt a lehetőséget is elveszed, hogy később meggondolja magát, így duplán kártékony megoldást választottál.


Nem elijeszteni kell őket, hanem megfelelően kiképezni és lehetőséget biztosítani nekik utána a megfelelő tudás birtokában eltudja dönteni az illető, hogy mit szeretne. Senki nem poénból megy ilyen szakra.

2021. szept. 24. 23:59
 9/29 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem kissé túlreagálod. Az emberek ingerküszöbe most már iszonyat alacsonyan van, hónapok óta a csapból is az folyik, hogy mindenki vegye fel az oltást, társadalmi érdek, szabaduljunk már meg a hülye covidtól legalább annyira hogy ne teljenek be a betegektől a kórházak és ne akadozzon az amúgy is gyenge ellátás. Aki eü-s szakra megy attól várnak annyit hogy ezt józan paraszti ésszel belássa és ne ott kelljen győzködni hogy márpedig nem fog kinyiffani az oltástól és gyíkemberré se változik 1 év múlva, ugyan adassa már be.
2021. szept. 25. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
41%

10


Szóval statisztikából is olyan hülye vagy, mint biológiából. Értjük, köszönjük, rád sincs szükség.

2021. szept. 25. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!